FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
bloodmoon
Posty: 81
Rejestracja: sobota 03 sty 2015, 12:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: bloodmoon »

Przepraszam za odkop czy ktoś próbował uzyskać RSSI wg https://www.insidegadgets.com/2015/11/2 ... v-display/ tego tutoriala? I jeszcze jedno czy jak podłącze bezpośrednio pod pin w odbiorniku wskazany w RCG to odczyt będzie do niczego nie nadawał, piszą że jest dirty ale nie za bardzo wiem jak mam to rozumieć
PrzemasK
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 04 sie 2016, 12:27
Lokalizacja: łódź

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: PrzemasK »

Witam, chcialbym wziac sie za mod na 10 ch jednak mam receiver fs ia6 i nie wiem czy w ogole da rade.
piodabro
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:54

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: piodabro »

Dzisiaj zrobiłem moda w firmware oraz moda FS-iA6 do odczytu napięcia pakietu.
W przypadku FS-iA6 modyfikacja firmwareu daje tylko ustawienia alarmu baterii, odbiornik nie ma PPM i iBus i przeniesie tylko 6 kanałów PWM.
Za to przeróbka pomiaru napięcia jest bardzo prosta i polega na przecięciu 1 scieżki. A mianowicie odizolowanie + kanału pierwszego od pozostałych. Od tego + odchodzi ścieżka na dzielnik napięcia do pomiaru.
Po zrobieniu tego podłączyłem sobie + kanału pierwszego do pierwszej celi i ustawiłem alarm na 3.4V, pełną na 4.15V i pustą na 3.2V. Zasilanie odbiornika z pozostałych plusów, przez pierwszy kanał po przecięciu ścieżki tylko pomiar.
Pomiar niby z dokładnością do 0.01V ale pomiar jest niestety przekłamany w dół o 0.05V w stosunku do oryginalnego napięcia (przy 1S, przy 3S różnica jest większa) -> Multimetr pokazuje 3.97V a aparatura 3.92V.

Oczywiście po modzie zamówiłem sobie FS-iA10. Wszak warto mieć więcej niż 6 kanałów :)

EDIT - scalenie

Jakby ktoś chciał się pobawić z radiem FlySky FS-i6/Turnigy i6 to dorzuciłem od siebie moda z 6 pozycyjnym przełącznikiem ;)
Opis po prawie angielsku z fotkami tutaj: https://github.com/benb0jangles/FlySky- ... switch-mod
PrzemasK
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 04 sie 2016, 12:27
Lokalizacja: łódź

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: PrzemasK »

Cześć, słuchajcie próbuje zrobic mod na 10 kanałów lecz mam problem z połączeniem sie z komputerem robie tak jak jest na zdjeciu https://github.com/benb0jangles/FlySky- ... -cable.jpg na dwóch kompach i dwóch różnych donglach jest to samo :/


ktoś jaki pomysł ??
piodabro
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:54

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: piodabro »

Zamień TX z RX przy donglu bo pewnie podłączyłeś na wprost. TX zaznaczony na rysunku ma iść do RX dongla.
I pamiętaj że logika jest na 3.3V.
Podanie 5V może skutkować uszkodzeniem aparatury.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: MorF »

1. Z ciekawosci po MODzie odbiornik dziala juz tylko po iBUS czy PPM rowniez? (nie potrzebuje wiecej jak 8ch)

2. Czy ktos ma moze pinout ktore piny mapuja sie do iBUS? Dla zmniejszenia rozmiarow odlutowalem caly "panel" z pinami i mam na krotko przylutowane tylko 3 piny bo uzywam PPM

3. Jakies pomysly na zmniejszenie odbiornika? Za licho nie miejsci mi sie w x210... Ew czy moglby ktos polecic jakis mini odbiornik ktory dzialalby z TS6 (ppm lub ibus)?

