minimOSD dla naze32

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

minimOSD dla naze32

Post autor: crybaby »

Witam wszystkich ,

zakupiłem używane minimOSD dla mojego naze32 10dof , podłączyłem i czar prysnął , nie mam danych o horyzoncie , wysokosci etc .
Mam tylko informacje o poziomie naładowania baterii i statusie zezbrojenia , wydaje się że te info pokazuje prawidłowe.

Ustawiałem w menu co ma się wyświetlać ale niestety nic to nie daje cały czas mam tylko takie informacje .

Czy powinienem coś włączyć dodatkowo w naze32 aby wysłało te informacje ? może to wina firmware ? jaki macie działający z naze32 firmware ? osd mam podłączone po uart1.

z góry dziękuję za odpowiedz
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: Gmeracz »

Przez piny łączysz się z kompem via USB dongle i odpalasz program MWOSD. Tam ustawiasz edytując z prawej Layout editor co ma być aktywne a co nie. Same przełączniki w menu dają możliwość wł/wył opcji, które są aktywne. Widocznie poprzedni user powyłączał wszystko edytorem.

Obrazek
Od śmigła...
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: crybaby »

wlasnie zamowiem ftdi , zobaczymy , dzięki za podpowiedz , dam znac jak poszło .
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: Xeo »

To mam pytanie bo się zastanawiam jak się podłączyć ftdi przez UART w Cytrynie PDB? UART ma 4 piny i się zastanawiam gdzie podłączyć pin dtr z FTDI. Wcześniej nie było problemu bo Minim nie był wlutowany w PDB.
Sam muszę zmienić ustawienia elementów i siedzę od jakiegoś czasu i rozkminiam ale bez pomysłu bo nie chcę czegoś upalic przypadkiem. :/
Odlutowywanie mija się z celem i jedyne co mi przyszło do głowy to do lutowanie przedluzki do pinow Minima...
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: Gmeracz »

Nie wiem co to ta cała cytryna?
Na rc groups był kiedyś wątek o pierwszych wersjach naze, gdzie nie było wyjścia na osd i kombinowali z podawaniem sygnału prosto z płytki kontrolera.
Od śmigła...
Miki78
Posty: 24
Rejestracja: środa 16 mar 2016, 21:54
Lokalizacja: Białystok

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: Miki78 »

Pewnie chodzi o PDB od lemona https://flyinglemon.eu/pdb/36-x-core-pdb.html

Wysłane z mojego Tapatalka
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: Pinio »

Xeo pisze:To mam pytanie bo się zastanawiam jak się podłączyć ftdi przez UART w Cytrynie PDB? UART ma 4 piny i się zastanawiam gdzie podłączyć pin dtr z FTDI. Wcześniej nie było problemu bo Minim nie był wlutowany w PDB.
Sam muszę zmienić ustawienia elementów i siedzę od jakiegoś czasu i rozkminiam ale bez pomysłu bo nie chcę czegoś upalic przypadkiem. :/
Odlutowywanie mija się z celem i jedyne co mi przyszło do głowy to do lutowanie przedluzki do pinow Minima...
Obrazek
szukamy na zdjęciu osd dtr ;-)
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: Xeo »

Co ślepu po oczach...dzięki wielkie
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: crybaby »

Witam ponownie , otóż po małych kłopotach udało mi się zflashować osd .

moj ekran konfiguracyjny wyglada tak
Obrazek
niestety po podłączeniu osd i ekran na goglach wygląda tak
Obrazek

wszystko zapisane pomyślnie na OSD , odczyt konfiguracji pokazuje dobrze , co jest grane że nie widzę tego co konfiguruje ?? coś jeszcze powinienem zrobić ? na naze32 nic nie ustawiam, może coś powinienem ?
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: maxxxior »

na pewno dobrze wgrałeś czcionki?
ewentualnie spróbował bym na innej kamerze (inny rozstaw? zmienić PAL/NTSC?)
crybaby
Posty: 103
Rejestracja: piątek 25 mar 2016, 10:02
Lokalizacja: Kraków

Re: minimOSD dla naze32

Post autor: crybaby »

wszystko pięknie widać i wszystko pięknie działa , niestety OSD mam do góry nogami , pytanie gdzie to mogę obrócić nie obracając kamery ? :)
ODPOWIEDZ