Ładowarka Imax B-6 - problem .

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: hornet2 »

Od jakiegoś czasu zaczęła mi szwankować ładowarka Imax B-6 . Podczas ładowania aku Li-pol 2S 1,2Ah kończy już proces ładowania gdy na ogniwach ma po 4,16 V . Z tym że napięcie sumaryczne ogniw pokazuje 8,4V . Napięcia mierzyłem też miernikiem . Faktycznie , na poszczególnych ogniwach miernik pokazuje po 4,16V . Napięcie sumaryczne 8,32V a nie jak pokazuje ładowarka 8,4V . Czy można jakoś to ustawić w ładowarce aby było dobrze ? Wcześniej wszystko było O.K.
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: kornelitoo »

hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: hornet2 »

Nie , nie robiłem . Dzięki Ci za podpowiedź . Muszę gdzieś pożyczyć sprawną ładowarkę aby naładować dokładnie po te 4,2V/ ogniwo .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: piwko »

Skoro wszytko było dobrze, to chyba nie o kalibrację chodzi...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: hornet2 »

Już nie wiem co jest grane z tą moją ładowarką ? Dzisiaj ładowałem nią świeżo kupiony w Bg pakiet Li-pol do apki TG 9X http://www.banggood.com/Wholesale-BQY-P ... 65643.html

W trybie Balance naładowała mi wszystkie trzy ogniwa idealnie do 4,2V i zakończyła proces ładowania . Chciałem je podłączyć szeregowo z innym aku 3S 2,2Ah i ładować w trybie Balance jako aku 6S . I tu dziwna sprawa bo nie da jej się podłączyć szeregowo z innym aku 3S . Robi zwarcie na przewodach zasilających ! Oba aku podłączałem do balansera przez takie złącze
Obrazek Widocznie aku to ma inaczej podłączone kable we wtyczce balansera ? Po wypięciu wtyczki balansera wszystko jest O.K. Żeby było jeszcze śmieszniej to robi zwarcie w każdej kombinacji podłączenia z innym aku 3S , tzn. plus z minusem , minus z plusem , plus z plusem , minus z minusem . :-D
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: matulekpl »

Obrazek
na pewno masz tak ?
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: hornet2 »

Próbowałem różnie . U dołu na zdjęciu wspomniane aku do apki TG 9X . Jak już wspominałem , wystarczy że w jakiejkolwiek kombinacji podłączę jeden z zasilających kabli ( - lub + ) górnego aku do jednego z kabli zasilających ( - lub + ) dolnego aku . Cały czas robi się zwarcie . Oczywiście dodatkowo oba aku mają ze sobą połączone szeregowo wtyczki balansera jako 6S i podłączone w ładowarce do gniazda balansera 6S .

Obrazek
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: piwko »

xxx pisze:wystarczy że w jakiejkolwiek kombinacji podłączę jeden z zasilających kabli
Jest tylko jedna kombinacja prawidłowa szeregowego połączenia dwóch aku, ta pokazana na rysunku powyżej ;)
Jeśli pojedyncze aku ładuje ładowarka i balansuje prawidłowo, to cudów nie ma...
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: NeXuS »

hornet2 pisze:Próbowałem różnie (...) Cały czas robi się zwarcie
A co według Ciebie oznacza "zwarcie", bo zwarcie to będzie wtedy, gdy po podłączeniu aku jeden z nich szybko się nagrzeje i wypali w nim dziurę, nawet nie zdążysz rozłączyć. Nawet przy prawidłowym podłączeniu, przy różnicy w napięciu pomiędzy dwoma aku może przeskakiwać dość spora iskra.
Tummi
Posty: 108
Rejestracja: niedziela 23 mar 2014, 19:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: Tummi »

Najprosciej chyba bedzie jak podlaczysz do ladowarki zlacze "T-stecker".

T.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: tombstone »

wg. mnie tych dwóch pakietów nie możesz ładować razem bo są inne
oba mają po 2.2Ah ,ale jeden jest do aparatury ma mały prąd pewnie 8-10C [ten czarny]
a ten niebieski ma prąd z 30C i jest do zasilania drona ,pewnie różnią się też oporem wewnętrznym.
tylko takie same pakiety można ładować wspólnie ,najlepiej tego samego producenta
porównaj sobie grubość przewodów w jednym są cienkie ,bo płynie w nich mały prąd
,a w niebieskim są grube bo płynie duży prąd - nie tylko ważna jest pojemność i napięcie
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: good_day »

Kto z Was ładuje po dwa pakiety w tym samym czasie tą ładowarką?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
Marcinkk
Posty: 70
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 10:38
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: Marcinkk »

Otóż to...sam posiadam Turnigy Accucel 150W, przy ładowaniu 6S 16 000 mah na 5,5 A jest gorąca, dochodzi do 65'C. Pomaga zejście na 5A. Twoja ładowarka to jeden i ten sam klon popularnych najtańszych ładowarek. Myślę, że musiałbyś rozejrzeć się za czymś konkretniejszym, typu Reaktor 300W, a na ta chwilę dać sobie czas i ładować pojedynczo, by chałupy nie puścić z dymem... :roll:
Pozdrawiam, Marcin.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: NeXuS »

Mam 3 Imaxy B6 i ładuję nimi szeregowo po 2x3s 2200mAh, razem 6 lipoli na raz. Żadnych problemów.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Ładowarka Imax B-6 - problem .

Post autor: piwko »

Ta ładowarka jest do 6S więc co za różnica czy w jednym pakiecie czy w dwóch po 3S czy w trzech po 2S? Żaden.
ODPOWIEDZ