Pixhawk - współpracujace ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kubekwkubek
Posty: 13
Rejestracja: sobota 28 maja 2016, 16:45
Lokalizacja: Poznan

Re: Pixhawk - współpracujace ESC - kalibracja

Post autor: kubekwkubek »

Dotychczas korzystałem z Dualsky silników i esc. Kalibracja polegała na tym, że throttle do góry pix liczył ilość cel w baterii wtedy throttle w dól i było dobrze. Obecnie załozyłem ESC SimonK i po podniesieniu throttle piszczy raz (nie zlicza cel) mimo, że bateria 3 celowa. Kolejny pisk po throttle w dól. Czy tak powinna przebiegać prawidłowa kalibracja ESC SimonK czy coś jest nie tak ? Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: shaggee »

Tak powinno być w simonkach.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Głuś »

pirzol pisze:Regle Hobbywing Xrotor 40A działają z pixhawkiem
Potwierdzam, lata, autotune bez problemu z motorkami 470kv na 6S. Teraz mam zamiar się przekonać czy podołają silnikom 4112 320KV 22pole :roll:
Tyle że przepłaciłeś ostro bo na BG są prawie połowę taniej, z darmową wysyłką i do tego lepsza wersja azjatycka - nie muszą podlegać normom CE ;-)

Największym ich minusem są wlutowane w płytkę gniazda pod goldy, które nie tak łatwo jest usunąć żeby przy okazji nie spalić niczego. Jest też wersja normalna z przewodami, ale albo podróby z aliexpress, albo jest, ale tylko w teorii: tj. istnieje tylko nie idzie nigdzie kupić w normalnej cenie :cry:
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kamilkamien
Posty: 174
Rejestracja: środa 22 paź 2014, 19:21
Lokalizacja: Chojnice

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: kamilkamien »

U mnie DJI 30A Opto również działały wspaniale w okcie X8. Fakt jest taki, że luftu nie miały i się grzały ale synchronizacji nigdy nie gubiły, autotune przechodziły sprawnie. Wszystko ćwiczone z silniczkami Altigator A3540-HD 350W.
Ostatnio zmieniony środa 31 sie 2016, 10:44 przez kamilkamien, łącznie zmieniany 1 raz.
alkatras13
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 23:49

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: alkatras13 »

Dodam, Rctimer Mini ESC30A OPTO BLHeli http://rctimer.com/product-1323.html
Awatar użytkownika
mocart
Posty: 141
Rejestracja: sobota 22 paź 2016, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: mocart »

Czy ktoś ma podpięte do Pixhawka regulatory DJI 420 LITE /20A/ i może powiedzieć czy to działa?
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: KROOKOO »

Witam, czy ktoś odpalał te ESC na PixHawku?
http://abc-rc.pl/regulator-esc-fly-rc-30a#axzz4SbTuaov8
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

A jak sprawa ma się z Reglami DJI z zestawu F550 E300 16A z silnikami 2212/930KV, czy Pixhawk 2.4.8 będzie z nimi działał bez oporów ???
KROOKOO
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: KROOKOO »

scorpion10 pisze:A jak sprawa ma się z Reglami DJI z zestawu F550 E300 16A z silnikami 2212/930KV, czy Pixhawk 2.4.8 będzie z nimi działał bez oporów ???
Używam E800 w Hexa 960mm. Czasem nie chcą się uruchomić przy starcie, ale odpięcie i podpięcie baterii rozwiązuje problem. Kupiłem w tym tyg E600 (do Pixhawka i Pixhawka 2.1 na testy), ale ich jeszcze nie uruchomiłem. W necie są materiały, że niby są problemy z odpaleniem tych zestawów DJI, ale jest również masa zadowolonych ludzi :) Ja jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza że cenowo wychodzą na prawdę dobrze, a masz przynajmniej "zgrany zestaw".
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

No nie wiem co może być, ale podejrzewam problem ze współpracą Pixhawka 2.4.8 z ESC DJI E300. Znalazłem kilka sposobów kalibracji PXa z ESC i nie wiem który jest najpewniejszy. Jeden jest z włączonym RC i przepustnica ustawiona na MAX a drugi bez udziału RC.. Który jest więc właściwy, może ktoś opisać jak dokładnie ma przebiegać krok po kroku dla PX a nie jak wiekszosci sa jakies stare dla AP ? U mnie po kalibracji Hexa od razu ładuje na maxa w jedną stronę i kładzie się na bok, przy próbie startu. Silniki ustawione w układzie " X " i na teście w MP wszystko sie zgadza według schematu Naciskam Motor A i uruchamia sie silnik CW 1, naciskam Motor B uruchamia sie silnik po przeciwnej stronie CCW 2 itd........ Często obserwuje efekt że po uzbrojeniu jeżeli bardzo...bardzo... delikatnie dodaje Throtlle to np. jeden z silników uruchamia sie z opóźnieniem, jest tak że np. 5 silników już się uruchomiło a 6-ty jeszcze nie, ale wystarczy ruszyć nawet oś Pitch lub Roll i silnik rusza. Tak się dzieje tylko przy bardzo delikatnym dodawaniu Gazu, jeżeli zrobi się to bardziej energicznie to wszystkie silniki startują. Czy jeżeli PX jest podpięty przez Power-Module to powinienem wypiąć PLUSOWE przewody z Regli i zostawić tylko w jednym ? czy też nie ma to znaczenia w takiej konfiguracji. Może ktoś zna jakiś szczegół dotyczący tych REGLI E300 16A DJI który należy zastosować do konfiguracji z PX
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

