Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
horsefish
Posty: 33
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 08:03
Lokalizacja: Masuria

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: horsefish »

Elo. Wiadomo coś o egzaminach w lipcu po północnej stronie kraju ?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: krall »

horsefish pisze:Elo. Wiadomo coś o egzaminach w lipcu po północnej stronie kraju ?
Wstępnie 15 lipiec.
Śledź stronę: http://dronakademia.pl/
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
horsefish
Posty: 33
Rejestracja: piątek 27 maja 2016, 08:03
Lokalizacja: Masuria

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: horsefish »

Ok, świetni!e Gdańsk, jakby kto pytał.
Ps. Może ktoś mnie nakierować na pośrednika ubezp., który ubezpieczy mi OC na DZIEŃ egzaminu i nie będzie wymagał szkolenia w ośrodku ?
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: MichasKrk »

Weź zadzwoń do PZU i popytaj o ubezpieczenie na drona, bo jeden z chłopaków, który był na egzaminie, zapłacił tylko 25zł za ubezpieczenie !!! Ja mam w generali, musiałem wykupić ubezpieczenie na mieszkanie, do tego wykupiłem ubezpieczenie na europe i wyszło mi 146zł , na kwotę do 25 tys zł. Jak pójdziesz do pierwsze lepszego agenta ubezpieczeniowego, to powinien bez problemu coś znaleźć, ale może spróbuj bezpośrednio skontaktować się z PZU i dopytać.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: Jagoda »

MichasKrk pisze:ubezpieczenie na europe i wyszło mi 146zł , na kwotę do 25 tys zł.
Właśnie.
Na Europę.jak ktoś tylko w PL to PZU wystarczy (nie ubezpieczają na EU - na razie )
Ja w lipcu odnawiam - wartość chaty 1k pln i OC na latadło w EU.
Pozdrawiam. :), :)
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: MichasKrk »

Bez Europy wychodziło 20zł mniej, więc długo się nie zastanawiałem
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3153
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: krall »

Z tego co obserwuję to dość popularna jest http://finansowachata.pl/.
Widziałem ubezpieczenia na miesiąc za 50zł

O ubezpieczeniach jest już gdzieś wątek na forum - także proponuję poszukać tam i ew. przenieść dalszą dyskusję na ten temat tam - tak dla porządku.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: shaggee »

Mam 3 kody rabatowe -50% na 3-dniowe szkolenie VLOS na lotnisku w Pile w dniach 29-31 lipiec.
Jeśli ktoś chce to niech napisze na PW. Kto pierwszy ten lepszy :)
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

Mam 3 vouchery 30% na szkolenie w UAVO Academy, jeśli ktoś chętny to zapraszam na PW. Szkolenie stacjonarne/weekendowe wrzesień 02-04.09.2016 lub w tygodniu 05-07.09.2016 w Warszawie koło metra Służew lub 02-04.09.2016 online teoria i stacjonarnie praktyka w Warszawie.
W związku ze zmianami w przepisach jakie wejdą w życie warto mieć świadectwo kwalifikacji :) bo inaczej nie polatamy :(
Zostanie tylko łąka :(
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 sie 2016, 17:16 przez tara78, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Katka
avision

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: avision »

A gdzie w nowych przepisach jest, że bez ŚK nie polatamy ?? :P
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

avision pisze:A gdzie w nowych przepisach jest, że bez ŚK nie polatamy ?? :P
Polecam poczytać...
http://www.swiatdronow.pl/ogloszono-tre ... -ws-dronow w szczególności fragment
"Jeszcze jedna „ciekawostka” – pojawił się zapis zarówno dla modeli latających jak i BSP o następującej treści:

4.6. Modelami latającymi nie wykonuje się lotów nad:
1) terenami zamkniętymi, o których mowa w art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. – Prawo geodezyjne i kartograficzne
(Dz. U. z 2015 r. poz. 520, 831, 1137 i 2281 oraz z 2016 r. poz. 65, 352, 585, 903 i 1250);
2) obiektami jądrowymi, o których mowa w art. 3 pkt 17 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. – Prawo atomowe (Dz. U.
z 2014 r. poz. 1512, z 2015 r. poz. 1505 i 1893 oraz z 2016 r. poz. 266);
3) obszarami, obiektami i urządzeniami, o których mowa w art. 5 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie
osób i mienia (Dz. U. z 2014 r. poz. 1099, z 2015 r. poz. 1505 oraz z 2016 r. poz. 65 i 904).

