Axial Rubicon i Phantomowe FPV

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Pieth »

Model ma służyć do jazdy wszędzie gdzie to możliwe, jego poprzednik Crawler z tradycyjnym FPV jezdził po lesie podglądał przyrodę i szukał grzybów, ale jakość przekazywanego obrazu była kiepska.
Ponieważ Crawler po latach się trochę znudził zwłaszcza dzieciaczkom i był mało uniwersalny, zamieniłem na trial.
Autko kupiłem niekompletne i trochę czasu mi zajęło zmontowanie i uzupełnienie braków, przy okazji miałem porównanie z Sand Masterem Kyosho w temacie sklecania i ten ostatni to :mrgreen: :mrgreen: Axial :-( , zastanawia mnie po co tak komplikować prostą zabawkę, ale widoczne tak ma być.
Przekaz Video i nagrywanie w jakości HD zapewnia kamera od Phantoma FC40, sterowanie kamery odbywa się z poziomu tabletu lub telefonu, można załączać nagrywanie, robić zdjęcia i dodatkowo jest zoom. Zasięg Wifi zależy od stosowanego do odbioru telefonu, tabletu i przy dobrym sprzęcie dochodzi do 300m
Z uwagi na Wifi link RC jest na 27mHz, przynajmniej na razie.
Autko w akcji

Obrazek

Obrazek

Sterowanie i podgląd

Obrazek

Właściwie to najtańsze kompletne FPV i do tego jakość przekazu HD :mrgreen:

Filmik https://www.youtube.com/watch?v=U_rw6SG0XvQ
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Pieth »

Jeszcze filmik z patrolu leśnego, sterowałem nie wychodząc z samochodu.
https://www.youtube.com/watch?v=giQJ7zDnemE
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: edixot »

Świetny pojazd.
Kamera ma własny nadajnik Wi-Fi, o ile dobrze doczytałem, ale nie widać na niej zewnętrznej anteny. 300m w lesie, wśród drzew, to jak na wifi wyjątkowo dobry wynik (chyba, że to pomiar dla otwartej przestrzeni, ale nawet wtedy nieźle). Może jakby pokombinować z nadawczą anteną, choćby nawet wstawić bacik o większym zysku, mogło by być jeszcze lepiej? :-)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Pieth »

edixot pisze:Świetny pojazd.
Kamera ma własny nadajnik Wi-Fi, o ile dobrze doczytałem, ale nie widać na niej zewnętrznej anteny. 300m w lesie, wśród drzew, to jak na wifi wyjątkowo dobry wynik (chyba, że to pomiar dla otwartej przestrzeni, ale nawet wtedy nieźle). Może jakby pokombinować z nadawczą anteną, choćby nawet wstawić bacik o większym zysku, mogło by być jeszcze lepiej? :-)
Odległość do 300m to tylko na otwartej przestrzeni w lesie już tak wesoło nie jest. Można zastosować jakiś router i zasięg zwiększyć, na Youtube jest mnóstwo kombinacji ze zwiększeniem zasięgu wifi, również za pomocą wyprowadzonej anteny, ale przynajmniej na razie nie czuję potrzeby.
Jego poprzednik Crawler był dalekosiężny, ale jak się parę razy przespacerowałem po niego to już tak daleko nie jeżdżę ;-)
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: edixot »

Zastanawiam się od pewnego czasu nad FPV w HD, ale wszystkie dedykowane rozwiązania kosztują tyle co 2 koptery :-) . Może taka kamerka, za 200zł na Alledrogo, z niewielkim wzmacniaczem, miałaby szansę dobić do kilometra w otwartej przestrzeni, zwłaszcza przy kierunkowej antenie odbiorczej.
W naziemnym FPV opóźnienie chyba nie sprawia takiego kłopotu jak w lotniczym, więc jeden problem z głowy. No i jak autko się zawiesi to nie spadnie nikomu na głowę. ;-)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Pieth »

Jeden z przykładów na zwiększenie zasięgu https://www.youtube.com/watch?v=0Xr_CHLscqo i u nas już też było http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=54&t=22166&hilit=fc40 ja stosuję te kamerki do pojazdów wodnych i lądowych bo to najtańsze FPV z dużo lepszym obrazem od klasycznego i możliwością zdalnego sterowania pracą kamery, jedyny minus to odpada link RC 2,4G
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: edixot »

