Naza v2 + Futaba T10j + Tarot Iron Man 650

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Ja-Bo
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Naza v2 + Futaba T10j + Tarot Iron Man 650

Post autor: Ja-Bo »

Cześć!
Ostatnio mam problem z moim pierwszym Quadro i nie wiem z czego to może wynikać.
W skrócie moja konfiguracja:
- Naza v2 + GPS
- 4xT-Motor MN3508-20 KV580
- 4xAfro Slim 20A
- 4xśmigła carbon 15" (planuję mniejsze w przyszłości)
- Futaba T10J + R3008SB

Skonfigurowane mam wszystko według tych dwóch punktów:
1) https://www.youtube.com/watch?v=hDSh8nPvteE
2) https://www.youtube.com/watch?v=m0wCeZ5zJJ4

Wszystko wygląda bardzo fajnie w Futabie oraz przy konfigurowaniu Nazy.

Gdy wszystkie przełączniki są na pozycji domyślnej (tryb GPS, albo ATTI) wszystko wydaje się chodzić ładnie, przetestowałem też FailSafe - wylądował super.
Problem zaczął się jak chciałem coś przełączyć. Pierwszy upadek (na szczęście zaraz po starcie, niedaleko nad ziemią) wydarzył się po "zablokowaniu" drążka gazu pionowego (wg w/w konfiguracji switch "G"). Przy próbie obrotu wokół własnej osi spadł - na szczęście niewiele się stało.

No i dzisiaj, niestety drugi raz był gorszy. Polatałem, włączyłem 50% (switch "R") i wszystko ok, polatałem kilka minut. Następnie chciałem dołączyć do tego switch "B", który zmienia ustawienia w taki sposób, aby przy odkręcaniu Roll (czasem to jeszcze mylę, chodzi o lewo/prawo :-), delikatnie robił także Yaw. Przy próbie obrotu - spadł.

Jestem trochę zrezygnowany i załamany. Co to może być? Mam wrażenie, że jest to powiązane głównie z YAW.
Ostatnio zmieniony sobota 14 maja 2016, 21:52 przez Ja-Bo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja-Bo
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naza v2 + Futaba T10j + Tarot Iron Man 650

Post autor: Ja-Bo »

Witam,
w weekend majowy "na szybko" stworzyłem taką "platformę testową". Nie chcę ponownie latać dopóki nie znajdę przyczyny.
2 filmiki z ostatnich testów:




Wydaje mi się, że przyczyną może być 1 regulator/silnik - stawiam na ten, gdzie przyczepiony jest LED. Co myślicie?
Ja-Bo
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naza v2 + Futaba T10j + Tarot Iron Man 650

Post autor: Ja-Bo »

W ostatnim czasie przeprowadziłem operację flashowania regulatorów na BLHeli 14.4 (Afro 20A MULTI). Poszło bardzo sprawnie. Jednak nie rozwiązało to mojego problemu. Musi być jakieś "fizyczne" uszkodzenie któregoś z elementów, bo już więcej pomysłów nie mam.
Film z ostatniego testu:


Macie może jeszcze jakieś pomysły?
Wymienić wszystkie regulatory? Cały czas chcę wierzyć, że problem leży w regulatorze(-ach).
ODPOWIEDZ