Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: 78yanke »

Być może protest ma jakiś wpływ na szybkość dostarczania do nas przesyłek.
Z sześciu paczek z 2.06. dotarły do mnie 3. jedna w rekordowym czasie dosłownie 7 dni od zamówienia była u mnie. Pozostałe zalegają w sortowni w Wawie odpowiednio od 14,16 i 17 czerwca.
8.06 zamówiłem kolejne dwie rzeczy i jedną też już mam - była uszkodzona ale kompletna. Wertownia wydaje się być po prostu zawalona, ale pracują solidnie, bo paczka z 8.06 była uszkodzona, ale na moje szczęście kompletna. Została ostemplowana informacją o tym, że w takim stanie dotarła z zagranicy i zamknięta w foliowy worek. Dotarła do mnie 16.06. - czyli 8 dni od zakupu.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: jacekV »

Czy jest jakiś sposób na śmierdzących leni z WER Wawa ?
Przesyłka z Chin w 8 dni w PL od 10 leży w WER... a to pewnie nie koniec, potem WER Zabrze i dopiero PP...

Wywalić na zbity pysk ? 2 tygodnie przytrzymać na głodzie ? A potem na Żuławy kopać rowy ?

Co za bydło. Przecież Pensja Urzędnika = nasze Podatki
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Xeo
Posty: 355
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 10:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Xeo »

To chyba loteria i wydaje mi się że mniejsze przypuszczają szybciej niż większe/wyglądające na wartościowe
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: jacekV »

Xeo pisze:To chyba loteria i wydaje mi się że mniejsze przypuszczają szybciej niż większe/wyglądające na wartościowe
Moja paczka jest wielkości pudełka zapałek...
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: 78yanke »

jacekV pisze:Co za bydło. Przecież Pensja Urzędnika = nasze Podatki
Celnicy generują 1/3 dochodów budżetowych więc oni raczej na swoje pensje zarabiają ze sporym hakiem ;)

Edycja.
Moja paka z silnikami ważyła 1.5kg. Regle i ledy to były male paczki i one rzeczywiście przyszły szybciej.
Na cle leżą jeszcze śmigła, rama i PDB do hexy.
Ostatnio zmieniony wtorek 21 cze 2016, 21:12 przez 78yanke, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: jacekV »

78yanke pisze:
jacekV pisze:Co za bydło. Przecież Pensja Urzędnika = nasze Podatki
Celnicy generują 1/3 dochodów budżetowych więc oni raczej na swoje pensje zarabiają ze sporym hakiem ;)
A to cło to kto płaci ? Krasnoludki ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: 78yanke »

jacekV, płacimy na własne życzenie i tutaj chyba nie ma co z tym polemizować. Zawsze mógłbyś szukać tego samego produktu w Polsce, by dostać go szybciej. Wydaje mi się, że paczki i tak przychodzą znacznie szybciej niż jeszcze jakiś czas temu, gdy na pakę czekało się około miesiąca.
Tu chyba też chodzi o planowaną reformę i połączenie administracji celnej, podatkowej i skarbowej i jej scentralizowanie, a że pomysł nie jest za dobry to pewnie jedna z przyczyn tego protestu.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: jacekV »

78yanke pisze:jacekV, płacimy na własne życzenie i tutaj chyba nie ma co z tym polemizować. Zawsze mógłbyś szukać tego samego produktu w Polsce, by dostać go szybciej. Wydaje mi się, że paczki i tak przychodzą znacznie szybciej niż jeszcze jakiś czas temu, gdy na pakę czekało się około miesiąca.
Tu chyba też chodzi o planowaną reformę i połączenie administracji celnej, podatkowej i skarbowej i jej scentralizowanie, a że pomysł nie jest za dobry to pewnie jedna z przyczyn tego protestu.

Mylisz pojęcia. Ja nie płace cła "na własne życzenie" to pobierany prze złodziejskie Państwo haracz za to że wydaję MOJE ciężko zarobione pieniądze. A co do ochrony rynku - nie znajdę takiego produktu w PL.

Mam w d(ciemna czarna dziura)pie reformy/dobre zmiany/złe zmiany/osramy mam prawo do dysponowania pieniędzmi jak mi się podoba a państwo jak nie potrafi tego sprawnie zorganizować niech spada na Madagaskar banany prostować.
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
78yanke
Posty: 28
Rejestracja: środa 13 maja 2015, 22:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: 78yanke »

Nie mylę pojęć, to Ty interpretujesz moją wypowiedź na swój sposób.
1. gro rzeczy które zamawiamy na alim, Bg,Hk czy każdym innym zagranicznym sklepie spoza naszego obszaru celnego jest dostępne w PL, już oclone, opodatkowane, z gwarancją itp.
2. to ty żyjąc w określonym porządku prawnym akceptujesz stan zastany, który został wypracowany na fundamencie norm społecznych, obyczajowych itp. Cła, myta,i jakby to jeszcze nazwać pobierane od dawien dawna i w dniu dzisiejszym ciężko tu mówić o ochronie własnego rynku - tylko o łataniu dziury budżetowej kolejnymi opłatami. cło i vat pobierane są od dawna.
3. państwo zawsze będzie wychodziło z pozycji siły wobec suwerena. Ty masz prawo do dysponowania swoimi pieniędzmi tylko w takim zakresie w jakim pozwala Ci na to państwo. :)
4. w politykę się nie mieszam, nie znam się.
Tak możemy polemizować - pomiędzy tym co chcemy, a tym na co pozwala nam prawo. Też bym wiele rzeczy chciał. :)
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: jacekV »

