FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
haczy
Posty: 101
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: haczy »

U mnie żeby dobrze ustawić zakresy trzeba było poustawiać scale i trim na kompie i dodatkowo wytrymować na apce. Jakieś 10-15 minut roboty i jest idealnie. Apka FlySky FS-i6 na kablu mini-DIN do jack i pod wejście mikrofonu. Emulator SmartPropoPlus.
Awatar użytkownika
nightec
Posty: 61
Rejestracja: niedziela 08 mar 2015, 20:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: nightec »

Przed minutą pobrałem bez problemu. Proxy masz jakieś
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Martian II, DRC Fury 5X, DRC Fury 3.5, BAT-100, WingWing Z-84, FX-61
gregi2004
Posty: 115
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 08:55
Lokalizacja: Tczew

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: gregi2004 »

W życiu nie miałem żadnego proxy, a fuj!

OK, wystarczyło zamienić https na http w adresie.
pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
5ak
Posty: 9
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: 5ak »

Bezproblemowo pobrałem przed chwilą pełną wersję, przyznam jest szał - pierwsze metry i to całe acro;) jeśli ktoś podobnie dopiero co zaczyna walczyć z Free Riderem to dajcie znać, pustynia jakoś daje rade (min 16.95), dalszych póki co nie znam, 5na!
Po Prostu 5 a k
Awatar użytkownika
SnowB
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 05 sty 2016, 09:40
Lokalizacja: Poznań

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: SnowB »

Dla tych, który nie mogą podłączyć apki albo chcą najpierw spróbować polecam z padem od PS3 - działa bez problemu na gałkach analogowych.
Awatar użytkownika
5ak
Posty: 9
Rejestracja: środa 26 sie 2015, 15:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: 5ak »

Jakby mógł ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowiedzieć, po ustawieniu Taranisa zgodnie z filmem (2:50-6:20min), po kalibracji jaka jest pokazana, coś więcej powinno się ustawić ewentualnie w samym Free Riderze? Rates/Camera/Physics aby odwzorować jak najlepiej rzeczywiste zachowanie quadrocoptera? Jak maja się określone fov'y do obiektywów kamerek? :)
Po Prostu 5 a k
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: Adrián »

SnowB pisze:Dla tych, który nie mogą podłączyć apki albo chcą najpierw spróbować polecam z padem od PS3 - działa bez problemu na gałkach analogowych.
Działa, ale szału nie ma, to samo z padem z xbox 360/one. Ale lepsze to niż nic ;-)
Dopiero przesiadka na normalną aparaturę, pokazuje pazury.
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: Pinio »

Pojawiła się wczoraj nowa wersja Freerider Recharged, dla tych co kupili porzednią wersję, przez kilka dni jest za 5% +tax, ja już kupiłem dzisiaj potestuję.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: Adrián »

Daj znać, bo wczoraj też dostałem @ z reklamą o nowej wersji.
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: Pinio »

jest również demo za darmo zapewne podobnie jak w starszej wersji z jedną planszą
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: leonbubu »

Tak jest, już testowałem wydaje się być lepsza fizyka od poprzedniej wersji... poza tym to chyba tylko fajniejsze mapki z lepszą grafiką.
copter 210
kanał YouTube
Awatar użytkownika
darnur
Posty: 25
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 18:38
Lokalizacja: Leszno

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: darnur »

Mam i chwalę. Symulatorek jak za 25zyla to rewelacja. A takim pilotom jak ja to nawet i ze 40 się zwróci w niepołamanych śmigłach ;-) W porównaniu do poprzedniej, wersja graficznie sporo podniesiona. Nie ma jednak zakłóceń FPV jak to na trailerze pokazano, szkoda tego smaczku. Za to w lesie można wytarzać się w pokrzywach lub poszukać grzybów. Pustynia trudna, trzeba zapamiętać trasę. W Rocks jak na razie najłatwiej mi się lata, są drogowskazy. Nie podoba mi się to, że liście i drobniejsze krzaczki nie stanowią żadnej przeszkody. Poza tym to fajnie, jest gdzie polatać gdy człowieka przyciśnie a na zewnątrz pada, wieje lub słońce się burzy.
Kabelek USB chwilowo pożyczony od kolegi ale ten już w drodze.
artak
Posty: 182
Rejestracja: środa 08 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: artak »

darnur pisze:Nie ma jednak zakłóceń FPV jak to na trailerze pokazano, szkoda tego smaczku.
Są, musisz w opcjach sobie ustawić (w lewym dolnym rogu są jakieś dwie i jedną trzeba przestawić, ale nie pamiętam jak się nazywa).

A odnośnie gierki, to grafika fajna (ale ma dużo baboli :) ) i do fizyki muszę się przyzwyczaić :)
No ale już mi się zwróciła (bo jakbym tak rozpieprzał swoją jeszcze nielatającą 250, to chyba miliony bym wydał :D)
Awatar użytkownika
majcool
Posty: 271
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:31
Lokalizacja: Chełm

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: majcool »

Podstawowa nowość w Recharged to spore mapy, coś odmiennego od latania w niewielkiej pętli. Na stacjonarce nie odczuwam żadnej różnicy w płynności (na rcgroups piszą, że potrafi przyciąć, warto zapuścić demo); fizyka była inna bo domyślne wartości trochę bardziej agresywne (co dziwne inne niż w snappy1/2).
Dziwne, że autor chciał oddzielić obie wersje (wg rcgroups '1' miała zostać mniejszym programem) i nie można zaimportować map z '1'. Za takie pieniądze warto, choć wolałbym płatne DLC dodawane do wersji 1.
Latak 1(RCX250), Latak 2(LT210), Latak3(RCX175),Hubsan107L, v636
Pzdr.,Michał
Awatar użytkownika
good_day
Posty: 179
Rejestracja: wtorek 12 sty 2016, 08:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: FPV Freerider - Nowy symulator FPV dla 250tek

Post autor: good_day »

Pinio pisze:Freerider Recharged, dla tych co kupili porzednią wersję, przez kilka dni je
Kupiłem wcześniejszą wersję i chętnie skorzystałbym z tej promocji, ale żadnego maila nie dostałem...

Jak mogę kupić Freerider Recharged w promocyjnej cenie?
-------------------------------------------------------------------------
250, NAZE32/Cleanflight
ODPOWIEDZ