pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Nowy rekord

Obrazek

1250m odleglosc - nie jest zle jak na amatora - video juz bylo nienajlepszej jakosci, rssi na najwiekszej mocy 65-70 procent, wydaje mi sie ze powinno byc wieksze.
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: yorg68 »

Nie powinno trwale śnieżyć na tej odległości i posiadanych przez Ciebie antenach.
Upewnij się że samolot wróci na AUTO i spróbuj myknąć dalej.
Jeśli anteny się ładnie i poprawnie "widzą" musi być OK. :-)
Zwróć uwagę na to iż samolot był wysoko - relacja między antenami na bank była inna
niż zakładana i ustawiona na poziomie gleby.
Trzeba to wziąć pod uwagę bo dalszy lot = większa wysokość.

Jerzy
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Trwale nie sniezylo ale jakosc obrazu spadala, nawroty to w ogole szaro i na czuja przy dokonczonym nawrocie wszystko wracalo do normy, oczywiscie przy nawrocie tak daleko, bo blisko nawroty nie sprawiaja klopotu. Gps home sobie testuje jak jestem w miare blisko, troche cykam sie odpalic jak jestem dalej po ostatnim twardym ladowaniu, ale przy kolejnym locie, sprobuje na auto tak z kilometra, pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
sailMan
Posty: 121
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 17:12
Lokalizacja: Toruń

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: sailMan »

jakiś czas nie śledziłem tematu a tu widzę pierwsze sukcesy i kłopoty. także GRATY !! ładne foto tej twojej betki :)
ja też mam te same antenki i nadajnik odbiornik fpv ale nie testowałem zasięgów max bo latam bez osd i gps ale wiem że przy około 0,5 km obraz jest żyleta na 100 % może sprawdź jaką masz częstotliwość na foxie ustawioną bo widziałem w kilku miejscach na forum że ludzie różne wartości podawali dla danych kanałów. taki pomysł ale jestem laikiem jak wiesz przecież :)
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

sailMan pisze:jakiś czas nie śledziłem tematu a tu widzę pierwsze sukcesy i kłopoty. także GRATY !! ładne foto tej twojej betki :)
ja też mam te same antenki i nadajnik odbiornik fpv ale nie testowałem zasięgów max bo latam bez osd i gps ale wiem że przy około 0,5 km obraz jest żyleta na 100 % może sprawdź jaką masz częstotliwość na foxie ustawioną bo widziałem w kilku miejscach na forum że ludzie różne wartości podawali dla danych kanałów. taki pomysł ale jestem laikiem jak wiesz przecież :)

Dzieki sailman narazie zostaje mi lapac doswiadczenie, nie no az takiej lipy nie ma , poprostu zwracam uwage na to ze przy nawrotach sieje , ale czytalem ze to normalne bo polozenie anteny sie wtedy zmienia. Tak to obraz ladny, tyle ze po 1km jakosc troche spada. Pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Śmignąłem ponad 1,5km, bylo okej , az od dwoch dni cos sie pokielbasilo - walcze ze stabilizacją, nagle samolot ucieka na lewe skrzydło i do góry - kalibrowalem akcelerometr - kalibrowalem mid pointy serw w kfctool - samolot lezy prosto i wg parametrow jest prosto - a pomimo tego ster wysokosci stara sie podciagac samolot do gory, no i kolejny problem, slychac jak rzęzi silnik na nizszych obrotach , tak jakby konczylo sie lozysko bo ma minimini luz ktory da sie wyczuc jak sie porusza nim, czarne chmury nad moją betką, pozdro
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Verid »

No to wymień łożyska. Wibracje mają negatywny wpływ na pracę wszelkiego rodzaju stabilizacji bo żyroskopy fogla dostają.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

A gdyby tak wymienic silnik na mocniejszy troche - mniej by sie meczyl i moze na nizszym poziomie gazu moglbym na nim smigac i wydluzylbym lot ? Mam silnik pelikana z rtf wiec na pewno nie jest optymalny, mielibyscie moze jakies sugestie?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Verid »

SuperBartek pisze:A gdyby tak wymienic silnik na mocniejszy troche
To akurat żaden problem.
SuperBartek pisze: mniej by sie meczyl i moze na nizszym poziomie gazu moglbym na nim smigac i wydluzylbym lot ?
Teoria sobie a praktyka pokazuje że jak jest dostępna większa moc to się z niej ustawicznie korzysta :mrgreen: więc wydłużenie czasu lotu wcale nie jest takie oczywiste.
SuperBartek pisze:mielibyscie moze jakies sugestie?
Jak zwykle - szukajka. Oprócz Bety interesują cię tematy o EasyStar'ach, Bixlerach i SkySurfer'ach 1400. Jestem pewien że znajdziesz coś co trafi w twój gust i budżet.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

Ah te braki w magazynach :D

Natknąłem sie na taki : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=41745

Duzo wat - tak bez szalenstw duzo skrocilby lot na baterii 2200? Regiel 40 turnigy plusha wiec powinno byc ok, czy to az za wiele na ten model?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Verid »

Wbij nazwę tego motorka w forumową szukajkę - ktoś kiedyś wstawiał filmik jak ES czy inny SS na tym fajnie wywija.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: Plotek »

Ja miałem taki w pionerku. Bdb silnik do takiego modelu i klonów. Przy pełnym fpv i dobrej pogodzie dało się polatac z 30 min na pakiecie. W zasadzie to lezy na szafce i czeka na swoją kolejkę. Może dla żony złożę bixlera kiedy :-D
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
dexter_ck
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 07:41
Lokalizacja: Kielce

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: dexter_ck »

Ja mialem ten silnik w Pionieerze 1400, tyle że dla chińczyka jest to DYS, ale parametry kropka w kropke te same. Przy bezwietrznej pogodzie i lataniu typu winda na pewną wysokość a potem powolne zniżanie się można spokojnie zrobić 30 minut a nawet myślę że jeszcze więcej ( też śmigałem na pakiecie 2200mAh). Śmigło miałem chyba do niego 6x4 APC-E a regiel 30 lub 40A + radiator wyciągniety z jakiejś elektroniki.
Pozdrawiam, Dariusz :)
Awatar użytkownika
SuperBartek
Posty: 252
Rejestracja: niedziela 06 gru 2015, 20:31
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: SuperBartek »

http://www.aliexpress.com/store/product ... 37429.html

taki silnik mialem w domu i go zalozylem, dzis zrobie test - co o nim sadzicie?
Bartek, Pelikan Beta 1400 , SC 2400
dexter_ck
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 23 kwie 2015, 07:41
Lokalizacja: Kielce

Re: pelikan beta 1400 pomoc z fpv

Post autor: dexter_ck »

Typowa chińska budżetówka. Jak trafisz na dobrą partię łożysk, to polatasz :-)
Pozdrawiam, Dariusz :)
ODPOWIEDZ