Mini quadro

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Mini quadro

Post autor: bialy »

Witam. Czy mógłby ktoś podpowiedziec gdzie szukać części do mini drona własnej roboty? Chodzi raczej o zabawę aniżeli jakieś poważne plany jednak poszukuje silniczkow, esc oraz jakiegoś kontrolera. Czy jest możliwość aby quadem sterować z poziomu jednej z darmowych aplikacji na telefon?

Mam nadzieję że się za bardzo nie rozmarzylem i nie myślę o czymś Nierealnym, ale chciałbym przynajmniej spróbować zrobić mały kopterek którym mógłbym sterować za pomocą telefonu. Rama byłaby własnej roboty, natomiast reszta elektroniki kupna... Pozdrawiam :)

Jeśli zły dział przepraszam.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mini quadro

Post autor: matulekpl »

Nierealne. Kup gotowca małego i przełóż jego flaki na swoją ramę.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mini quadro

Post autor: Verid »

Ewentualnie kup same bebechy do gotowca. Do większości popularnych zabawek typu Syma czy CX10, silniki i płyty główne ze zintegrowanymi esc są dostępne jako części zamienne. Co do sterowania fonem - tu już gorzej o tyle że jedyny gotowiec jakiego znam z taką funkcją to CX-10W (podgląd wifi w gratisie). Na HK widziałem odbiornik do sterowania z fona ale tu klops o tyle że nie pożenisz go zbyt łatwo z typowymi gotowcami bo te mają swoje odbiorniki zintegrowane.

Ale tak szczerze i między nami - nie polecam tego rozwiązania. Miałem CX-10W i sprzedałem bo sterowanie z fona jest (przynajmniej dla mnie) wyjątkowo upierdliwe.
Ten wredny...
bialy
Posty: 272
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 20:09

Re: Mini quadro

Post autor: bialy »

Tzn mam Juz dużą Hexe, te drugą konstrukcje chciałem potraktować jakoś zabawę, która mógłbym zabrać w kieszeń i faktycznie myślałem nad gotowcem i wyjeciem z niego benechow. Czyli tam silnik jest zintegrowany z esc? A co z kontrolerem lotu?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Mini quadro

Post autor: Verid »

bialy pisze:Czyli tam silnik jest zintegrowany z esc?
Nie. ESC jest zintegrowane z FC. Silnik goły.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