78yanke pisze:Nie mylę pojęć, to Ty interpretujesz moją wypowiedź na swój sposób.
1. gro rzeczy które zamawiamy na alim, Bg,Hk czy każdym innym zagranicznym sklepie spoza naszego obszaru celnego jest dostępne w PL, już oclone, opodatkowane, z gwarancją itp.
2. to ty żyjąc w określonym porządku prawnym akceptujesz stan zastany, który został wypracowany na fundamencie norm społecznych, obyczajowych itp. Cła, myta,i jakby to jeszcze nazwać pobierane od dawien dawna i w dniu dzisiejszym ciężko tu mówić o ochronie własnego rynku - tylko o łataniu dziury budżetowej kolejnymi opłatami. cło i vat pobierane są od dawna.
3. państwo zawsze będzie wychodziło z pozycji siły wobec suwerena. Ty masz prawo do dysponowania swoimi pieniędzmi tylko w takim zakresie w jakim pozwala Ci na to państwo. :)
4. w politykę się nie mieszam, nie znam się.
Tak możemy polemizować - pomiędzy tym co chcemy, a tym na co pozwala nam prawo. Też bym wiele rzeczy chciał. :)

I dlatego z tym się fundamentalne nie zgadzam.

Państwa, granice, podatki, cła są potrzebne tłuszczy po to chyba żeby poginać w śmiesznych czapeczkach na meczach piłki kopanej i innej.
Ale fakt odbiegliśmy od tematu. EndOfTopic
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kuczy »

jacekV, Zostań posłem, napraw świat, będę Ci wdzięczny - masz mój głos.
Przepraszam, ale nie lubię takiej roszczeniowej postawy "płacę podatki, to ma być to to i to i jeszcze tamto" a te obiboki to się tylko opier...papier w robocie.

Jeśli przez przypadek twoja przesyłka nie zostaje oclona, bo "umknęła" kontroli albo Chińczyk bez Twojej wiedzy zaniżył cenę - idziesz do urzędu zapłacić należne cło ? - raczej nie - więc jak nie dokładasz do wspólnej kasy tego co powinieneś, to nie możesz wymagać aby państwo dobrze działało. Tylko zaraz będą "ojejkujejki" "bo jak inni nie płacą to ja będę tym osłem co płaci" i temu podobne.....
Urzędnik ma zarabiać 1500 bo się opierdziela, natomiast podejrzewam, że dla ciebie wypłata musi być kilka razy większa, bo przecież ciążko zapier...... - a wszystke te emocje dlatego, że UC stwierdził, że będzie protestować - a przepraszam - nie mogą protestować, przecież im nie pozwoliłeś......

edit: przepraszam za offtopic...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: jacekV »

kuczy pisze:
Jeśli przez przypadek twoja przesyłka nie zostaje oclona, bo "umknęła" kontroli albo Chińczyk bez Twojej wiedzy zaniżył cenę - idziesz do urzędu zapłacić należne cło ? - raczej nie -
No. Nie. Nie daje się złodziejowi więcej niż zdołał ukraść.
Pozwolę sobie ze swojej strony zakończyć te dywagacje, zaczynają zahaczać o tematy światopoglądowe a to nie miejsce na to.

czy ktoś wie jak można interweniować w tym całym WER Wawa ? Znalazłem 4 numery telefonów ale żaden nie odpowiada.

EDYTA
Tak pracuje dzielna załoga PP. Odwołuję wszystkie komentarze o głodzie i Żuławach, pozostaje wywalenie na zbity pysk.

https://www.youtube.com/watch?v=HHSRllKdVes
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: hornet2 »

Raczej z "WW" się nie skontaktujesz . Raz "wisiałem" u nich przez ponad pół godziny na telefonie bez skutku . Tylko nabiło mi kasy za połączenie . Pisanie maili też nic nie daje . Musimy się pogodzić z tym że to oni są panami a my tylko ich wiernymi sługami . Niestety ! To my jesteśmy na ich łasce a nie oni na naszej .
Ostatnio zmieniony środa 22 cze 2016, 08:29 przez hornet2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: kolski »

Ja również zamawiałem 02.06.2016 od 14go paczka jest już w Polsce i nic się z nią nie dzieje. Zero odzewu. Paczka mała i o wart ok 120pln.

Zamówiłem następne dwie 17.06.2016 zobaczymy kiedy dojdą. Odkupiłem mój zaginiony kopter. :-/
Dam znać.
Awatar użytkownika
Limonkowy Pilot
Posty: 12
Rejestracja: piątek 19 wrz 2014, 08:23
Lokalizacja: GD

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Limonkowy Pilot »

Czy próbował ktoś rozszyfrować numer międzynarodowego trackingu ?

Format to AA BBBBBBBBB CC, gdzie AA to przewoźnik(poczta, kurier, typ wysyłki... można znaleźć w sieci wszystkie oznaczenia), CC to kraj nadawcy czyli np CN to chiny, SB Singapur... a teraz najciekawsze... wydaje mi się że trzy ostatnie z dziewięciu cyfr "B" z to numer lotu.. sprawdziłem kilka przykładowych numerów trackingowych i wszystko leci do FRA - czyli DE-Frankfurt, a tam właśnie większość paczek z Chin ma przesiadkę... nie mogę tego potwierdzić bo statusy na mojej przesyłce są "zamrożone"... i czekam na update...

...czy ktoś może potwierdzić moją teorię z tym nr lotu ?
ODPOWIEDZ