Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

Walcząc z drganiami na gimbalu nie mogę się pochwalić filmem, ale za to kilka zdjęć (zrzuty ramki video z VLC):

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Kamera: FireFly 6S - delikatnie zdjąłem niebieskie zabarwienie które niestety te kamerki dodają.
Horyzont mi się chybocze - widzę.... no ale pierwsze koty za płoty i tuningowanie ustawień trwa....

PS. ZAPRASZAM NAD MORZE :D
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

Spróbuj jeszcze inne balanse bieli.

Ustaw sobie samowyzwalacz i niech ci trzaska fotki co kilka sekund - będziesz miał przez chwilę podgląd do wykadrowania no i zgaśnie podczas robienia zdjęcia.

W SJcam zdjęcia wychodzą gorzej niż klatki z filmu, no ale w twojej jest chyba matryca 16MPix, więc nic nie powinno być naciągane.

Swoją drogą byłbym ciekaw jak wygląda taka fotka w pełnej rozdzielczości, to bym mógł sobie porównać :-)
Rafał Wojtyniak
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

No to jest robione FireFly 6s - oprócz wielu zalet ma jedną wadę - brak ustawień kolorów (balansu bieli) - więc wszystko co się nagra trzeba korygować w czasie montażu, a sama firefly przesadza z kolorem niebieskim - ale dzięki - tutaj delikatnie coś ściągnąłem za pomocą ACDSee - a w filmach ratuję się filtrami w programie Adobe. Spróbuję jeszcze je dopieścić.

Niestety nie mam podglądu z kamery, (jest opcja podglądu przez telefon via WiFi, ale nie chcę ryzykować zakłóceń w odbiorniku RC - nie sprawdzałem czy zakłóca, ale po prostu na FPV przyjdzie czas i mam nadzieję, że szybko :D ) - do tej pory trzeba będzie strzelać "na ślepo" - a mam ważniejsze rzeczy do wymiany - zakupiłem już link FrSky według waszych sugestii, więc na razie kasa poszła na to.

Z chęcią ustawię autoshota co kilka sekund i zrobię fotki w najwyższej jakosci (16Mpix) - do porównania.
RW pisze:Spróbuj jeszcze inne balanse bieli.
Ustaw sobie samowyzwalacz i niech ci trzaska fotki co kilka sekund - będziesz miał przez chwilę podgląd do wykadrowania no i zgaśnie podczas robienia zdjęcia.
W SJcam zdjęcia wychodzą gorzej niż klatki z filmu, no ale w twojej jest chyba matryca 16MPix, więc nic nie powinno być naciągane.
Swoją drogą byłbym ciekaw jak wygląda taka fotka w pełnej rozdzielczości, to bym mógł sobie porównać :-)
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

Ja tak zaczynałem ;-)

Strzelając na ślepo :-)

Pochylenie ustawiałem na ziemi i potem w powietrze :-) Po pewnym czasie miałem już taką wprawę, że obiekt zawsze znajdował się w kadrze :-)
Rafał Wojtyniak
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

Pochylenie mam z potencjometru w apce:

potencjometr na środku (apka robi "beep") - kamera patrzy prosto przed siebie
potemcjometr 90st w dół - kamera 90st w dół (w górę tak samo) - dalsze pokręcanie potencjometru nic nie zmienia, bo ustawiłem sobie krzywą w aparaturze aby mi nie przestrzeliwało w żadną stronę :D

- jakoś sobie trzeba radzić, ale zgodność kątów potencjometr - kamera i tak ułatwia :D
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

Jak jest na wprost, to przynajmniej masz pewność, że nie ma tego głupiego krzywego horyzontu.

W razie czego można poprawić w programie deFishr.

Powiem ci, że można wyprostować obraz i potem w innym programie przechylić, jeśli horyzont jest krzywo.
Ale przechylenie można również zrealizować w tym programie deFishr - wtedy są mniejsze straty jeśli chodzi o obszar kadru. Bo on najpierw obraca obraz (wykorzystując całą zarejestrowaną półkulistą klatkę) a potem prostuje obraz w zależności od modelu / obiektywu.