Link na 2,4 odpada bezwarunkowo, można zastosować coś na 433MHz albo na 35MHz. No i jeszcze jakiś wzmacniacz Wi-Fi i leci... Tylko w przypadku cyfrowego wideo oraz podglądu na tablecie czy smartfonie pojawiają się dwie poważne wady:
-brak możliwości ingerencji w antenę odbiorczą
-brak OSD
Pierwszą niedogodność może dałoby się ominąć, podpinając zewnętrzną kartę Wi-Fi po kablu OTG (w nowszych urządzeniach z androidem da się coś takiego zrobić, ale osobiście nie próbowałem). Ale dodanie do tego czegoś OSD to już graniczy z cudem. No i pozostaje lag, ale to istotne raczej przy lataniu.
No cóż, następny projekt do zrealizowania jak pojawią się fundusze :-)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Pieth »

W innym modelu stosuję 433mHz bo ma pływać trochę dalej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=29&t=35928
Brak OSD? http://www.phantompilots.com/threads/th ... 0ft.13890/
Jeden z pomysłów na antenę odbiorczą ;-) https://www.youtube.com/watch?v=hoHgeDTB3kU
W swoich modelach nie stosuję OSD bo lubię latać na czystą obserwację terenu i wbrew pozorom to wcale nie jest trudne ale wymaga trochę treningu i dobrego obrazu http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=21&t=22934
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: edixot »

Czyli jednak się da! Jednak ludzka pomysłowość nie zna granic. :-)
Ja jednak wolę się podpierać OSD, do orientacji czasem się przydaje, ale podstawa to pomiar napięcia akumulatora i ilości satelitów.
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Grzechu »

Autko świetne, ale zawsze jak coś takiego oglądam to ja bym się bał, że ktoś chodząc po lesie po prostu podniesie model, odłączy zasilanie i do domu z nim... ale może ja nie ufam ludziom :roll:
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: PiotrSz »

Grzechu, masz rację... trochę strach puścić taki model bez opieki. 98% ludzi przejdzie obok niego z ciekawością ale istnieje 2% które może model wziąć pod pachę i dać nogę. Też miał bym obawy żeby puścić go "samopas"... Axial kosztuje więcej niż chińska tani gówno model...
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: edixot »

Racja, sam się zdziwiłem jak zobaczyłem cenę takiego autka. Niezły kopter dałoby się za to zbudować. Przy jazdach na kilkadziesiąt metrów to nie problem, ale takie na 500m to już strach. Jedyna nadzieja w szybkiej jeździe ;-)
Awatar użytkownika
Grzechu
Posty: 1558
Rejestracja: niedziela 24 lip 2011, 20:15
Lokalizacja: Białystok/Grajewo

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Grzechu »

edixot pisze:Jedyna nadzieja w szybkiej jeździe ;-)
I kamerze 360... ;-)
Awatar użytkownika
Pieth
Posty: 1841
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Pieth »

Defetyści... ale po przygodzie Jagody z P3 trzeba trochę uważać bo ludziska są różne.
Wszystko co lata, jeździ, pływa no i ... kobieta.
Brontos
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:01

Re: Axial Rubicon i Phantomowe FPV

Post autor: Brontos »

Pieth pisze:
edixot pisze:Świetny pojazd.
Kamera ma własny nadajnik Wi-Fi, o ile dobrze doczytałem, ale nie widać na niej zewnętrznej anteny. 300m w lesie, wśród drzew, to jak na wifi wyjątkowo dobry wynik (chyba, że to pomiar dla otwartej przestrzeni, ale nawet wtedy nieźle). Może jakby pokombinować z nadawczą anteną, choćby nawet wstawić bacik o większym zysku, mogło by być jeszcze lepiej? :-)
Odległość do 300m to tylko na otwartej przestrzeni w lesie już tak wesoło nie jest. Można zastosować jakiś router i zasięg zwiększyć, na Youtube jest mnóstwo kombinacji ze zwiększeniem zasięgu wifi, również za pomocą wyprowadzonej anteny, ale przynajmniej na razie nie czuję potrzeby.
Jego poprzednik Crawler był dalekosiężny, ale jak się parę razy przespacerowałem po niego to już tak daleko nie jeżdżę ;-)
Przepraszam ze się wtrącam,.....ale podstawowa zasada off-roadu...im lepsze auto tym dłużej się idzie po ciągnik :-) pozdrawiam
ODPOWIEDZ