KROOKOO pisze:Witam, czy ktoś odpalał te ESC na PixHawku?
http://abc-rc.pl/regulator-esc-fly-rc-30a#axzz4SbTuaov8
Już z samej naklejki widać, że nie nadają się do pixa. To tylko 400hz.
KROOKOO pisze:Naciskam Motor A i uruchamia sie silnik CW 1, naciskam Motor B uruchamia sie silnik po przeciwnej stronie CCW 2 itd........
Chyba to nie tak, włączają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
KROOKOO pisze:Często obserwuje efekt że po uzbrojeniu jeżeli bardzo...bardzo... delikatnie dodaje Throtlle to np. jeden z silników uruchamia sie z opóźnieniem, jest tak że np. 5 silników już się uruchomiło a 6-ty jeszcze nie, ale wystarczy ruszyć nawet oś Pitch lub Roll i silnik rusza.
Czyli działa stabilizacja i jest OK.
KROOKOO pisze:Czy jeżeli PX jest podpięty przez Power-Module to powinienem wypiąć PLUSOWE przewody z Regli
Wszystkie czerwone.

Jeżeli nie wchodzą ci kalibracje ESC przez pixa to zrób każdy oddzielnie i też będzie dobrze.
Trzeba jeszcze skalibrować aparaturę w MP.
scorpion10
Posty: 138
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:19
Lokalizacja: Sufczyn k/o Tarnowa

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: scorpion10 »

@maxiii cos nie kminie twojej odpowiedzi cytowanej w AD1 :-) bo link do regli które podałeś przy moim pytaniu, to to nie jest ESC o którym ja piszę :-) Ja mam E300 DJI. Czyli mam wypiąć z pieciu regli przewody czerwone a w jednym zostawić ? Jak skalibrować pojedynczo regle i jak naprawdę ma w tym Pixie przebiegać ta kalibracja. 1- Wciskam w MP przycisk Calibrate ESCs odlączam USB i Baterie, 2 - poczym podłączam ponownie Baterie i wciskam aż do zaświecenia ciągłym światłem przycisk ten na Pixie. Silniki przez chwile cos tam sobie gwiżdżą :-) i potem gra melodyjka. 3 - Odłączam baterie i już normalnie ponownie podłączam. Tak robię ja kalibracje ale widziałem ze niektórzy robią inaczej. Co w opcjach kalibracji ESC można zmienić, jak to działa Spin When Armed ---- Jałowa prędkość silnika po uzbrojeniu ?? ale jak działa ta skala ? ja mam ustawione 0,100 czy to jest jakiś mnożnik dla innej wartości ? A co dodatkowo dają ten Spin minimum i max ... czy na te ustawienia ma tez wpływ Output PWM Min i Max. i w opcjach są jeszcze do wyboru ESC OneShot i OneShot125 co to są za regle ?
Co do tego ze silniki powinny iść w kierunku zegara to jesteś pewien ? hmmmmm bo jeśli by tak było no to mam źle. Ja rozumiem według schematu MP że tak jak są wskazane numery tak powinny iść silniki..., nie wiem i znów nie jasność. Sporo jest nie aktualnych już materiałów w necie w temacie AP, MP czy Pixhawk i teraz problem dla początkujących zdecydować co jest aktualne i prawdziwe. jak więc powinienem te silniki podpiąć by było na 100% dobrze dla Hex-y w formie "X" Ehhhhhh przejście z NAZY na tego Pixa jest bolesne :-) ale mimo wszystko chyba jest tego wart. Podciągnąłem wartości Min PWM i Max PWM w kalibracji ESCs i silniki po uzbrojeniu startują na wolnych obrotach już bez podnoszenia Thruttle. podałem wartość min PWM 1120, nie wiem czy nie za wysoko i czy właściwie tego samego ustawienia nie mogę zrobić na radiu na mixe-rze 9XRpro.
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: Lech55 »

scorpion10 pisze: jak więc powinienem te silniki podpiąć by było na 100% dobrze dla Hex-y w formie "X"
Tak jak tu masz na schemacie:http://ardupilot.org/copter/docs/connec ... r-diagrams
A jak robisz test w MP to A jest nr 5 i dalej zgodnie z zegarem
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: maxiiii »

Głuś pisze:nie muszą podlegać normom CE
Wszystko musi bć zgodne w uniji.

scorpion10
Z ilości i jakości twoich ptań wynika, że nie chce ci się czytać zawsze aktualnej literatury.
Proponuję najpierw poczytać a o to czego nie rozumiesz zapytać na forum.

Zawsze aktualna instrukcja.
http://ardupilot.org/copter/index.html
mergus56
Posty: 60
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 06:56
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pixhawk - współpracujace ESC

Post autor: mergus56 »

Czy regle z zestawu DJI E310 (420S) z silnikami SunnySky 980II będą bezproblemowo współpracować z Pixhawk 2.4.8?
Testował ktoś taką konfigurację?
ODPOWIEDZ