Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: wrepinski »

Czy spotkaliście się, że ta kamerka jest kapryśna do kart SD ?

Dziś mojej kamerce właściwie nie odpowiada żadna karta SD, wszystkie class 10, U1 (różne firmy, pojemności 32-64GB).

Po włożeniu kamerka pokazuję, że karta została przyjęta, pokazuje ile może nagrać fotek itp ... Puszczam nagrywanie lub kilka fotek i raptem komunikat na podglądzie "memmory error", a na kamerce wyświetla "Card Full".

Jedynie przyjmuje i zapisuje fotki na staruszku class 4 4GB , ale jest za wolna na większe fotki i filmy i kamerka wyświetla informacje o zbyt wolnej karcie.

(Karty na komputerze i większym aparacie zgłaszają i pozwalają nagrać tyle ile jest pojemności ... karty formatowałem w urządzeniu, sprawdzałem na komputerze.)

EDIT :
Doszedłem w czym błąd był ... problem był zbyt kiepskim zasileniem kamery - poszła z zasilania 5V przy jednoczesnej pracy na tym 5V silnikach od gimbala. (jak to ruszyło to jeszcze nie wiem). gimbal Tarot T4-3D sterowany z Pixhawka, Firefly 6s sterowane z pixhawka.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Jako, że próbuję dokończyć fpv w swoim projekcie to pomyślałem, że przydałby się jakiś uchwyt na naszą kamerkę do gimbala żeby ją ochronić od ewentualnych kretów. Udało mi się zrobić coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę mi pierwsza warstwa brzydko wyszła ale nie chciało mi się kleju z lustra już ściągać. Sam uchwyt waży 12g i bardzo fajnie spełnia swoje zadanie. Uchwyt wsuwa się w ramię gimbala. Jakby ktoś chciał to proszę: http://www.thingiverse.com/thing:1581683
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Lotnik54 »

Właśnie się dowiedziałem, że pojawiła się nowa kamerka Firefly o symbolu Q6. Obudowa typu Mobius. Ciekawe czy coś jeszcze poprawili ?.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Skareb89
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: Skareb89 »

Pojawiła sie nowa wersja oprogramowania - 2.6:

update list:
1.add 1920*1440 @ 30fps 4:3 resolution.
2.Add 3 minutes auto shutdown ON/OFF menu.
3.Add time-laps recording 1 second option.
4.Add 12M picture option.
5.Add audio ON/OFF option.

link:
https://drive.google.com/file/d/0B4bi9K ... sp=sharing
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

Skareb89 pisze:Pojawiła sie nowa wersja oprogramowania - 2.6:

update list:
1.add 1920*1440 @ 30fps 4:3 resolution.
2.Add 3 minutes auto shutdown ON/OFF menu.
3.Add time-laps recording 1 second option.
4.Add 12M picture option.
5.Add audio ON/OFF option.

link:
https://drive.google.com/file/d/0B4bi9K ... sp=sharing

a skąd ta wersja jak na stronie producenta nie ma???
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Znowu pewnie coś pokiełbasili z wgrywaniem plików na serwer bo 2.6 jest już na stronie.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89 pisze:Znowu pewnie coś pokiełbasili z wgrywaniem plików na serwer bo 2.6 jest już na stronie.
Czy komuś po wgraniu softu 2.6 udało się uruchomić WiFi ?
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:Czy komuś po wgraniu softu 2.6 udało się uruchomić WiFi ?
Potwierdzam, że wifi działa bez zarzutu.

Obrazek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89 pisze:Potwierdzam, że wifi działa bez zarzutu.
mi jakoś nie chce zaskoczyć - co ciekawsze, wróciłem do starszego softu, aby sprawdzić - też nie poszło i hmm..... zepsułem sobie przy okazji wyświetlacz OLED - super, nie? - ciemność ciemność okrutna, kamera się włącza, mogę robić zdjęcia i filmy w 1080 ale zero ustawień :(..... - znalazłem wyświetlacz w chinach - po wypłacie prawdopodobnie spróbuję wymienić, bo szkoda kamerki by było.
a co do wifi... nie wiem - może coś mi nie styka, albo siadło ? - miał człowiek mały problem a narobił sobie bigosu....
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:mi jakoś nie chce zaskoczyć - co ciekawsze, wróciłem do starszego softu, aby sprawdzić - też nie poszło i hmm..... zepsułem sobie przy okazji wyświetlacz OLED - super, nie? - ciemność ciemność okrutna, kamera się włącza, mogę robić zdjęcia i filmy w 1080 ale zero ustawień :(..... - znalazłem wyświetlacz w chinach - po wypłacie prawdopodobnie spróbuję wymienić, bo szkoda kamerki by było.
a co do wifi... nie wiem - może coś mi nie styka, albo siadło ? - miał człowiek mały problem a narobił sobie bigosu....
A widać jakieś uszkodzenie przy oledzie?
Wifi to raczej sprawa mechaniczna jeżeli już kilka razy rozbierałeś kamerkę.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