Dzieki z gory!
Kilo1000g
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2016, 07:10
Lokalizacja: Kielce

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: Kilo1000g »

Witam
Zrobiłem moda na 10 kanałów i chciałem przerzucić się na i-BUSa. Mam naze v2 i fs-ia6b . Przepiąłem kable, i przestawiłem w programie na D-BUS. Czy coś jeszcze należy zrobić bo gdy ruszam drążkami to w programie widać jakieś chaotyczne wychylenia, opóźnione, tak jakby się wszystkie kanały mieszały. Naza V2 jest niekompatybilna?

EDIT - scalenie

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2717688
taki cudo by się przydało
piodabro
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:54

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: piodabro »

MorF PPM działa, ale tylko 8 kanałów.
Kupiłem se odbiornik FS-iA10 i mogę potwierdzić, że na PWM działa wszystkie 10 kanałów, a na PPM jest 8.
Odbiornik FS-iA6 ma tylko PWM'y, FS-iA6B ma PPM i PWM i i-Bus.

W FS-iA6B masz po prawej stronie patrząc od strony pinów gniazdo poziome.
Od prawej masz Sygnał, + i masę. Tam wpinasz FC.
Obrazek

A tutaj jest konwerter iBus na PPM jakby ktoś potrzebował: https://github.com/povlhp/iBus2PPM
piodabro
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 12:54

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: piodabro »

Taki mały news: Z odbiorniczka FS-iA6 też idzie wyciągnąć 10 kanałów. Z tym że trzeba się wlutować w układ wewnątrz i przerobić obecną tam komunikację, na np. PPM.
Wpinamy się w pin po którym leci UART i robimy mały konwerter a'la i-Bus -> PPM na Arduino, lub wpinamy w kontroler(np. Cleanflight) i w kodzie odbiornika przerabiamy obsługę i-Bus na tamtejszy format ramek.

Szczegóły tutaj: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2711184
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: gebe14 »

witajcie . zrobiłem właśnie moda na 10 kanałów . odbiornik mam IA6B . FC to naze32 rev6 10dof .
połączyłem to jako PPM i mam 8 kanałów . bez zbędnych kombinacji . polecam
cupik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 22:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: cupik »

Witam !!

Mam odbiornik FS i-6B i Apm w wersji 2.8. Udało mi się przerobić radio Flysky FSI6 na wersję 10 kanałową wgrywając patch.
Ale mam potem problem z podłączeniem do kontrolera APM.

Rozumiem, że powinienem podłączyć z odbiornika kanał 1 do kontrolera. W odbiorniku włączam tryb PPM. A w kontrolerze muszę jeszcze połączyć piny z sygnałem 2 i 3 wg. tego:
http://ardupilot.org/copter/docs/common ... -apm2.html

I po wykonaniu tego niestety w Mission Planner nie widać w ogóle żadnych ruchów na aparaturze na żadnym kanale.

Czy ktoś może pojaśnić jak to poprawnie wykonać?

Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
gebe14
Posty: 201
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 14:19
Lokalizacja: polska

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: gebe14 »

Apm obsługuje tylko PWM - każdy kanał osobnym kablem
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: MacPiston »

Nieprawda
cupik
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 22:21
Lokalizacja: Rzeszów

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: cupik »

Dlatego czekam na odpowiedź czy coś trzeba dokupić czy da się wykorzystać w takim zestawie więcej niż 6 kanałów czy jest to niewykonalne.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: FlySky FS-i6 - MOD na 10 kanałów + telemetria + RSSI

Post autor: MorF »

Panowie ratujcie prosze!
Chcialem zrobic moda, radio niby sie zaflashowalo ale nie zrestartowalo na koniec pomimo 100% (wisialo pare minut)
Teraz nie wlacza sie w ogole poza firmware mode (trymy + wlacznik)
Probowalem roznymi toolami recovery update i orginalnym ale na koncu mam flash programming failed a radio trup...
Edit :
Po paru próbach wgrywanie starszej wersji 1.3 moda ruszyło. Być może coś z moim ftdi nie tak chociaż wcześniej nigdy mnie nie zawiódł :)
ODPOWIEDZ