Sky Cruise 2400 mini opis

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: Plotek »

Hehe, a rozmawialiśmy o rewersach :mrgreen:

Gratulacje, miałem tak samo pozytywne wrażenie po 1szym oblocie i dalej twierdzę, że jest to spoko model ;-)
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: zybyzy »

SuperBartek pisze:nie dalem kabelka lączącego eleresa z kanapką od rssi
nie musisz ciągnąć tego przewodu, w nowym sofcie co wyjdzie będziesz miał rssi po ppm'ie. Zawsze to jeden kabel mniej :)
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Leci elegancko naprawde:D Oby pozniej nie bylo takich gaf:D zybyzy zanim nowy soft wyjdzie to pewnie sie jeszcze zejdzie, niby jeszcze i tak musze latac blisko i ustawiac ale zawsze stres z braku rssi bedzie.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: darek_op »

RSSI to tylko wskażnik mocy sygnału, ale tak naprawdę to najważniejsze jest ustawienie failsafe w odbiorniku. Mam nadzieję, że go ustawiłeś prawidłowo i po wyłaczeniu nadajnika AP wchodzi w tryb AUTO-BASE.
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: Plotek »

Racja, sprawdź jak masz w odbiorniku bo jak się nie mylę eleres ma fabrycznie w przypadku FS nadane last ppm, czyli będzie leciał siną w dal :-D powinno być "no ppm" czy tam no signal.

Jeśli chodzi o rssi na kanale 12 to śmiga u mnie bez problemu. Ogarniam wszystko 3ma przewodami.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: darek_op »

Powinno być tak ustawione, żeby po zaniku sygnału RC kanał od przełaczenia trybu lotu prezłaczył sie na AUTO, a gaz na minimum. Wtedy model wróci do domku, oczywiście jak ma właściwie zapisane trymery i prawidłowo ustawione jeszcze dodatkowe parametry, ale z tym odsyłam do wątku od AP :-)
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Pękniety snap od klapy wymienilem na taki z metalowym bolcem, odrazu dalo mi to do myslenia i zmienilem na taki sam na wysokosci, zeby nie pekl tak latwo, mialem tylko dwa, wiec zamowie dzis na kierunek i druga klape tez z metalowym bolcem.

Z rssi ide teraz puscic kabelek - zanim wyjdzie kolejny soft to pewnie sie zejdzie wiec nie ma na co czekac

Odnosząc sie do instrukcji - interesuje mnie tylko to?
5. FailSafe czyli co możemy skonfigurować w RX (odbiorniku) bo tylko odbiornika sprawa dotyczy. TX nie bierze udziału w procedurze ustawiania FailSafe'a.
Tryb FS posiada 3 tryby pracy
- nic się nie dzieje po utracie sygnału (serwa zostają w tej samej pozycji, w której były przed utratą sygnału)
- tryb copterowy (wylaczenie generowania PWM/PPM)
- tryb samolotowy (ustawienie serv we wczesniej ustalonej pozycji)
Tryb pracy możemy zadeklarować w programie konfiguracyjnym lub wybór trybu failsafe deklarujemy bez konieczności użycia konfiguratora (wchodzimy w tryb serwisowy i przyciskiem bindowania zmieniamy tryb - o czym będziemy informowani zapaleniem odpowiedniej kombinacji diod).
- tylko czerwona - tryb copterowy
- tylko zielona - tryb "nic nie rób"
- obie diody - tryb samolotowy

Aktywny FailSafe sygnalizowany jest migającymi w interwale 0,5sek diodami LED (jednocześnie czerwona i zielona)


konfiguracja trybu samolotowego:
1. Naciskamy przycisk bind w odbiorniku i załączamy zasilanie
2. Trzymamy naciśnięty dopóki diody nie przestana migać na zmianę
3. Puszczamy, zielona dioda mruga przez 8 sekund, w tym czasie ustawiamy drążki aparatury w pozycji którą chcemy zapamiętać jako FailSafe.
4. Po 8 sekundach zielona przestanie mrugać a czerwona dioda mrugnie raz, w tym momencie ustawienie drążków zostaje zapisane, po czym następuje powrót do normalnej pracy.
Zachowanie się kanałów binarnych podczas failsafe opisane jest w punkcie 9.

