Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: MichasKrk »

W dniu dzisiejszym otrzymałem zgodę na latanie w CTR Kraków. Niestety po analizie przesłanych do mnie z PAŻP dokumentów wykryłem małą literówkę. Zamiast 05 stopnia, zostało wpisane 50 i w ten oto sposób dostałem pozwolenie na latanie w republice środkowoafrykańskiej :-) . No i teraz zastanawiam się co z tym fantem zrobić, bo ewidentnie jest to literówka ze strony Pana wypisującego zgodę na latanie. W zgłoszeniu , które do nich wysłałem jest wszystko w porządku i właściwie tylko na jedna cyferka jest nie na swoim miejscu. Czy zgłaszać ten fakt do PAŻP , że pojawił się taki błąd czy po prostu te 10 minut przed lotem powiadomić TWR o zaistniałej literówce i liczyć, że nie będzie to miało wpływu na moje pozwolenie na lot ??
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: bajer0 »

Hmm podszedl bym do tematu w ten sposob:ktos kto wydal zgode jest tylko czlowiekiem - mogl sie pomylic. Ty rowniez jestes tylko czlowiekiem - mogles pomylki nie wychwycic :)
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: MichasKrk »

Hehe, no chyba tak należałoby podejść do tematu.
Awatar użytkownika
Avatar
Posty: 127
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 19:46
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: Avatar »

Wg mnie, lepiej zgłosić błąd, żeby podesłali nowy papier lub chociaż jakiś skan. Trafisz na jakąś kontrolę i się przyczepi kumaty Pan, że zgoda jest na inne współrzędne i tu nie możesz latać. Od kręcenie i ilość nerwów na pewno nie będzie adekwatna to krótkiego maila/listu do PAŻP.
Aparatura: Taranis 9XD + pulpit
Modele: MPX Easy Glider 4; dronik 5" na ramie KHXC5 GEPRC
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: piwko »

Jak to nie zauważył błędu skoro dzięki samo donosowi pół Polski o tym wie ;)
Awatar użytkownika
Air
Posty: 543
Rejestracja: piątek 27 lip 2012, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: Air »

piwko pisze:Jak to nie zauważył błędu skoro dzięki samo donosowi pół Polski o tym wie ;)
http://chich.soup.io/post/9890586/ZBIER ... -Punktacja - "Samopodpierdółka przy świadkach" - 50 pkt ;]
Moje DRONY: Y6 copter, ST-330 glider, bezzałogowy helikopterek meteorologiczny "Putas"
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: MichasKrk »

Byłem polatać dwa dni temu i w momencie zgłaszania lotu do TWR , Pan przyjmujący telefon, kiedy wspomniałem mu o tym błędzie w piśmie, że mam pozwolenie ale na latanie w afryce ,zamiast w krakowie, bo pojawiła się literówka, generalnie nie robił żadnych problemów tylko dobrze mnie przepytał, gdzie, czym, moje dane itd i bez problemu wydał pozwolenie i oczywiście poprosił o telefon po zakończeniu lotów. Tak na prawdę, to jeśli zgłasza się wcześniej lot do PAŻP to panowie z TWR mają już wszystkie dane w komputerze, wiedzą co robią, więc zapewne zorientowali się od razu, że coś nie tak, dlatego nie robili problemów.

Tak na marginesie. W miejscu , w którym latałem, były jeszcze 4 inne osoby latające samolocikami, dosyć wysoko. Ciekawe, ile z nich zgłosiło lot, tak jak ja :).
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: piwko »

xx pisze:W miejscu , w którym latałem, były jeszcze 4 inne osoby latające samolocikami, dosyć wysoko. Ciekawe, ile z nich zgłosiło lot, tak jak ja :).
Przecież mogłeś zapytać.
MichasKrk
Posty: 164
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 19:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgoda na latanie w CTR, ale z błędną lokalizacją

Post autor: MichasKrk »

Pifko , jakiś nowy dział otworzyli i dobijasz do 400??

Dzisiaj niestety odmówiono mi pozwolenia na loty, ponieważ znalazłem się w strefie ćwiczeń wojskowych "anakonda"

Takie szybkie pytanie. Gdzie mogę znaleźć mapę z numerami stref ?? Dzisiaj rozmawiałem z dwiema paniami . Jedna była bardzo miła (ta która nie zezwoliła na lot, ale na szybko zaproponowała mi co mogę zrobić i w jaki rejon się udać) , natomiast druga , ta średnio miła Pani domagała się podania numeru strefy w której będę wykonywał lot. Oburzyła się jak jej chciałem podać współrzędne geograficzne.
Chodzi o coś takiego gdzie podane są numery stref 2, 3, 4, 6, 15 itd

Obrazek
ODPOWIEDZ