brak ciągu w skrzydle

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

magic
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 11:37
Lokalizacja: BRZEG

Re: brak ciągu w skrzydle

Post autor: magic »

witam
udało się ustawić nowy skłon /ciąg silnika do góry
dałem po 3 podkładki pod 2 dolne śrobki mocowania silnika
model lata
pozdr
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: brak ciągu w skrzydle

Post autor: TorFPV »

Ja od początku mojego modelarstwa latam tylko i wyłącznie skrzydełkami. W żadnym nie zwracałem uwagi na skłon i wykłon, jak wyszło tak było. Nie ma to nic do ciągu albo zawsze miałem farta :)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: brak ciągu w skrzydle

Post autor: lotpawel »

to ja nie wiem jak Wy mocowaliście silniki:D
ja nawet przy jednym skrzydle, gdzie miałeś świadomość "skłonu" silnika zrobiłem test, i wychylając silnik w dół skrzydło albo było niesterowne - leciało przed siebie a wychylanie lotek praktycznie nic nie zmieniało w trajektorii lotu, albo jeszcze bardziej kierując silnik w dół to skrzydło "tańczyło" na ogonie jak by SC był przesunięty maksymalnie w tył. po odjęciu podkładek odchylających silnik wszystko wracało do normy.
Awatar użytkownika
ci3jk4
Posty: 1576
Rejestracja: środa 25 kwie 2012, 16:35
Lokalizacja: Gdańsk / Straszyn

Re: brak ciągu w skrzydle

Post autor: ci3jk4 »

To ja się podepnę bo w weekend się okazało że mam podobny temat i jeszcze się zastanawiam nad własnie skłonem silnika.
Model wytrymowany (skrzydło fpv49), na niskich obrotach silnika (ledwo do lotu płaskiego) albo przy wyłączonym silniku model leci prosto.
Dam mocniej w palnik i model leci w górę, im więcej gazu tym mocniej pnie się w górę. No i wymyśliłem że może pianka się już wyrobiła a kawałek za wręgą silnika mam luk bagażowy na esc i FC i pewnie "ogon" wiotki i silnik wpycha piankę do luku bagażowego, zmieniając skłon silnika.
Teraz jestem w trakcie wzmacniania tego luku, żeby pianka nie miała gdzie uciekać, ale zastanawiam się czy nie da się tego załatwić po prostu skłonem silnika w dół o te parę stopni...
Sprawdzę jeszcze jak model zachowuje się po usztywnieniu, ale jak to nic nie da to już nie mam pomysłu gdzie indziej szukać.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: brak ciągu w skrzydle

Post autor: Verid »

lotpawel - niesterowne albo słabo sterowne - tak, jak najbardziej. 100% zgoda. Ale bez ciągu? Absolutnie nie.
Najprawdopodobniej magic doznał właśnie takiego opisywanego przez ciebie "tańca na ogonie" i z braku doświadczenia uznał to za brak ciągu.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