X210 class - wybór ramy, budowa -> RR210 Custom

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

X210 class - wybór ramy, budowa -> RR210 Custom

Post autor: kwak »

Zabieram się za budowę kolejnego quada bo mój RCX250 już mi nie wystarcza, w dodatku często w coś uderzam i na czas remotu nie mam czym poszaleć.

Nowego quada w rozmiarze 210-220 będę budował częściach które już posiadam (niektóre jeszcze do mnie jadą):
FC DODO rev3 /w drodze z Ali/ EYDCJA- zdechło jeszcze przed pierwszym lotem, nie polecam klonów z ALI, w jego miejsce wskoczył SP Racing F3 (klon)
Regle Rotorgeeks RG20
Silniki Cobra 2204 2300kv
VTX FX799T 600mW /z RCXa/
Kamera Runcam Swift /z BG/
RX D4R-II
PDB Demon Core /raczej go nie użyje, bo prawdopodobnie wszystko zasilane będzie prosto z pakietu przez filtr/ EDYCJA - niestety pomysł się nie udał, musiałem korzystać z BECa do FC i kamery RUNCAM która bardzo podatna jest na zakłócenia
Rama - i tu jest problem, budżet około 200PLN ale nie wiem co wybrać :)

1.Moim faworytem był klon QAV-R 5" czyli TC-R220 z BG, ale na RCG znalazłem informacje o pękającym pokładzie w oryginale Luminera, co przy moim skillu może stanowić problem bo lubie się robjać, a w RCXie połamałem wszystkie części ramy z wyjątkiem ramion. Luminer wypuścił nawet upgrage do ramy, ale ich koszt w EU to druga kompletna rama TC-R220, a azjaci jeszcze nie wpadli żeby je kopiować, więc ta opcja nie przekonuje mnie do końca.
Zacząłem szukać kolejnych i tak wpadłem na:
2. lantian LT210 (w wersji 3mm bo wersja 5mm jest trochę ciężka) fajny klon QAV210, trochę większa "kabina" od oryginału i niestety "mordka" jest w linii przednich silników co dla mnie jest minusem tej ramy.
3. Kingkong 210 Lite kolejny klon QAV, ciekawa rama, tania, dolny pokład 3mm, waga 95g.
4. RD-210 z BG klon ramy RD210 Mini (H), nowość na BG, oryginał ma pozytywne opinie na RCG opinie, rama doczekała się także ramion w układzie X.
5. RR210 znana rodzima pordukcja, kompletna rama sporo ponad budżet, ale mam zamiona od ZMR, które można by wykorzystać, wtedy koszt ramy to jedyne 150PLN, aczkolwiek mam obawy że może być dla mnie troszkę za mała.
kilka wykopalisk ram typu X
6. QAV210 T1 frame X type
7. Mini QAV220 220mm 4mm

Jak widać jest w czym wybierać, a wybór do prostych nie należy, dlatego liczę na wasze opinie i sugestie. Chciałem ramę typu X z wymiennymi ramionami, faworyta mam, ale pojawiły się wątpliwości;/
Są fajne ramy na ryku które mi się podobają ale cenowo poza moim zasięgiem dlatego trzeba wybrać coś z tego co jest, tylko co?

EDYTA:
wybór padł na ramę rotoracer 210 + ramiona od ZMR-ki muszę przyznać że jest to bardzo fajna, niezwykle kompaktowa konstrukcja.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 30 maja 2016, 21:32 przez kwak, łącznie zmieniany 1 raz.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
zloty81
Posty: 32
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:10
Lokalizacja: Lubliniec

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: zloty81 »

Tak jak ty też mam 250 i przymierzam się do 210.
Z twojej listy według mnie najfajniejsza jest RR210 i pasują ramiona z ZMR250.
Zawsze chciałem mieć coś trochę innego, wybrałem taką ramę 210:
https://grabcad.com/library/hammerhead- ... er-frame-1
Awatar użytkownika
haczy
Posty: 101
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: haczy »

Ja choruję na http://demonrc.eu/product/demon-nox5-frame/
ewentualnie http://www.getfpv.com/qav210-carbon-fib ... opter.html

ale to trochę przekracza Twój budżet...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: ocean_wro »

