Syma X8 - opinie

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Bizonik
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 cze 2016, 05:57
Lokalizacja: Wawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Bizonik »

Nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedz, bo katalogowo wiem czym się różnią a mnie bardziej chodzi o to czy przydatne jest czy nie.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

wersja HC jest nowsza. i dodatkowo posiada barometr dzięki któremu utrzymuje się sama na zadanej wysokości. W wersji C trzeba samemu kontrolować wysokość dodając lub odejmując moc.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Bizonik pisze:Nie bardzo rozumiem Twoją odpowiedz,
Było sprecyzować pytanie.
Bizonik pisze:mnie bardziej chodzi o to czy przydatne jest czy nie.
Jednemu przydatne innemu nie. Czy przydatne TOBIE to już raczej pytanie do ciebie.
Ten wredny...
Bizonik
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 cze 2016, 05:57
Lokalizacja: Wawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Bizonik »

To warto kupić z x8 hc czy nie?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Verid »

Jak ci trzymanie wysokości potrzebne to warto. W przeciwnym razie szkoda kasy.
Ten wredny...
Alekzg
Posty: 27
Rejestracja: środa 04 maja 2016, 08:41
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Alekzg »

Ale trzymanie wysokosci to co innego co trzymanie drona w jednym miejscu. Czyt. Trzyma wysokosc, ale na boki moze uciekac. Tak ode mnie. :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Bizonik pisze:To warto kupić z x8 hc czy nie?
Jako pierwszy dron do nauki to warto, musisz być tylko świadom, że tę kwotę pieniędzy przeznaczasz na naukę :) Potem i tak kupisz/złożysz pewnie coś lepszego :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Bizonik
Posty: 4
Rejestracja: piątek 24 cze 2016, 05:57
Lokalizacja: Wawa

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Bizonik »

Kupiłem x8c wczoraj złożyłem i jest plan dziś polatać, co z tego wyjdzie czas pokaże.
Docelowo myśle o czymś co będzie w stanie podnieść lustrzanke więc zapewne coś dużego może 6 wirników ale to czas pokaże.
Chavie
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2016, 10:04

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Chavie »

Witam.Pierwszy post ale czytam od początku. Zamówiłe imax b6+zasilacz+listwę rozdzielajaca. Czy to jest pełny zestaw do ładowania kilku baterii czy jeszcze trzeba przejście z Dean na banany bo generalnie sprzedający pytał o tdean i coś innego do listwy a generalnie się na tym nie znam
Podałem jaki model koperta mam i bateria z bananami co nie wiele sprzedawcy powiedziało i chętny do pomocy nie był. Z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
wojtek81
Posty: 180
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 22:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: wojtek81 »

Dobry sprzedawca.

Ogólnie takich przejściówek możesz nie znaleźć, bo w Symie bananki są pomontowane niestandardowo - para męsko-męska i żeńsko-żeńska zamiast par mieszanych.
Najszybciej polutujesz sobie wtyczki sam, to nic skomplikowanego. A jak nie umiesz i nie chcesz umieć to ktoś z lutownicą ogarnie Ci to za piwko - same wtyczki "surowe" kupujesz bez problemu.
"VRS Twoim przyjacielem jest."
---
DJI Iskierka.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Hudy_edd »

Jak Wojtek pisze, przenieś się na inne końcówki, tdean lub xt60, takie bardziej popularne
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
Chavie
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 lip 2016, 10:04

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: Chavie »

Dzięki za pomoc. Myślałem że to będzie plug&play ale jednak nie. Na jakimś forum znalazłem http://www.ebay.com/bhp/deans-to-banana. I teraz pytanie banany na te tdean bo taką listwę dostanę to zapewne zamienić i w kopterze i w baterii?? Jak może ktoś to podeślijcie foto zestawu Imax albo podobnego jak to macie podłączone żeby ładować kilka baterii
DronNOOB

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: DronNOOB »

wiele baterii lądujesz przez takie coś, program LiPO balanse, podłączasz w tyczkę balansera i wtyczkę baterii (XT60) tak samo ten panel podłączasz do ładowarki. Prąd ja dajesz 1C:
Obrazek
egon64
Posty: 30
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 21:53

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: egon64 »

Cześć,

Wymieniłem w mojej symie x8w silniki i mam ciekawy objaw: drążek lewy zamienił się rolami z prawym tzn. gdy chcę symę skierować w prawo lub lewo używam lewego drążka natomiast gdy chcę kręcić nią kółka muszę użyć prawego drążka. Co mogłem sknocić ? Syma zmieniła się dla leworęcznych ?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Syma X8 - opinie

Post autor: matulekpl »

Zmieniłeś mode na aparaturze. Sprawdź w instrukcji jak to sie zmienia. Powinieneś miec mode 2.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
ODPOWIEDZ