Islandia - Kilka filmów z powietrza

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

masterbi
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2015, 22:19
Lokalizacja: Kraków

Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: masterbi »

Tym razem bardziej widokowy kierunek się trafił i 2 razy więcej materiału z powietrza :) Latanie samolotom z hex'ą hm abstrakcja, tak więc do hagaru dołączył P4. Dysponując dwoma sztukami P3 (my frend) i nowym P4 + oczywiście 2 operatorów go Iceland :) Zero problemów z lotem, zarówno mój lot liniami wow'air jak i lot 2 dni później naszych znajomych liniami Wizzair bezproblemowy, nikt nie zwracał uwagi na "kameroloty".

Islandia to istny raj do latania i filmowania, jedyny problem to ilość amperów w pakietach :) Dysponowaliśmy łącznie 6 pakietami oraz ładowarkami samochodowymi z rozdzielaczami i szczerze mówiąc były momenty że chcieliśmy jeszcze coś kręcić a się już nie dało :) W każdym razie ładowarki w trakcie przemieszczania się od punktu do punktu działały non-stop.

Jedyny mankament to pogoda, niby szczyt sezonu ale jakoś skutecznie udawało nam się okrążając wyspę uciekać przed słońcem. Pisać o Islandii mógłbym jeszcze długi, ale to nie to forum i nie to miejsce.

Co do samej eksploatacji :

Latanie przyjemne w większości bez żadnego stresu, no może poza Reykjavikiem gdzie nas zdecydowanie poniosło przez połowę stolicy.
Odprawy celne bez problemów, w przypadku wowair "kamerolot" był w podręcznym, wizzair bagaż rejestrowy.

pozostaje podzielić kilkoma filmami które dotychczas udało się na szybko zmontować. Endzoj :)

Nudny timelapse (gopro) - w poszukiwaniu tego co ukradł noc :) poruszaliśmy się pomiędzy 10-11 przed południem do 3-4 w nocy co w tym przypadku jest pojęciem względnym.

Część I

Część II

Część III

Część IV
masterbi
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2015, 22:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: masterbi »

Reykjavik - Hallgrimskirkja

Wodospad Glymur

Jezioro Jökulsárlón

Obsza geotermalny Hverarönd

Wodospady Barnafoss i Hraunfossar

Wodospad The Goðafos

Wodospad Dettifoss
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: ci3jk4 »

a tam przypadkiem w czołówce nie powinno być world of drones?
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: yorg68 »

Jest na co popatrzyć. Islandia ma specyficzny urok.

Jerzy
photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: photolucas84 »

widoczki bardzo ładne - jedyne co trochę "denerwuje" to zbyt długi wstęp - każdy filmik przewijany do 20 sekund bo i początek i koniec trochę za długi.
Szacun za ujęcia bo wiele z nich było w bardzo wilgotnych miejscach (nad wodospadami , rzekami itp) - ryzyko dostania się wody do phantoma.
Uważaj latając pod mostami - za pewne latasz w trybie GPS a czasami metalowa konstrukcja mostu może Ci wywalić błąd kompasu a wtedy tylko szybki ratunek przełączyć na ATTI i walka z wiatrem ściągając drona na ziemię.

Na Twoim miejscu z tych wszystkich filmików zrobiłbym jeden o Islandii (najlepsze ujęcia z tych filmików co wyżej) i może wyjść bardzo ciekawy film).
Mavic Pro Platinum Combo
masterbi
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2015, 22:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: masterbi »

Dzięki za uwagi oraz rady :)

Film z najlepszymi ujęciami z Islandii planuje zrobić, ale na razie dalej jestem na etapie odkrywania tych ujęć z ponad 200GB materiału który przywiozłem jeszcze kilka mam do ogarnięcia. Więcej było czasu na nagrywanie niż teraz na montowanie :) Jeszcze mi doszła kolejna paczka GB z Wysp Kanaryjskich ale to historia na inny wątek :)
A w międzyczasie 2 kolejne


masterbi
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2015, 22:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: masterbi »

Liczyłem na fajne ujęcia na otwartym ocenie niestety wyszło prawie nic ....
Bez zbędnego wywodu, ocean, adrenalina, skostniałe ręce i mocny wiatr. Wylatane 3 baterie, 3 lądowania na ruchomym obiekcie, kilka słabych i ruszonych ujęć wielorybów które niechętnie pokazywały swoje wdzięki. Jedyne co z tego jest to trochę doświadczenia. Miałem tego nie dotykać ale może komuś się przyda do oceny ryzyka przy takiej pogodzie :)

Awatar użytkownika
skynetic
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2016, 18:12
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Islandia - Kilka filmów z powietrza

Post autor: skynetic »

Całkiem ładnie wyszło, mnie się podoba.Co do latania w zimnie to polecam ogrzewane rękawiczki :)
skynetic - s900, Inspire1, Tarot 650
ODPOWIEDZ