Geeetech Aluminum Prusa I3

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: monti »

Witam

Niedawno kupiłem drukarkę Prusa I3 od Geetech-a w wersji aluminiowej.

Może zacznę od początku... Namierzyłem drukarkę w banggood.com http://www.banggood.com/Geeetech-Alumin ... 98030.html
Jako że kurs dolara był w miarę korzystny złożyłem zamówienie 01.04.2016 i całość kosztowała mnie 1 378,30 zł. Po długim oczekiwaniu 05.05.2016 drukarka w końcu do mnie dotarła i musiałem oczywiście uiścić opłaty celne w wysokości 326,80 zł co w sumie dało 1 705,10 zł.

Drukarka była dobrze zabezpieczona więc nic nie zostało uszkodzone. W kartonie były (prawie) wszystkie części potrzebne do złożenia drukarki, zestaw precyzyjnych śrubokrętów (jakości chińskiej) oraz rozpiska elementów i ich ilość w opakowaniu co w żaden sposób nie odnosiło się do rzeczywistości :) .
Prawie wszystkich elementów było więcej niż powinno być poza jedną brakującą śrubką do endswich-a (na szczęście trzyma sie na jednej śrubce) oraz łożyskiem MR84zz do rolki paska napędowego osi Z.
Obrazek

Poradziłem sobie z tym montując zamiast rolki dwa stare łożyska z moich silników MT3510.

Rama w trakcie składania prezentuje się tak:

Obrazek

A cała drukarka prezentuje się tak:

Obrazek

Rzecz która rzuciła mnie na kolana to włącznik drukarki na kablu...

Obrazek

Zaraz po uruchomieniu drukarki kabel spadł mi za biurko i próbując go wyciągnąć pieprznął mnie prąd więc pierwsza rzeczą jaką wydrukowałem była obudowa na włącznik:

Obrazek

Po wrzuceniu konfiguracji ze strony geeetech-a drukarka od razu drukuje i to całkiem nieźle. Natomiast żeby poprawić jakość wydruku wystarczyło zmienić elementy napędzające oś Y na takie nie przenoszące ruchu prętów gwintowanych. Link do mocowań: http://www.thingiverse.com/thing:1431036

Przy okazji wydrukowałem sobie ramiona do zamocowania szpuli z filamentem nad drukarką.

Obrazek

Tu kilka wydruków po modyfikacji:

Obrazek

Obrazek

Wczoraj wysypało się łożysko paska napędowego osi X (wstawiłem tymczasowo znowu łożyska z silnika).
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: miś »

MR84zz do rolek nawrotnych to nieporozumienie. Ja u siebie też takowe zastosowałem, i bardzo szybko się kończyły. Po dwóch wymianach zmieniłem konstrukcję rolek na taką że duże łożyska 608ZZ są na zewnątrz po obu stronach rolki, w środek wał 8mm na którym jest zębatka, a łożyska w drukowanych obsadach są przykręcone do ramy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: monti »

Miś a mógłbyś wrzucić zdjęcie tej rolki? Chyba wiem jak to powinno wyglądać ale wolałbym się upewnić. Ja chwilowo dałem łożyska 695ZZ ale pasek piłuje o uchwyt więc tak raczej nie może zostać, a wygląda to tak:

Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: miś »

Obrazek
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: monti »

Świetny obrazek ale nie bangla...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: miś »

A teraz ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
monti
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 16:16
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: monti »

Teraz OK ale u mnie raczej nie zmieszczę takiej konstrukcji. Chyba zostaje mi wytoczenie nowej rolki pod większe łożyska...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: miś »

monti pisze:Chyba zostaje mi wytoczenie nowej rolki pod większe łożyska...
Albo wydrukuj se dwa dekle na te łożyska co masz, które zrobią Ci rant utrzymujący pasek.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
techfreak
Posty: 222
Rejestracja: poniedziałek 24 lut 2014, 09:05
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: techfreak »

Też zastanawiam się nad tą drukarką, jest jeszcze wersja akrylowa ale czytałem że pękają części. Tak czy inaczej fajnie, że piszesz.
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: Fiszbin »

monti pisze:mieszczę takiej konstrukcji. Chyba zostaje mi wytoczenie nowej rolki pod więks
Minął tydzień wiec pewnie zrobiłeś to inaczej ale polecam takie rozwiązanie. Zębatka jest dostępna na pasek GT2 i MXL.
Obrazek
Zębatka GT2 tulejka 20 zębów, otwór fi 5
średnica 18 mm
średnica na zębach - 12,5 mm
na pasek 6 mm
wysokość: 9 mm
zębatka na dwóch łożyskach
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: miś »

A ja tego nie polecam. Takie małe łożyska nie wytrzymują obciążeń i szybko zaczynają grzechotać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Pandariusz
Posty: 7
Rejestracja: piątek 13 lut 2015, 00:38

Re: Geeetech Aluminum Prusa I3

Post autor: Pandariusz »

Też do mnie chyba przyleci ta drukarka. Czy rolka montowana na bramie nie wpływa jakoś na jej sztywność/ stabilność?
ODPOWIEDZ