pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Lozysk do pelikanowskiego nie mam , czekam na przesylke, turnigy zamowie ale tez bede musial poczekac, nie chce tamtego meczyc wiec na tym sprobuje, w domu widac ze ma kopa po podlodze, zobaczymy jak dzis w polu :D tyle ze drazek gazu lapie mega wysoko przy nim;p
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Verid »

SuperBartek pisze:yle ze drazek gazu lapie mega wysoko przy nim;p
No to zrób rekalibrację regla - powinno pomóc.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Wrocilem wlasnie z pola, na tym silniku pionowo w gore, zapas mocy ze hoho wg mnie az za mocny, zobaczymy jak pojdzie mi na zamowionym turnigy, ale zeby tego bylo malo, polatalem chwile szybko, jakies dwa trzy mocne nawroty, stabilizacja tez na pewno szalala i co? - utrata sterowania lotkami, oba serwa na raz padly i jakos awaryjnie wyladowalem - byly gorace no i z rtfa pelikana.. zywot chyba zakonczony, dobrze ze latalem nim kolo nogi..
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: yorg68 »

Szkoda samolotu - ale to chyba właśnie tak ma być.
Przemyśl teraz dobrze co na drugi model wybrać. Zapewne drugim polatasz dłużej.
Moja sugestia - mierz w coś dwumetrowego. Duuużo lepiej i pewniej się lata.
No i szybko dojdziesz do tego:
www.youtube.com/watch?v=KDkxuC6nbBg


Jerzy
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Yorg68 moze dziwnie zabrzmiala moja wypowiedz, ale zywot serw zakonczony, nie bety:D serwa nowe beda na metalu corony:D pelikankowi nic nie jest - szkole sie tyle i jak tylko moge , na nim musze dojsc do ladu:) ale po cichu wypatruje skysurfera2000 :)

Edit1: Ps, filmik elegancki, przypuszczam ze to Ty na celowniku :)
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
dexter_ck
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 07:41
Lokalizacja: Kielce

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: dexter_ck »

SuperBartek pisze: oba serwa na raz padly
Przez całą karierę padły mi dwa serwa. Jedno zerwałem przy lądowaniu a drugie się po prostu... zużyło.
Albo wykorzystałeś roczny zapas pecha, albo wyjmij mechanizmy na stół i sprawdź dokładnie ich działanie, bo to lekko podejrzane :-|
Pozdrawiam, Dariusz :)
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

To ja już pewnie cztery.. być może to pech ale w ogóle zero reakcji z ich strony. Tylko właśnie ze oba na raz.. dziwna sprawa jutro się temu bliżej przyjrze:)
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: sailMan »

widzę też tak jak kolega wyżej że ciągle coś nie gra i kurcze mało prawdopodobne ,że jesteś supermegaturbo pechowcem i padają dwa serwa na raz albo że śnieży. Nie znam się na elektronice jak koledzy z forum ale gdyby to byl moj samolot to wyjąłbym i położyłbym sprzęt na stół, i zrobił testy rozmontował i zmontował raz jeszcze bo bałbym sie wszystko stracić, oczywiście zrobisz jak zechcesz :)
Agatom
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 18:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Agatom »

Serwa na bank przegrzewają Ci się przez zbyt ostro ustawioną stabilizację. Mówiłem Ci, że lecąc za Tobą widać, że betka cały czas macha skrzydłami na boki i dlatego serwa cały czas dostają w kość czego efektem jest ich przegrzewanie. Wiem, że masz KFC ale poniżej podaję cytat z instrukcji Pitlaba nt. stabilizacji: "Ustawiamy największą wartość siły stabilizacji przechyłu, przy której model leci stabilnie nie wpadając w oscylacje. Zbyt duża wartość objawia się szybkim wahaniami skrzydeł – szczególnie ze wzrostem prędkości". Poszukaj w KFC siły stabilizacji przechyłu i ją zmniejsz.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Zmienilem czulosc stabilizacji - do sprawdzenia teraz w locie.

Wzialem sie za wymiane serw - wymienilem na tacy - odpalam, lewe skrzydlo drga straszliwie , mowie kurde co jest przeciez nowe serwo - dobrze ze mialem zapasowe - wymieniam i jest to samo wiec to nie wina serwa , na lewym skrzydle jest gps , pomyslalem ze moze od tego ale po odlaczeniu gpsa bez zmian, dalej drga, co moze byc przyczyną? Pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
mounter
Posty: 1000
Rejestracja: niedziela 20 mar 2011, 23:59
Lokalizacja: --

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: mounter »

SuperBartek, odłącz nadajnik video i odsuń aparaturę od modelu

sieje Ci najprawdopodobnie nadajnik, musisz go odsunąć, u mnie pomoglo zawinięcie serwa w folię aluminiową złączoną z masą zasilania
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

mounter nadajnik video niebyl wlaczony, moze to byc przyczyna jakiejs przejsciowki? Bo mam przedluzke jedną zrobioną , ale tak samo w obu skrzydlach a sieje na lewym

Edit : jak podlaczam serwo bez przejsciowki z krotkim kablem to nie drga - na dlugim z przejsciowką drga - jak wezme dipola wtedy do reki to mniej ale nadal drga , wiec moze zlutuje kable i bez przejsciwki, pomoze?

EDIT - scalenie

Wtyczki wycialem, zlutowalem, termokurczka, sreberko.. i dalej to samo - sprawa troche zanika jak dotkne dipola na samolocie - w aparaturze nic nie zmienia. Nie mam juz pomyslow co zrobic, wszystko poodlaczane, a i tak drga.

Edit - Kfc daje na te male serwa 6.04v.. czy to nie za duzo?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: sailMan »

a odbiornik (KFC) nadaje telemetrię ?? czy jest tylko odbiornikiem... bo to moze on sieje?? Albo jest zepsuty podpinaleś się pod te same piny innym serwem które leżało na stole ? A jak owinięte sreberkiem serwo i kabelek i wciąż wariuje to by wskazywało ze chyba z kfc dostaje taki sygnał zły.
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Zagadka rozwiązana - oba wymienione serwa jakies byly ferelne, mialem luzem jeszcze dwa , jedno takie samo drugie innej firmy, po podlaczeniu do NOWYCH przedłuzek zaklocenia zanikly, byl oblot, nie drzy, wrocilo do normy - a wiec po pierwsze ferelne serwa a po drugie przedluzki z mega cienkich przewodow.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Panowie podpatrzylem u kolegi modelarza pewien patent - ktory mi podpasowal zebym nie musial pilnowac polaryzacji anteny, zamiast eleres maxa w nadawanie idzie eleres mod, mianowicie sprawilem sobie frsky 2,4, i to frsky siedzi u mnie w apce, nadaje do odbiornika na statyw ktory podaje sygnal do misiowego konwertera, ten zas puszcza sygnal do moda, wszystko przyczepione na statywie, calosc zasilania lipolem 3s 2200mah, wygląda to tak:

Obrazek

PS. Powoli przymierzam sie do skysurfera 2000 - czekam az magazyny sie napełnią.
Pozdrawiam
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
ODPOWIEDZ