Też miałem obrót na potencjometrze, ale żeby złapać konkretne obiekty - budynki, pomniki, działki, to trzeba było innych ustawień niż na wprost, albo w dół. W dodatku nie była to kamerka z rybim okiem, tylko kompaktowa cyfrówka - z o wiele węższym obiektywem :-)
Rafał Wojtyniak
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

RW pisze:Swoją drogą byłbym ciekaw jak wygląda taka fotka w pełnej rozdzielczości, to bym mógł sobie porównać
mówisz - masz - zdjęcie prosto z karty SD, bez żadnej obróbki - ustawiona "wielkość" 16MPix - maximum. ISO: AUTO, sharpness: LOW, WDR:OFF, redukcja fisheye: OFF, color: STANDARD :
Obrazek

link bezpośredni: http://multipartner.pl/s-500/zpowietrza/fotka16mpix.jpg
kamera ustawione prosto przed siebie - i nawet horyzont dość w linii.
ps - takie nasycone kolory niestety są...

z właściwości pliku (jeśli wierzyć exif):
4608 x 3456 px
72 dpi, 24bit
ISO 100
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: matulekpl »

zdjęcie wygląda na lekko poruszone. Tak jakby jednak gimbal jeszcze miał wibracje.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

matulekpl pisze:zdjęcie wygląda na lekko poruszone. Tak jakby jednak gimbal jeszcze miał wibracje.
Właśnie wrzucam film - masz rację - walki z drganiami ciąg dalszy..... :( szau nie ma
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

Dzięki za fotę :-)

Jest rewelacyjnie. U mnie to rozmazywało każde zdjęcie z jednego boku - na pewno w związku z drganiami, bo fotki wykonywane na ziemi, były całkowicie ostre.

I tak profilaktycznie zmniejszam zdjęcia 50%, bo większe mi nie są potrzebne.
Rafał Wojtyniak
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

RW, no ale po zakupie też musiałem ustawić ręcznie ostrość....

Natomiast filmy i te !@#$ drgania doprowadzają mnie do szału.
dumpery na gimbalu trzeba ścisnąć, żeby była poprawa, ale i tak drga:



zostawiłem część filmu gdy włączył mi się failfafe baterii i sam wrócił do domu i wylądował - bo podczas lądowania zawsze go buja najbardziej
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

kuczy pisze:filmy i te !@#$ drgania doprowadzają mnie do szału
Dlatego ja wolę zdjęcia, bo nawet jeśli są drgania czy złe warunki oświetleniowe, to zawsze co któreś wyjdzie dobrze. A we filmach potrzebna jest płynność podczas całego ujęcia. Zrobi ci się jakieś drganie w połowie filmu i już do wywalenia. Ujęcie do poprawki.
Rafał Wojtyniak
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

RW, masz rację, ale jednak filmy mają większy "efekt wow" - a jak np porównam moje wypociny do filmów kolegi BloodyLordV (kręci Yuneec Typhoon Q500 4K ) to po prostu 3m mułu.... - nie ma co porównywać, ale trzeba mieć jakieś wysokie wzorce do których należy dążyć :) :)


ps - film z Yuneec'a:
Awatar użytkownika
RW
Posty: 1420
Rejestracja: czwartek 13 lut 2014, 00:09
Lokalizacja: LUBOŃ CITY, MATZ/MCTR EPKS, BSP_WOJTYNIAK

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: RW »

No i właśnie na to WOW trzeba się wiele natrudzić, by osiągnąć. Musi być jakaś dynamika, jak np tutaj:



Jak zaczynałem, to nakręciłem sobie coś takiego (poniżej) :-) Oczywiście mnóstwo ujęć, gimbal właściwie bez stabilizacji i chyba jeszcze na serwach, wibracje co chwilę widoczne. To był chyba jedyny film z powietrza, który zmontowałem. Pozostaję przy fotografiach. Nawet jeśli chodzi o rejestrację zwyczajną na ziemi - zawsze wolałem fotografie niż filmy.

To były oczywiście początki latania z aparatem, więc uprzedzę złośliwców - ucywilizowałem się 2 lata temu i już nie latam nad ludźmi :-)

Rafał Wojtyniak
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Pierwsze zdjęcia z S500 "Kuczy"

Post autor: kuczy »

RW pisze:uprzedzę złośliwców - ucywilizowałem się 2 lata temu i już nie latam nad ludźmi
ojtam ojtam :) - nikt nie zginął, a film jest - 2 lata temu to musiał być dopiero szał :) i jestem pełen szacunku, bo z częściami pewnie nie było łatwo i tanio.....

Większe aparaty i lustrzanki (1wszy film) to już jest inny poziom, więcej śmigieł i inna waga do dzwigania, i wtedy to musi na siebie zarobić...
ODPOWIEDZ