Konfiguracja trybu samolotowego - tutaj chyba lezy głowna rzecz ? Mam wtedy dać gaz na minimum i wlaczyc auto -trojpozycyjnym przelacznikiem - tutaj ustawione mam tryby lotu.
Tyle ze to da sie zrobic nie podlaczajac eleresa do komputera, a mowicie ze jeszcze tam musze pozmieniac cos

Pozdrawiam
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: darek_op »

SuperBartek pisze:..............................

konfiguracja trybu samolotowego:
1. Naciskamy przycisk bind w odbiorniku i załączamy zasilanie
2. Trzymamy naciśnięty dopóki diody nie przestana migać na zmianę
3. Puszczamy, zielona dioda mruga przez 8 sekund, w tym czasie ustawiamy drążki aparatury w pozycji którą chcemy zapamiętać jako FailSafe.
Gaz na minimum i trójpozycyjny od trybów lotu na AUTO, czyli max
4. Po 8 sekundach zielona przestanie mrugać a czerwona dioda mrugnie raz, w tym momencie ustawienie drążków zostaje zapisane, po czym następuje powrót do normalnej pracy.

......................................
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Okej, ide walczyc :D zaraz dam znac co i jak :)

EDIT - scalenie

Dobra zrobilem wg instrukcji i to nie bylo takie straszne :mrgreen:
Teraz po wylączeniu apki diody na eleresie mrugają na zmiane i na ekranie wyskakuje baza - auto, wiec chyba okej?:D rssi tez ogarniete.



Edit 1:

Zrobilem spoźnioną kalibracje gazu plusha, wg mnie chodzil okej, lapal moze tak drazek od 2-3mm , tak sie przyzwyczailem jakos juz na 40scte i latalem, a wiec zrobilem tą kalibracje gazu, i zaczął łapać minimalnie nizej. mowie ok udalo sie, ale mysle sobie sprawdze sobie jeszcze raz jak chodzi to autobase, wylaczam apke a tam silnik sie odpala na stole i pracuje z poborem 1A, mowie wtf co jest przeciez przed chwilą nie chodzil a pozatym jest zabezpieczenie zeby sie nie wlaczyl tak nisko, biore tryb off, cisza nie ma gazu, biore stab, gaz sie odpala tak samo na 1A, biore auto, to samo :shock: :evil:

Co sie okazuje, musialem podpiąć Ap do komputera i jeszcze raz ustawic maksymalne wychylenia drążków, po ponownym ustawieniu silnik ucichl a gaz wyregulowany na plushu pozostal, i tu mam pytanie, skoro jeszcze raz powychylalem wszystkie drązki, lotki,wys,kier etc, czy musze od nowa trymowac model? :mrgreen:
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: madejson »

SuperBartek pisze: Co sie okazuje, musialem podpiąć Ap do komputera i jeszcze raz ustawic maksymalne wychylenia drążków, po ponownym ustawieniu silnik ucichl a gaz wyregulowany na plushu pozostal, i tu mam pytanie, skoro jeszcze raz powychylalem wszystkie drązki, lotki,wys,kier etc, czy musze od nowa trymowac model? :mrgreen:
To samo miałem ostatnio, jakież moje było zdziwienie, że gaz cały czas mialem źle ustawiony (minimalnie, ale jednak...) Pamiętaj, że w AP masz poruszać wszystkimi drążkami do skrajnych wychyleń i dopiero zapisać. Z trymerami to samo, pewnie trzeba będzie coś "poprawić" :)
Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: Plotek »

Albo mi się wydaje albo po prostu leciałeś sobie na gazie w trbie stab w powietrzu i wszedłeś do osd po czym zapisałeś ustawienie trymerów? Popatrz, pewnie jakaś błahostka.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: SuperBartek »

Plotek pomoglo ponowne skrajne wychylenie drązków w FPV Manager.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: Byczek »

Jakie macie wyważenie bo producent podaje między 8 mm od krawędzi natarcia a 9,5 ja mam ustawione na 9 mm.
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: madejson »

Po pierwsze kolego nie mm a cm, po drugie ustaw sobie na start środek ciężkości miedzy 10,5 a 11cm od krawędzi natarcia. Dopiero od takich wartości wychodź, podejrzewam, że przesuniesz środek ciężkości jeszcze bardziej na tył. Przy tym samolocie to sprawa jest dość indywidualna. Wyjąłeś ciężarek z dziobu?
Pzdr
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Byczek
Posty: 280
Rejestracja: czwartek 14 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Sky Cruise 2400 mini opis

Post autor: Byczek »

madejson pisze:Po pierwsze kolego nie mm a cm, po drugie ustaw sobie na start środek ciężkości miedzy 10,5 a 11cm od krawędzi natarcia. Dopiero od takich wartości wychodź, podejrzewam, że przesuniesz środek ciężkości jeszcze bardziej na tył. Przy tym samolocie to sprawa jest dość indywidualna. Wyjąłeś ciężarek z dziobu?
Pzdr

nie wyjąłem go jeszcze, na razie latam standardowo koło nogi aby opanować model. bez sprzętu FPV, zestaw RTF
Beta 1400 FPV, spitfire spalina, trener spalina messerschmitt w budowie. Hitec optic 6, Frsky.Z
ODPOWIEDZ