Video Gogle - FPV dylemat co wybrać ? - Ankieta

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Które gogle byś wybrał?

FATSHARK BASE EDITON
18
69%
HEADPLAY
3
12%
AIO Goggles Basic
5
19%
 
Liczba głosów: 26

Qugar_
Posty: 8
Rejestracja: środa 27 kwie 2011, 22:56
Lokalizacja: Rogoźno

Video Gogle - FPV dylemat co wybrać ? - Ankieta

Post autor: Qugar_ »

Witam
Jak to mówią pierwsze koty za płoty, wykonałem parę lotów moim EGP - FPV za podgląd służył mi monitorek 7 cali , jednak przyszedł czas na zakup gogli
i nie bardzo wiem co wybrać.
Jeżeli są użytkownicy gogli przedstawionych poniżej bardzo proszę o opinie w ich użytkowaniu do zastosowań FPV jak i w użytku codziennym ( tu mam na myśli oglądanie TV i granie na kompie )

FATSHARK BASE EDITON

HEADPLAY

AIO Goggles Basic

Do codziennych zastosowań najbardziej odpowiednie wydają mi się Headplay-e, mają najwyższą rozdzielczość, za to Fatshark mają najwyższy FOV
Jeszcze jest kwestia zaciemnienia ( przenikania zewnętrznego światła) no i regulacji.

Za wszystkie opinie z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Headplay do domu
Fatsharki na lotnisko
AIO - ciężko powiedzieć bo to nowość.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

za mało tych gogli w ankiecie IMHO.
ja bym dodał jeszcze:
Vuzixy
Cinemizery
Fatsharki i Foxtechy w pełnych wersjach...
Z tego co się orientuję to obecnie Foxtechy AIO wiodą prym, mają mniejszy FOV niż FS ale ładniejszy obraz....tak nawet guru z RCG twierdzi ;-)
No i jeszcze FS dominatory które poszły za ciosem i zmniejszyły FOVa i polepszyły obraz coby Foxtecha dogonić...
Poza tym - nie raz padało tu stwierdzenie że z goglami jest jak z butami - trzeba przymierzyć ;-) i dopiero podejmować decyzję. Każdy ma inne fizjologiczne parametry twarzoczaszki jak i konkretne niewerbalne potrzeby. Bez przymiarki można tylko wytypować zakres paru sztuk gogli i wśród nich rozglądać się za kimś kto ma i da założyć na łeb ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

pamietam na ktorym poprzednim zlocie przymierzalem headplay i pomyslalem lol jaki maly obraz w porownaniu do moich fatsharkow. Ale duzo ladniejszy.
Pytanie brzmi czy w tych nowych goglach skoro zmniejszamy obraz i dostajemy ladniejszy to czy przy w sumie wyzszej rozdzialce headplay nie byloby jednak ladniej.
W sumie eksperyment kosztujacy ok 300$

Jest jakis kolega w woj. mazowieckim / łódzkim, ktory ma headplay i ponownego testu?? :)
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Nom, najlepiej wybrać się na jakąś wycieczkę do kolegów fpv. Jest nas wielu :)
pozdrawiam
Michał
Qugar_
Posty: 8
Rejestracja: środa 27 kwie 2011, 22:56
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Qugar_ »

No tak Gdybym miał szansę porównania na żywo było by świetnie niestety w mojej okolicy niema nikogo takiego
Jeżeli jest jakieś osoba z Poznania lub Krakowa ( będę między 8-18 sierpień) i pozwolą przymierzyć , pomacać i porównać to było by świetnie :->

Co do vuzix-ów to czytałem że jest problem z systemem PAL
Awatar użytkownika
slawko_k
Posty: 1596
Rejestracja: niedziela 28 lut 2010, 14:24
Lokalizacja: podkarpackie

Post autor: slawko_k »