Czytajcie ze zrozumieniem. Kolega chce ramę z wymiennymi ramionami. To zawęża nieco pole manewru. Też poszukuję i też mam podobne kryteria wyboru. Mają być wymienne ramiona. Póki co wygrywa RR210 ale mam problem bo tam nie zmieści się mobius i pakiet na górę. Dlatego jeszcze zerkam na jakieś inne. Jak nic nie wymyślę to będzie RR z pakietem pod brzuchem choć nie lubię tego rozwiązania.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: majcool »

kwak mamy w planach tego samego faworyta- tc-r220; mam jeszcze lt-210 i ta pierwsza wydaje się bardziej dopracowana. Rodzime ramy produkują niestety pod klienta zachodniego, płacącego w euro; w naszych realiach kosztowo wygląda to nieatrakcyjnie, szczególnie, że ścigacze to nie klasa 500+, tu ramy przy większym pechu można zmieniać co kwartał. Ja w tych pieniądzach wziąłbym 2x tc-r220 :)
zloty81, rama bardzo ażurowana, wygląda na bardzo podatną na pękanie ale wyjdzie po pierwszych poważnych dzwonach.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
zloty81
Posty: 32
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:10
Lokalizacja: Lubliniec

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: zloty81 »

ocean_wro pisze:Czytajcie ze zrozumieniem. Kolega chce ramę z wymiennymi ramionami. To zawęża nieco pole manewru.
Dlatego dla siebie robię wersje z ramionami osobnymi.
majcool pisze:zloty81, rama bardzo ażurowana, wygląda na bardzo podatną na pękanie ale wyjdzie po pierwszych poważnych dzwonach.
Tył jest mocno odchudzony większość strzałów i tak idzie na przód.
Awatar użytkownika
Osi18
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 14:19
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: Osi18 »

kwak pisze:1.Moim faworytem był klon QAV-R 5" czyli TC-R220 z BG, ale na RCG znalazłem informacje o pękającym pokładzie w oryginale Luminera, co przy moim skillu może stanowić problem bo lubie się robjać, a w RCXie połamałem wszystkie części ramy z wyjątkiem ramion. Luminer wypuścił nawet upgrage do ramy, ale ich koszt w EU to druga kompletna rama TC-R220, a azjaci jeszcze nie wpadli żeby je kopiować, więc ta opcja nie przekonuje mnie do końca.
Zamówiłem sobie tę ramę. Jak dojdzie to mogę zrobić fotorelację. Też widziałem informację na temat pękającego dolnego pokładu. Cena nie jest wysoka dlatego zaryzykowałem i zamówiłem. Obecnie latam quadem na ramie Lantian LT210 i o niej mogę więcej opowiedzieć. Moja jest z dolnym pokładem 3mm. Bardzo fajna mała rama. Dużo mniejsza od RCX250 którą miałem wcześniej. Jak otworzyłem pudełko to się trochę przeraziłem jak to wszystko w niej pomieścić :-D Na szczęście wszystko się zmieściło, łącznie z micro minimosd.
Realacc Qav-X - Racebase FC, LittleBee 30A-S, Emax RS2205 2300kv
Martian II 220 - Kiss FC, Kiss 24 ESC - Emax RS2205s 2300kv
Eachine E010 - Fx798T, Beecore f3 FC, Chaoli CL-615 motor, Charsoon 220mah 50c lipo
Mój kanał na YouTube
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: majcool »

zloty81 Najwięcej i najczęściej obrywają ramiona- i niestety przy rolowaniu nie zgadniesz czy większy impakt pójdzie na przednie czy tylne- w tej ramie tylne wydają się ledwo trzymać konstrukcji- dodatkowo otwory montażowe w tym nie pomagają. Jeśli do lotów acro/los dla wprawnego operatora to ok ale do ścigania imo rozczarujesz się. Za to pewnie jest dość lekka, więc da radę napędzić czymkolwiek i jeśli nie będzie obciążona to powinna trochę znieść.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
zloty81
Posty: 32
Rejestracja: piątek 28 sie 2015, 21:10
Lokalizacja: Lubliniec

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: zloty81 »

Czas pokaże... Dół będzie z gr. 5mm (klejone 2+3mm), szlifowane krawędzie i zabezpieczone klejem ca.
jajxon
Posty: 108
Rejestracja: piątek 31 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Węgliniec

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: jajxon »

kwak, a może coś co sam linkowałeś :-)
http://www.goodluckbuy.com/reptile-mart ... r-fpv.html
Podobno jest to V2 o poprawionej jakości
QAV-R
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: kwak »