O ile operatorzy UAVO swoimi BSP będą mogli za zgodą wykonać takie loty, tak operatorzy bez UAVO już nie. Niby nic – i tak nikt przecież nie będzię latał nad „terenami zamkniętymi” ważnymi dla obronności kraju czy też „obiektami jądrowymi”. Ale sprawdziłem co kryje w sobie ostatni punkt 3. tzn. „obszarami, obiektami i urządzeniami, o których mowa w art. 5 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia” (TUTAJ sami możecie sobie prześledzić daną ustawę).

A więc te obszary, obiekty i urządzenia określone w ustawie z 22 sierpnia 1997 to:

zakłady produkcji specjalnej oraz zakłady, w których prowadzone są prace naukowo-badawcze lub konstruktorskie w zakresie takiej produkcji;
zakłady produkujące, remontujące i magazynujące uzbrojenie, urządzenia i sprzęt wojskowy,
magazyny rezerw strategicznych;
zakłady mające bezpośredni związek z wydobyciem surowców mineralnych o strategicznym znaczeniu dla państwa (czyli kopalnie);
porty morskie i lotnicze;
banki i przedsiębiorstwa wytwarzające, przechowujące bądź transportujące wartości pieniężne w znacznych ilościach;
zakłady, obiekty i urządzenia mające istotne znaczenie dla funkcjonowania aglomeracji miejskich, których zniszczenie lub uszkodzenie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz środowiska, w szczególności elektrownie i ciepłownie, ujęcia wody, wodociągi i oczyszczalnie ścieków;
zakłady stosujące, produkujące lub magazynujące w znacznych ilościach materiały jądrowe, źródła i odpady promieniotwórcze, materiały toksyczne, odurzające, wybuchowe bądź chemiczne o dużej podatności pożarowej lub wybuchowej;
rurociągi paliwowe, linie energetyczne i telekomunikacyjne, zapory wodne i śluzy oraz inne urządzenia znajdujące się w otwartym terenie, których zniszczenie lub uszkodzenie może stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, środowiska albo spowodować poważne straty materialne;
zakłady o unikalnej produkcji gospodarczej;
obiekty i urządzenia telekomunikacyjne, pocztowe oraz telewizyjne i radiowe;
muzea i inne obiekty, w których zgromadzone są dobra kultury narodowej;
archiwa państwowe;
Jeśli operator latający rekreacyjnie chciałby (w sumie to musi, bo nie ma wyjścia) wziąć te wszystkie ograniczenia pod uwagę, to zostaje mu do polatania otwarta łąka, bo nie może przecinać linii energetycznych i telekomunikacyjnych, nie może latać w terenach zabudowanych (minimalnie 100m od granic zabudowy, czyli strefy R), musi zachować dodatkowo 30m w poziomie od osób, pojazdów i budynków poza zabudową miejską, a ponadto całkowicie odpadają loty nad bankami, pocztami, muzeami, obiektami telewizyjnymi i radiowymi, portami morskimi i lotniczymi, elektrowniami, ujęciami wody, wodociągami i oczyszczalniami."

Fragment z powyższego linku.
Pozdrawiam :D
Pozdrawiam Katka
avision

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: avision »

Z tego dalej nie wynika, że bez ŚK nie polatamy. Przecież nic nie zabrania latać rekreacyjnie zachowując odpowiednie przepisy więc nie wprowadzaj w błąd.
BTW od 7.09 R-ka dla BSP znika.
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

avision pisze:Z tego dalej nie wynika, że bez ŚK nie polatamy. Przecież nic nie zabrania latać rekreacyjnie zachowując odpowiednie przepisy więc nie wprowadzaj w błąd.
BTW od 7.09 R-ka dla BSP znika.
Polecam czytanie ze zrozumieniem... artykułu z podanej strony bądź samego rozporządzenia. Tak prostym językiem, nie mając UAVO nie polatasz w terenie zabudowanym...
Druga sprawa, że owszem zniknie R ale tylko dla tych z śk, doczytaj jeszcze SERA C i będziesz miał komplet a jak nie rozumiesz to warto może jednak zainwestować w szkolenie :-P
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 sie 2016, 16:59 przez tara78, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Katka
avision

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: avision »

tara78 pisze:Jeśli operator latający rekreacyjnie chciałby (w sumie to musi, bo nie ma wyjścia) wziąć te wszystkie ograniczenia pod uwagę, to zostaje mu do polatania otwarta łąka,
Czyli się da :)
Awatar użytkownika
tara78
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:27

Re: Uprawnienia podstawowe VLOS, jakiś kurs?

Post autor: tara78 »

Tak, tak łąka... :)
Pozdrawiam Katka
ODPOWIEDZ