Foxtechy AIO wiodą prym, mają mniejszy FOV niż FS ale ładniejszy obraz....tak nawet guru z RCG twierdzi
Nie trzeba Guru.
Wystarczy że laik założy oba na oczy.
Obraz bez porównania lepszy i bardziej kolorowy w foxtechach.
Za to leżenie na twarzy zdecydowanie lepsze w FS
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

slawko_k pisze:
Foxtechy AIO wiodą prym, mają mniejszy FOV niż FS ale ładniejszy obraz....tak nawet guru z RCG twierdzi
Nie trzeba Guru.
Wystarczy że laik założy oba na oczy.
Obraz bez porównania lepszy i bardziej kolorowy w foxtechach.
Za to leżenie na twarzy zdecydowanie lepsze w FS
No to racja z leżeniem-dopasowaniem (pół racja ;-) bo są twarzoczaszkowcy którym idealnie pasuje ale są w mniejszości)...ale...foxtech od dłuższego czasu walczy z tematem zrobienia gąbkowej przyssawki do gęby ;-) a nawet "inni, third-party manufaktorzy podejmują próbę zrobienia zamiennika tej silikonowej otoczki oczu....jak to się uda to będzie perfekt...no jak zwykle prawie perfekt ;-) bo foxtechy nie mają IPD i ludzie z szerokim ;-) czołem będą mieli za wąski rozstaw ekranów....echh nigdy na 100% nie dogodzisz....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Qugar_
Posty: 8
Rejestracja: środa 27 kwie 2011, 22:56
Lokalizacja: Rogoźno

Post autor: Qugar_ »

Nowe fatsharki też nie mają regulacji IPD,
są o tyle fajne że można kupić wersję base a później dorzucić do niej HT i inne.
Jak zwykle Osiołkowi w żłobie dano ... :-?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Qugar_ jest ktoś w Poznaniu co ma gogle foxtecha z HT na rondzie Obornickim :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
HaNsKlOsS
Posty: 492
Rejestracja: środa 14 kwie 2010, 20:11
Lokalizacja: Oberschlesien

Post autor: HaNsKlOsS »

jeden kit czy foxtech czy fatshark.. przetworniki maja te same - KOPIN.
foxtechom doskwiera poduszkowatość obrazu i dla mnie fest niewygodna jest ta guma wokolo wizjerkow ,za to maja swietnego headtrackera..
fatshark ma duzy obraz moze za duzy ,ze szczegółowością jest średnio ale i tak dobrze jak na gogle za cos 250$
|PROTOS CARBON AC3X|T-Rex 450 BEASTX FBL|Ritewing Zephyr..|TLRS 433|MK DJI
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

foxtechy teraz wprowadziły jakiś nowy trend tej gumy na twarz..
Obrazek
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

HaNsKlOsS pisze:jeden kit czy foxtech czy fatshark.. przetworniki maja te same - KOPIN.
foxtechom doskwiera poduszkowatość obrazu i dla mnie fest niewygodna jest ta guma wokolo wizjerkow ,za to maja swietnego headtrackera..
fatshark ma duzy obraz moze za duzy ,ze szczegółowością jest średnio ale i tak dobrze jak na gogle za cos 250$
Hans, niby KOPIN jest w FS, Fox a także Trimersion ;-) no i jak wiemy każde z tych googli inaczej pokazują :-) bo wszystko w rękach optyki spasowanej z tymi LCDkami...
Do tego foxtechy mają dużo lepiej opracowanego drivera do Kopinów, większy zakres regulacji parametrów...
Dla mnie - jakby Foxtech miał gąbkę, IPD i większą "modułowość" to byłby zebeściakiem. Jako modułowość rozumiem możliwość "nie-mania" HT, odbiornika video co wtedy dawałoby szansę na fajną cenę w zakresie ≤300$...
Tymczasem Foxtech zamiast tak zrobić to wypuścił google basic za 250$ które są innymi konstrukcyjnie goglami, z uboższym driverem LCD oraz inną konstrukcją mechaniczną samych oprawek na głowę...szkoda...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1585
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

myslicie ze foxtechy z displayami kopina beda generowaly lepszy obraz niz headplay ze swoim systemem pryzmatow?
to bylby ciekawe porownanie :)
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Miałem osobiście headplaya i mam fatsharki...
Obraz jest niebo lepszy w headplayu ...ale..
Na moje to goggle z fatshark,gumy foxtecha i wyświetlacz headplaya = wypas. :mrgreen:
wszystko base bez zbędnych pierdół HT ,odbiorników.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ODPOWIEDZ