zloty81, RR210 to fajna rama ale raczej dla PRO (czyli nie dla mnie), jej pokład jest na tyle krótki że chyba nie pomieści pakietu 1550 i Xiaomi jednocześnie, może ktoś kto ją posiada mógł by się wypowiedzieć tej kwestii.
haczy, NOX5 spełnia wszystkie moje oczekiwania, tylko cena odstrasza, ja by była 100PLN tańsza brał bym odrazu, natomiast zamiast QAV210 wybrał bym jego tańszego klona LT210 albo Kingkong210 ale raczej pojde w kierunku ramy z wymiennymi ramionami w układzie X.
ocean_wro
[b]ocean_wro[/b] pisze: RR z pakietem pod brzuchem
u mnie to rozwiązanie zupełnie odpada bo lądowania są z "przyglebieniem", przez co pakiet narażony jest na uszkodzenia.
majcool, tc-r220 to jeszcze "świeżynka" na rynku klonów, mam nadzieje że będzie jak z martianem i puszczą V2 z mniej ażurowanym dolnym pokładem.
Osi18, jesteś w stanie określić kiedy do ciebie dojedzie ta rama i skąd zamawiałeś BG czy ALI? Bardzo jestem ciekawy jaka jest jakość wykonania.
jajxon, Jeszcze miesiąc temu bym ją kupił, bo bardzo mi się podobała (jak i jej cena) ale po odkryciu QAV-R czar prysł :) teraz pojawiają się klony więc jest w czym wybierać.

Dziś bardzo intensywnie przeszukiwałem internet i na ALI znalazłem [ur=http://www.aliexpress.com/item/DIY-mini ... 66.KzTCYEl]QAV-R [/url] w wzmocnieniem w postaci krzyża do łączenia ramion. Myślę że kwestią czasu jest aż skośnoocy zaczną produkować zmodyfikowane pokłady (mniej ażurowane) a może nawet zrobią wersie 3mm, dolny pokład (luminer) to koszt 23$ z wysyłka z USA, tragedii nie ma, w każdym bądź razie TC-R pozostaje moim faworytem mimo swoich wad
Kilka fotek żeby było wiadomo o co chodzi z tymi wadami /źródło RCG/
Obrazek Obrazek Obrazek
Ale z wyborem jeszcze wstrzymam, może ktoś podrzuci jakiś fajny niedrogi projekt.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: jervon »

Ja ostatnio składałem quadro na ramię RR210 (zresztą pisałeś tam o Dodo FC :) ). Rama ma mały Górny pokład. Mi odpowiada. 105mm, tyle jest miejsca od mocowania anteny do miejsca gdzie zacznie się przesłankach kamerę fpv jeśli będzie pod kontem 45stopni. Mniejsze nachylenie kamery da dodatkowe kilka mm.
Myślę, że warto by poprosić np Dronsky o fotki, on lata i filmuje.
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: kwak »

jervon pisze:Ja ostatnio składałem quadro na ramię RR210 (zresztą pisałeś tam o Dodo FC :) ). Rama ma mały Górny pokład. Mi odpowiada. 105mm, tyle jest miejsca od mocowania anteny do miejsca gdzie zacznie się przesłankach kamerę fpv jeśli będzie pod kontem 45stopni. Mniejsze nachylenie kamery da dodatkowe kilka mm.
Myślę, że warto by poprosić np Dronsky o fotki, on lata i filmuje.
poprawka Dronksy :)
Widziałem na filmach jak on tam wszystko ma na ścisk ale wtedy śmiga chyba na pakietach 1300
Jervon a jak cofniesz pakiet na koniec ramy pomijając mocowanie anteny (ja z takiego sposobu montowania anteny zrezygnowałem po tym jak 2x obcięło mi kabel) to ile miejsca pozostaje z przodu?
PS masz wystającą kamerę poza ramę to trochę niebezpieczne, jak byś obrócił DODO to można by ją trochę cofnąć.
Ostatnio zmieniony wtorek 03 maja 2016, 18:23 przez kwak, łącznie zmieniany 1 raz.
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: jervon »

Dronksy - mój błąd, mój nick też jest wciąż przekręcany :)

Poniżej fotka z miarką, chyba wyjaśni wszystko:

Obrazek

A co do kamery to jest podniesiona tak, że patrzy przez górny pokład. I stąd info o możliwości jej przesłaniania jeśli jest ustawiona pod kątem 45 stopni. Odwrócenie FC niewiele da ponieważ jest otwór montażowy. Cofając bardziej kamerę uchwyt od niej zapiera się o ramiona. Dawanie kamery na ramionach sensu nie ma - i zresztą nie da się tego tak zrobić, bez podnoszenia górnego pokładu. Fotka:

Obrazek
Awatar użytkownika
kwak
Posty: 369
Rejestracja: poniedziałek 21 lis 2011, 01:53
Lokalizacja: Pszczółki / Skowarcz

Re: X210 class - wybór ramy, budowa

Post autor: kwak »

dzięki za fotki jervon
faktycznie ciasno tam jak na łajbie z uchodźcami :/
TYLKO DroneRacing #DRC & #KISS FTW :)
ODPOWIEDZ