Quad 7 "Transporter"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: pirzol »

Co do kolorów, może przyjmij ułożenie jak w lotnictwie samolotach, z lewej czerwony z prawej zielony.

Q7 Wygląda super :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Quad 7

Post autor: Rayford »

pirzol pisze:Co do kolorów, może przyjmij ułożenie jak w lotnictwie samolotach, z lewej czerwony z prawej zielony.

Q7 Wygląda super :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Jak będzie przelatywał jakiś samolot to będę wtedy latał bokiem i będę miał wtedy z lewej czerwone i z prawej zielony ;-)
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: MacPiston »

elaniusz pisze:W takim razie liczę na to, że zamieścisz swoje opinie i uwagi o zastosowanych silnikach:)
pozdrawiam
A, no właśnie - miałem coś napisać :) Trochę późno ale co tam: odnośnie samych silników to są tanie i się nie oszukujmy - nie oczekiwałem cudów. Tak też się stało - łożyska chcę wymienić, ale najpierw muszę wiedzieć jakie i jak to uczynić bez specjalnych narzędzi :mrgreen: Co do wyważenia to... nie wyważałem bo wibracje w KFC są w normie więc po co poprawiać coś co jest OK, nie? Aktualnie pracują na śmigle APC MR 11'' i uzyskuję czas lotu 23 minuty z baterią 5200mAh 4S (więcej info na blogu). Co najśmieszniejsze to waga mojego transporterka pozostaje nieznana, bo waga... nie wyłapuje wagi :-P Jestem w stanie tylko teoretyzować że coś około 1300-1400 gram bo wtedy ecalc pokazał czas lotu ok. 23 minut. Tak jeszcze do silników: przychodzą bez zarobionych złączek co akurat w transporterze jest plusem. Ponadto mamy w zestawie takie tulejki pogrubiające oś silnika. Ja je wyjąłem bo śmigła mają swoje a jak wsadziłem jedno w drugie to siedzi do dzisiaj... Tak więc podsumowując - jestem zadowolony z wyboru i nie zamienię je na żadne emax'y - podejrzewam że jakość ta sama więc nie ma sensu. Aha, i zawis jest na ok. 40% gazu więc jest mocno OP ale to dobrze - jeszcze będzie musiał udźwignąć gimbala i cięższą baterię...
Awatar użytkownika
pirzol
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 18 sie 2011, 19:57
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: pirzol »

Gdyby ktoś potrzebował tani zestaw do budowy Q7.6Max, to z ciężkim sercem oddam...
----------------------
http://www.fpvdrones.pl
Encyklopedia FPV, RC Heli i nie tylko...
Szkolenie VLOS - pomoc w samokształceniu.

Realis familiam pater, mater et filii est.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Baqsthc »

Posiadacze Transportera, proponuje wam pomalować spoiler na gps na jakiś różowy czy inny widoczny kolor. Z godzinę go w niskiej trawie szukałem..
Awatar użytkownika
MacPiston
Posty: 1051
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 10:30
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: MacPiston »

A, niegłupie. Okleję folią.
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Janek »

Baqsthc pisze:Posiadacze Transportera, proponuje wam pomalować spoiler na gps na jakiś różowy czy inny widoczny kolor. Z godzinę go w niskiej trawie szukałem..
Lepiej po prostu zamontować brzęczyk włączany z aparatury. Mam takie rozwiązanie w 250-tce i sprawdza się idealnie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Verid »

Dopóki ci się pakiet nie wypnie...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Janek
Posty: 129
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Janek »

Verid pisze:Dopóki ci się pakiet nie wypnie...
Nigdy mi się taka kraksa nie przytrafiła - każdy pakiet mam przypięty dwoma opaskami + rzep do ramy. No ale faktycznie przy takiej kraksie brzęczyk nie pomoże :)

Ale łączę się w bólu - kiedyś straciłem tak mobiusa. 2 dni szukania i nic. Potem spadł deszcz i spisałem go na straty.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Baqsthc »

A co mi buzzer ma pomóc? Nie szukałem modelu, tylko samego spoilera który w wyniku słabego kreta wylądował 5m dalej..
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Prono »

Przeglądałem temat i nie znalazłem...
KFC FTB wchodzi bez problemu do Transportera?
Mam w KFC piny od wideo i z tyłu or regli i gps kątowe, a boczne piny są pionowe. Zmieści się tak?
Awatar użytkownika
elaniusz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 07:49
Lokalizacja: Wisła

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: elaniusz »

Bez problemu...

Wysłane z mojego UMI_SUPER przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Prono »

Mam jeszcze jedno pytanko o upchnięcie FC...
Czy ktoś lata Transporterem na Pixhawku? Zmieści się na jakiejś płytce izolującej wibracje. czy od razu kombinować jakiś inny patent?
Awatar użytkownika
Rayford
Posty: 747
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 17:15
Lokalizacja: Gołdap
Kontakt:

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Rayford »

Prono pisze:Mam jeszcze jedno pytanko o upchnięcie FC...
Czy ktoś lata Transporterem na Pixhawku? Zmieści się na jakiejś płytce izolującej wibracje. czy od razu kombinować jakiś inny patent?
Kolego Prono, Transporter jest jedynym na rynku modelem w którym jest mnóstwo miejsca na graty, zmieści się tam cztery płytki wielkości KFC32 i każda może być piętrowa, lub dwa pixhawki, oczywiście tak dla zobrazowania przestrzeni...
Awatar użytkownika
Prono
Posty: 1496
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 20:07
Lokalizacja: Katowice

Re: Quad 7 "Transporter"

Post autor: Prono »

Rayford, ja to wiem że tam jest dużo miejsca na graty bo kupiłem niedawno Transportera 7.6 z drugiej ręki, krajowy, od pierwszego właściciela, latany tylko w niedzielę do kościoła, Niemiec pod pierzyną trzymał i płakał jak sprzedawał!

Słabo sprecyzowałem pytanie, chodziło mi czy na wysokość się zmieści.
Z pomiarów wychodzi, że na wysokość jest około 27-28mm.

Latam już na KFC ale chcę sprawdzić Pixhawka. Tylko nie wiem czy wejdzie z kanapką izolującą wibracje. Może być ciasno na wysokość.
ODPOWIEDZ