Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Verid »

Jak go rozładował zbyt mocno to ładowarki mogą nie chcieć ruszyć.
Ten wredny...
frytens
Posty: 10
Rejestracja: sobota 30 sty 2016, 14:09

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: frytens »

Panowie pytanie z innej beczki ... Co może być przyczyną tego że mój cheerson podczas latania cały się telepie. Rzuca nim na wszystkie strony, straciłem przyjemność latania. Ciężko go w ogóle opanować - flipy w lewo nie działają bo dron odrazu leci na glebe. Wiem, że miał za sobą kilka wypadków ale nigdy tak źle nie latał ...
Awatar użytkownika
macjihad
Posty: 26
Rejestracja: wtorek 03 lis 2015, 23:18
Lokalizacja: Mała Wieś/Warszawa/Kozienice

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: macjihad »

Odnośnie "telepania" - kalibracja akcelorometru (lewa wajha w lewy dół, prawa w lewo góra po zbindowaniu), ewentualnie "usztywnienie" osadzenia silników.
A z innej bajki... Mam i ja ;-)
Czas jakiś temu dostałem Symę x5sc (polecam na początek), załatwiłem 3 silniki, 4 akku, zacząłem składać 450'kę.
450'ka czeka na silniki (reszta już "pod dachem"). Pogoda jakaś taka... jak widać - jak nie wieje, to nie mam czasu i na odwrót. W oczekiwaniu na lepszą pogodę zanabyłem dla siebie i dla siostrzeńca (8 lat) CX-10....
Siostrzeniec poczeka... bo moja Pani stwierdziła, że maleństwo jest tak... cytuję "słodkie, że musi mieć coś takiego w torebce" ;-) ). No i ma.
Nowa bajka... Zmierzyłem pobór prądy przy ładowaniu - ok. 330 - 450 mA. Rozumiem, dlaczego po 20- 30 ładowaniach przestaje latać. Czy ktoś zna metodę jak ograniczyć pobór prądu z dedykowanej ładowarki? Wiem... akku do tego modelu to koszt 10-15 zł... Niemniej jednak...

A tak "słodziak" wygląda gotowy do pakowania do damskiej torebki:

Obrazek

PS. To okrągłe to opakowanie po śrucie.
Syma X5sc, CX-10, Diatone F450 w rozbudowie... i sporo planów ;-)
Michał Hewelt
Posty: 50
Rejestracja: piątek 22 sty 2016, 13:05
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Michał Hewelt »

frytens, hehe nawet nie wiedziałem, że jest wersja cx10 z kamerą ;) trzeba zakupić do zabawy ;)
a co do przyczepiania kamery do cx10 .. hm.. można się zabawić i popróbować ale uważam, że jak chcesz już pobawić się z kamerką to nie lepiej już np. cx30 ? też jest dostępny z kamerką ale można się pobawić i dołożyć ją samemu. Jest większy, ma większą "siłę" więc lepiej sobie z tym poradzi. A mówisz że chcesz polatać na dworze to ten nadaje się lepiej. A cena ? Jest podobna.
Ale to już Twój wybór. Co do samej kamerki to ta mini na 100% lepiej się nadaje niż GoPro do tego modelu..
"Zawsze znajdą się głupie pytania, które warto zadać"
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Adrián »

Nie wiem, czy już było, ale pewnie nie jednego zainteresuje :D
Mini fpv heh
Możliwość sterowania smartfonem, przez wbudowany żyroskop, akcelerometr.

http://www.banggood.com/Cheerson-CX-10W ... 55861.html

Obrazek

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Verid »

CX-10W był opisywany tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=34821
WD ma kontroler (10W nie ma nic) z uchwytem na kom tak, że nie zasłaniasz sobie obrazu paluchami podczas sterowania.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: kapi0908 »

Mam tego mikrusa prawie od roku i wiedziałem, że jest pancerny, ale dzisiaj to mi szczena opadła. Latałem sobie wczoraj po pokoju i próbowałem akrobacji. W pewnym momencie za bardzo odjąłem mu gazu i stracił trochę za dużo wysokości. do tego stopnia, że utopiłem go w kubku z herbatą :roll: , a że herbata była gorąca to nie wyciągnąłem go od razu tylko dopiero po kilku sekundach (swoją drogą śmiesznie wyglądał na dnie tego kubka :mrgreen: ) , gdy już go wyciągnąłem, mimo wyłączonego już zasilania nadal obracały się dwa silniki a z baterii wydobywało się dziwne syczenie. Pomyślałem, że to już jego koniec, ale i tak położyłem go na suszarkę. Jakież było moje zdziwienie gdy dzisiaj rano po złożeniu włączyłem go a on normalnie latał. Po prostu maszyna nie do "zajechania".
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Verid »

kapi0908 pisze:a z baterii wydobywało się dziwne syczenie
Ale pakiet to lepiej wymień.... koszt niewielki a szkoda maszyny. Poza tym kąpiel w izopropanolu (albo przynajmniej denaturanie) sprawi że mikrusek będzie miał szanse posłużyć drugie tyle.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kapi0908
Posty: 63
Rejestracja: piątek 29 maja 2015, 15:03

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: kapi0908 »

Baterię wymieniłem od razu jak zobaczyłem że działa, a jak będę miał czas to umyję go spirytusem.
jumpertomek
Posty: 632
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: jumpertomek »

Można gdzieś go w Polsce kupić w sensownej cenie ?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Adrián »

Jeśli 93zł z wysyłką to rozsądna cena, to kupisz na allegro.
Jak chcesz taniej to z Chin.
Awatar użytkownika
arczi79
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 23:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: arczi79 »

kapi0908 pisze:Mam tego mikrusa prawie od roku i wiedziałem, że jest pancerny, ale dzisiaj to mi szczena opadła. Latałem sobie wczoraj po pokoju i próbowałem akrobacji. W pewnym momencie za bardzo odjąłem mu gazu i stracił trochę za dużo wysokości. do tego stopnia, że utopiłem go w kubku z herbatą :roll: , a że herbata była gorąca to nie wyciągnąłem go od razu tylko dopiero po kilku sekundach (swoją drogą śmiesznie wyglądał na dnie tego kubka :mrgreen: ) , gdy już go wyciągnąłem, mimo wyłączonego już zasilania nadal obracały się dwa silniki a z baterii wydobywało się dziwne syczenie. Pomyślałem, że to już jego koniec, ale i tak położyłem go na suszarkę. Jakież było moje zdziwienie gdy dzisiaj rano po złożeniu włączyłem go a on normalnie latał. Po prostu maszyna nie do "zajechania".
Mi przy jednym z pierwszych lotów wpadł do kubka z kawą. Po wyciągnięciu również silniczki zasuwały jak szalone :) Poza osuszeniem nic nie robiłem z mikrusem. Lata do tej pory... aczkolwiek ostatnio jeden silniczek zaczął zawodzić i chyba będę musiał pobawić się w wymianę ;)
Iście pancerny zawodnik ;)
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: hornet2 »

Ktoś tutaj już o to pytał ale jednoznacznej odpowiedzi nie było . Czy Cheersona CX10 da się zbindować z apką TG 9X ? Na YT znalazłem coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=BseqnKLZO8g&t=16s . Na OLX jest taki kopterek https://apollo-ireland.akamaized.net/v1 ... ;s=644x461
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