Za mocno przycisnalem obudowe od przodu i ekran (szklo) ukruszylo sie w prawym dolnym rogu. Widac, ze sa tam sciezki, wiec brak obrazu mnie nie dziwi...

ps - jakby ktoś szukał kiedyś wyświetlacza - RACZEJ będzie to ten - wersja biała (jak w oryginale) - albo niebieska. cena najniższa jaką dorwałem w sieci, aczkolwiek przesyłka 1szt przekracza kilkukrotnie wartośc OLEDa - no ale i tak dość tania alternatywa (chyba wypróbuję)

http://www.buydisplay.com/default/oled- ... /0-66-inch
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

Kuczy zajrzyj tutaj: https://www.maritex.com.pl/en/mono-colo ... 62-c-10135
Nie ma ceny ale są z Twoich okolic więc może warto przedzwonić jeśli jeszcze nie zamówiłeś.
Mam nadzieje ze mnie nikt o reklamę nie posądzi ;-)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

o łał - widzisz - nie pomyślałem, zeby poszukać w PL, bo jak przeszukiwałem wyniki to trafiałem na producentów od których minimalne zamówienie to... 1000szt :/ - a jakoś serwisu wyświetlaczy do 6S jeszcze nie planuję zakładać :D - wielkie dzięki - już do nich piszę...

edit: ok - zadzwoniłem - puki co nie mają na stanie - oczywiście mogą ściągnąć - przy jednej sztuce cena takiego wyświetlacza w maritexie wynosi 26,89 zł (pewnie bez przesyłki). To tak informacyjnie szaman89 dziękuję.
szaman89 pisze:
Kuczy zajrzyj tutaj: https://www.maritex.com.pl/en/mono-colo ... 62-c-10135
Nie ma ceny ale są z Twoich okolic więc może warto przedzwonić jeśli jeszcze nie zamówiłeś.
Mam nadzieje ze mnie nikt o reklamę nie posądzi ;-)
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: szaman89 »

kuczy pisze:o łał - widzisz - nie pomyślałem, zeby poszukać w PL, bo jak przeszukiwałem wyniki to trafiałem na producentów od których minimalne zamówienie to... 1000szt :/ - a jakoś serwisu wyświetlaczy do 6S jeszcze nie planuję zakładać :D - wielkie dzięki - już do nich piszę...

edit: ok - zadzwoniłem - puki co nie mają na stanie - oczywiście mogą ściągnąć - przy jednej sztuce cena takiego wyświetlacza w maritexie wynosi 26,89 zł (pewnie bez przesyłki). To tak informacyjnie szaman89 dziękuję.
No to jeszcze zarzucę najtańszą opcją jaką znalazłem: http://pl.aliexpress.com/item/1pcs-with ... 0621642f98
Co prawda dwie sztuki ale zawsze można drugą odsprzedać no i cena 5,50 USD kontra 9,19 USD z buydisplay. Wypada jeszcze napisać o małej ilości sprzedanych przedmiotów Chińczyka ale 100% pozytywów zachowany.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kupiłem kamerkę Firefly 6s 4K

Post autor: kuczy »

szaman89 - zaryzykowałem i kupiłem te dwie sztuki od chińczyka. w sumie, na złotówki z wysyłką "AirMail (0,4$)" wyszło mnie 20,68 zł. Sprzedający na stronie przedmiotu zastrzegł, że tracking darmowej wysyłki działa tylko do wyjścia z Chin, więc wolałem dopłacić te kilka groszy.

Przyjdą dwa - więc w przypadku uszkodzenia przy lutowaniu czy coś będzie druga szansa - a jak się wszystko powiedzie to będzie jeden w zapasie - bo nie sądziłem nawet, że aż tak łatwo można uszkodzić wyświetlacz.... Dzięki za linka :)
ODPOWIEDZ