Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Głuś »

Na chwile obecną sprawa ma się tak, na koncie mam dwie wpłaty, trzy przelewy są w drodze (bo niestety niektórzy wysłali wieczorem przelew zwykły). W dzień jak wszystkie przelewy się dowloką zamawiam paczkę w HK. Proszę na bieżąco monitorować wątek, bo nie będę Wam zaśmiecał skrzynek PW każdym statusem :-) Gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć to już tylko wchodzi w drogę przelew z Aliora lub przelew ekspresowy (jak ktoś nie ma w swoim banku tej opcji można skorzystać np. z tego https://bm.pl/#!/przelewy/start lub innych podobnych ofert - nie reklamuje po prostu bm znam).

Aktualizacja: 15:39

Zamówienie złożone, czekamy na wysyłkę. Paczka w UK wyszła 6,88 USD " ParcelForce Express 48"
Your order contains batteries over 100WH which requires special attention. This may cause your order to be received later than usual and may come in multiple parcels. Be assured it will arrive as soon as possible!

Thank you very much.
Także mogą wystąpić małe komplikacje logistyczne, jeśli wyślą kilkoma paczkami i trzeba będzie przepakować to wysyłka do Polski może się opóźnić bo nie mogę wymagać od kolegi żeby rzucił wszytko i przepakowywał. Tak się składa że prawie wszyscy Mutistarowe cegły zamówili - ja również. :lol:

Aktualizacja: 16:48

Shipped :mrgreen: ale z dopiskiem "No tracking Avail." Więc podejrzewam że podzieli jednak...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: notgroove »

Może tania przesyłka bez trackera albo będzie później dostępne info.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Głuś »

Chris z HK twierdzi że nie wiedzą ile będzie paczek bo tak na prawdę to jutro dopiero wyślą i jak już wyślą to się dowiedzą ile wysłali :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: alkatras13 »

Your order contains batteries over 100WH which requires special attention. This may cause your order to be received later than usual and may come in multiple parcels. Be assured it will arrive as soon as possible!

Thank you very much.
misiekkk ,to przez te Twoje cegły :P
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Głuś »

Nie wiem co oni tam robią z naszymi bateriami i innymi gratami, ale chyba dopiero je produkują... Ponieważ co niektórzy dopytują codziennie na PW jak tam status zamówienia, a HK nie podalo numeru śledzenia, codziennie męczę ich o to na czacie i co dzień jest ta sama śpiewka "skonstatuj się jutro zostawię wiadomość dla kolegów" i
Unfortunately, the tracking number is not updated at this time.
04:38 AM
Would you mind if you can try it after 24 to 48 hours?
04:39 AM
Or if now, you can contact us again for the possible update on the tracking number.
04:39 AM
Because that's the only number that I saw on your order.
04:39 AM
Hope you understand.
a dziś dowiedziałem się jeszcze że:
warehouse noted that it might some delay on your parcel
Jeszcze mi gada:
And the transit time of the chosen courier is 3 to 6 business days.
a wybrałem:
Shipment ParcelForce Express 48 (approx. £ 4.0) US$6.88
bo choć bym chciał co innego to i tak nie miałem nic do wyboru tylko to lub odbiór osobisty :roll:

Także Panowie, musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak tylko będę coś nowego wiedział od razu dam znać.

PS. Pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce, kolega tam regularnie zamawia i nie raz mi też przywoził / przysyłał graty, zawsze te paczki w 2 dni dochodzą, ale w sumie nigdy na raz tyle LiPO nie zamówiliśmy, może chłopaki z HK robią naradę jak to wysłać bo jak by się zajarało to by cały Royal Mail poszedł z dymem :-D
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
avrtech
Posty: 0
Rejestracja: środa 07 wrz 2016, 17:18

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: avrtech »

Miesiąc temu zamawiałem w HK baterie lipo 10 sztuk wysyłka była DHL wysłali do Polski prosto z HK bez zadnego problemu. Bez cla i bez vat.

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: misiekkk »

Które HK ? International czy EU ?
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
avrtech
Posty: 0
Rejestracja: środa 07 wrz 2016, 17:18

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: avrtech »

EU

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: misiekkk »

avrtech, zwróć uwagę na różnicę pomiędzy magazynami EU a UK.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Pietruch »

Jak tam sytuacja na froncie?
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
DronNOOB

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: DronNOOB »

Autor tematu rezygnuje z budowy hexy i pilnie sprzedaje w dziale handlowym wszystkie graty
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Głuś »

Pietruch, późnym wieczorem będę wiedział więcej, przyszedł jakiś sms z Royal Maila, jak wróci do chaty to porówna czy to ta paczka. Ogólnie wyżej wkleiłem co napisali, opóźnienie...

DronNOOB, do czego pijesz? Po pierwsze nie wszystkie graty tylko ramę, po drugie już sprzedaję 3 tygodnie i co? Jakie to ma znaczenie?

