Spotkanie na budowie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Spotkanie na budowie

Post autor: kefir »

Dzisiejsze spotkanie to była istna masakra spadałem samolotem 4 razy odległość to jakieś 200m w śniegu po kolana masakra
No a verid, a właściwie jego samolot hmm niech sam się wypowie
Ostatnio zmieniony wtorek 09 lut 2010, 00:17 przez kefir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ładnie sie tam wbijał, ładnie :D
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No a tutaj Keflot z nowym skrzydłem
Ostatnio zmieniony wtorek 09 lut 2010, 00:17 przez kefir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

No cóż..... :oops: nie jest już taki ładny jak był. Właściwie to dzisiaj było takie pasmo niefartów że aż się dziwię że do domu wróciłem w jednym kawałku.
Wyjeżdżam z domu do Kefira - piękna pogoda, słoneczko, zero wiatru.
U Kefira - niebo zasnute, śnieg od czasu do czasu się pojawia i jakieś takie dziwne podmuchy..
Pierwszy lot - wszystko idealnie, niskie przeloty, "ataki" na Kefira idącego po nieposłuszną "Mordeczkę", świrowanie pomiędzy żurawiami, po prostu bajka. Lądowanie też niemal książkowe. No tak tylko nagrywajek się zawiesił, materiału niet.
Kolejny lot - próbuję powtórzyć poprzedni lot żeby cokolwiek na forum było. Łup - skoczyła na mnie metalowa reklama. Nie działa nadajnik wideo a kamera pokazuje nieziemskie kolorki...@#$%^!! Nic to, polatam chociaż klasycznie. Lot spokojny, rekreacyjny - przy lądowaniu model zamiast ślizgać się po równiutkim jak stół śniegu nagle staje jak wryty. Powodem jest półtora centymetrowy pręt zbrojeniowy wystający niewiele ponad powierzchnię śniegu. Wgniot w skrzydle wygląda dość paskudnie. Ale nic to - nadajnik i kamerka wyschły w samochodzie - obraz wrócił, no to w górę. Znowu świruję i tuż przed tą samą reklamą tracę całkowicie wizję...efekt:

Obrazek
Obrazek

Kefirku coś zepsułeś z jakością nagrania z Keflotu....
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

No fajne filmiki, ale z was świry w takie zimno, ale super tak trzymać, bo my z diemem nie umiemy latać w takie zimno, ale może się poprawimy :roll:

Ponadto to szczęście że te żurawie was nie przyciągły super falna przygoda trochę strat, ale zadowolenie napewno większe :-D
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrowy »

Kefir, jak byś się na tym dźwigu podwiesił mordeczką , to byś wchodził, czy poczekał na dźwigowego :roll:
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Pewnie obaj byśmy poszli i jeszcze Kefir by się kazał bujać na haku żeby lepsze fotki wyszły...
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: JR65 »

Wtedy Quadrocopter diema i linka :mrgreen:
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Krótki instruktarz jak zepsuć ES'a

http://vimeo.com/9271846
Ostatnio zmieniony niedziela 07 lut 2010, 20:57 przez Verid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Poprawilem Linka.

Widze niezle postępy Verid, tylko tak dalej Panowie! Verid najlepiej zaczac takie przeloty ustawiajac sie prosto i sterowac tylko wysokoscia zeby trafic. Wlatywanie bokiem wymaga juz uzywania steru kierunku + lotek.
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

No i to mi się podoba
A to co napisałeś "Zachciało się lotów a la Kefir. Teraz mam co robić w tygodniu :)" jeszcze lepsze :)
Ale brawo to mi się podoba :mrgreen: No panowie to teraz verid od momentu kiedy rozbił model zacznie latać bo tak jak ja twierdzę że jak masz nowy model to uważasz cackasz się, a jak go już oszpecisz to mniej ci na nim zależy a tym samym puszczają hamulce :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Nie bardzo dało się prosto bo płot przeszkadzał. Bardzo żałuję że nie nagrał się pierwszy przelot bo ta sztuczka pod reklamą udała mi się wtedy trzykrotnie i były jeszcze fajne wygłupy dookoła dźwigów i głowy Kefira. Nic to - następnym razem będzie lepiej. :mrgreen:
Awatar użytkownika
przemas
Posty: 234
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 17:33
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: przemas »

Verid pisze:udała mi się wtedy trzykrotnie i były jeszcze fajne wygłupy dookoła dźwigów i głowy Kefira
Potwierdzam bylem widzialem. Po ostatnim feralnym przelocie Verida szukałem nadajnika, znalazł sie jakies 4-5 metrów dalej.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

O dziwo działa. Nie wiem jeszcze jak z zasięgiem ale na stole grzeje się jak się grzał więc jestem dobrej myśli. Kamerka mimo ukruszonego tego czegoś na płycie też się podniosła i nie wariuje ale dla świętego spokoju trzeba by ten element wymienić.
Obrazek
To jest to niebieskie kółeczko (środkowy obrazek) z cyferkami 741 - wiecie co to jest i gdzie to można dostać?
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

To co się ukruszyło to o ile pamiętam jak mi pokazywałeś na dworze to była jakaś cewka ?
mam 2 kamery spalone może będę miał daj oznaczenie
ODPOWIEDZ