EDYTA:

avrtech, pomijając że to co napisałeś nie ma nic do rzeczy to bajki opowiadasz bo z HK EU nie jedną paczkę zamówiłem i nigdy DHL'a nie widziałem w opcjach tylko GLS.

Nowości z frontu: niestety paczka Royal Mail to inna paczka - jakieś tam prywatne zamówienie kolegi. Dziś na czacie uzyskałem taką informację:
Upon checking your order, I verified that your order has no tracking number. As we shipped it to a alternative shipping courier that can ship lipo batteries as the Parcel force is currently unable to ship orders that exceed to minimum mili Ampere for batteries. Your parcel was collected by GC Distributor the alternative shipping courier that we used to ship your order last 7/09/2016.

There will be a delay for delivery of your order. But rest assured that they will call you upon date of delivery.
Oni tego w ogóle nie wysłali Royal Mail tylko piorun wie czym... Nie miałem pojęcia że tak mogą zrobić, nigdy, ale to powtarzam nigdy, nie było takiego problemu z paczkami UK <-> UK, ale też nigdy wcześnuej nie zamawialiśmy takiej ilości LiPo w jednym zamówieniu. Mi to też nie jest na rękę bo zamiast bawić się modelem muszę po nocy na czacie wisieć, a gdyby puścili to normalnie paczka już powinna być w Polsce, albo przynajmniej w drodze do Polski.

Ja złożyłem zamówienie jak tylko spłyną do mnie ostatni przelew od Was i jeszcze tego samego dnia pokazał się status "Shipped", co drugi dzień ich męczę na czacie o numer przesyłki żebyśmy wszyscy na bieżąco wiedzieli gdzie jest paczka. Jeśli jutro do wieczora nie będzie paczki, ani nie dostanę prawdziwego numeru paczki wysyłam na PW wszystkim biorącym udział w zamówieniu screeny żeby nie było niejasności, a ty DronNOOB zastanów się dwa razy zanim coś napiszesz bo nie życzę sobie takich insynuacji! Popisałeś się błyskotliwością powiem ci...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 212
Rejestracja: sobota 06 gru 2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Pietruch »

To czekamy dalej, dzięki za info.
Mi zależało na cenie, więc czas oczekiwania jakoś zniosę, chociaż nie ukrywam że chciałbym już się pobawić. ;-)
Pozdrawiam,
Maciej

Phantom 2, AVL58, H3-3D, iOSD mini, GP 3+ BLACK
T-rex 450 SPORT V2
Quad 250
Latam Phantomem i się tego nie wstydzę. 8-)
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Głuś »

Ogłoszenie parafialne.

Jakąś godzinkę temu otrzymałem od kolgi info - voila:

Obrazek

Okazuje się że przez to iż zamówiliśmy tonę LiPo HobbyKing wysłał toto nie Royal Mail (jak zawsze) tylko jakimś kurierem no name, który nie prowadzi żadnego trakingu. Kolega musiał podpisać dwie kopie protokołu odbiorczego z czego jedna dla firmy kurierskiej, a druga zapewne wraca do HK i to jest ta "informacja zwrotna" o której, w kółko mówił konsultant na czacie. Swoją drogą to oni są śmieszni trochę - wyszło na to że poinformują mnie za kilka dni jak ten papierek do nich wróci tylko ciekawę po co :lol:

Kurier do PL już zamówiony, planowany odbiór czwartek 15 września, jak DPD nie da ciała poniedziałek/wtorek u mnie. Wyszło 89,70PLN. Niestety popatrzyłem wcześniej na netto dlatego pisałem że 80, w funtach może wyszło by z 5zł taniej, ale jedyną kartę jaką mam to karta w USD więc bez sensu bo wyszło by jeszcze drożej, dlatego zapłaciłem w PLN bez kombinowania tym bardziej żeby już nie przedłużać.

Obrazek

Proszę wszystkich biorących udział w zamówieniu o przesłanie na PW info czym chcą dostać paczkę. Przypominam do wyboru: kurier 15PLN, paczkomat około 10 PLN, Poczta Polska (mam nadzieję że nikt nie wybierze :-D Nie ukrywam że jak by wszyscy wybrali tą sama metodę to by było miło. Resztę wysyłam na PW.

PS. Jak tylko będę znał numer przesyłki podam Wam oczywiście, na razie zamówienie się mieli.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Zamówienie zbiorowe HobbyKing UK (LiPo też) - express

Post autor: Głuś »

Umyślnie nowy post żeby wszyscy zauważyli. Panowie ten numer przesyłki co wysłałem na PW lepiej wkleić w 17track.net albo http://www.dpd.co.uk/ bo zapomniałem że polskie DPD będzie aktualizowało z opóźnieniem do czasu aż paczka nie znajdzie się na terenie Polski ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