Nowy aparat compaktowy

tu prezentujemy nasze prace

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Głuś »

Rurek pisze:
Lotnik54 pisze:Okazuje się, że biedny Anglik płaci o wiele mniej niż bogaty Polak.
A dogadaj się z ziomalami z forum co rezydują za kanałem :-)
Funt dzisiaj osłabł do poziomu nie notowanego od lat (przepychanka wewnętrzna w sprawie referendum EU) więc wbijaj szybko z tematem, na pewno ktoś pomoże.

Przy tej kwocie to ja bym nawet konto walutowe z kartą otworzył (szczególnie że w tym dziwadle różowym T-mobile się otwiera i zamyka w kilka minet bez wychodzenia z domu), jeszcze by karta została na dwa lata bez kosztów do zamawiania pierdółek ebaja UK :)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
monej
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 23 lut 2016, 19:40

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: monej »

Ja mam taka karte w mBanku - otwiera sie online, karte sie dostaje. Koszt to 25 zl na rok z tego co kojarze. Zamawialem na ebaju i allyexpress juz wiele razy.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Rurek »

...a funt dalej leci w dół :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Widzę, ale lumixy tz 100 na razie niedostępne. W USA do kupienia za 999$ od ręki a za 699 w przedsprzedaży. Będę musiał trochę poczekać aż rynek się uspokoi i zapełni. Nie wiem czy to wszystko znaczy o super jakości i atrakcyjności aparatu czy sztucznie wywoływany popyt.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Jagoda »

Co do nagrywania, to przed zakupem zorientuj się jakiej wielkości plik może utworzyć aparat.
W ph3 nie przeskoczę 4GB niezależnie od rozdzielczości.Przy 4K to kilka minut (w mp4,mov).
Moja kamera Canon też tak ma i tel. S5 i Note4. W tel. czas dłuższy (kompresja) ale ograniczenie 4GB pozostaje.
Jeżeli tobie to pasuje to jasne, że nie ma problemu.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Myślę, że to nie problem. W zasadzie nagrywam krótkie scenki ok. 10 do 15 sek. Jeszcze nie zdarzyło mi się nagrać kawałka dłuższego od 1 min.
Ale to chyba ma też uzasadnienie w kontrolerach pamięci bo i w moich starszych kamerach plik jest nie dłuższy od 4 GB. Po czym następuje nagrywanie do następnego pliku.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Palpatine
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 07 lis 2013, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Palpatine »

Lotnik54 pisze:Mylisz kolego profesjonalny sprzęt z amatorskim.
Nie mylę.
Lotnik54 pisze: Do zmontowania
montaż i grading to zupełnie coś innego. Nic nie mówiłem o montażu.
Lotnik54 pisze:Myślę, że nawet gdyby "pokolorował" go super mistrz
Możesz to sprawdzić włączając jakikolwiek kanał hd w telewizji.
Lotnik54 pisze:nie nie potrzeba RAW-ów, nie zarabiam na swoich filmikach
Na rawach z takiego sprzętu nie da się zarabiać.
Lotnik54 pisze:Nie uważasz, że próbujesz udowodnić coś przeciw czemu jest cały świat ?. Pozdrawiam
Nie uważam. Dyskusja nie ma sensu. Chciałem tylko zasugerować ciekawą opcję. Mój błąd.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Usłuchałem porad doświadczonych fotografów i kupiłem Panasonica G7 ze względu na możliwość wymiany obiektywów. Waga podobna, matryca większa a cena niższa. Mam spokój na parę lat.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: notgroove »

Lotnik54 pisze:
Palpatine pisze:
Myślę, że nawet gdyby "pokolorował" go super mistrz to nie zastąpi to braku szczegółów na ekranie. Dotyczy to szczególnie bliskich ujęć przy filmowaniu przyrody, ale nie tylko bo i w krajobrazach wychodzi "kicha". Ale ja się nie znam i Ty zapewne pokażesz nam o niebo lepszy obraz 720p niż inni 4K.
Zapytam ironicznie czemu aż 720 przecież równie dobrze można pokolorować materiał 240p. Ile oszczędności w bitach i transferach. Nie uważasz, że próbujesz udowodnić coś przeciw czemu jest cały świat ?. Pozdrawiam
A ja myślę że za nim zaczniesz pisać takie głupoty to zdobądź trochę doświadczenia z technologi filmowej i obróbki obrazu.

Jakość 4K jest zauważalna przede wszystkim na dużych ekranach lub z bliska.
Z pewnej odległości zależnie wielkości ekranu oko ludzkie nie dostrzega różnicy między 4K a FHD czy nawet HD.
Dlaczego?? Dlatego bo nie jesteś w stanie dostrzec pojedynczych pixeli.

Owszem 4K jest znacznie lepszym jakościowo obrazem ale tylko gdy jest to rozdzielczość natywna a bitrate, ilość klatek i format nie wpływa negatywnie na obraz.

Z pliku RAW w rozdzielczości 720p można znacznie więcej wyciągnąć niż średniej klasy kamerka/aparat nagrywający w 4K.
To tak jak aparatem. Można mieć aparacik z 50Mpix i przeciętny obrazek a można mieć lustro za 30tyś zł z tylko 12Mpix matrycą a obrazek będzie zdecydowanie lepszy.

Co do video najlepszym przykładem jest 1080p i 720p.
Teraz wszystkie urządzenia nagrywają w 1080p...i powiedz które z nich nagrywają tak dobrze jak obrazek telewizyjny w 720p??

Plus ze średniej klasy nagrań 4K może być traki że po mocnej stabilizacji programowej można uzyskać dobry obrazek 1080p.
Lub nagranie w 4K konwertowane do FHD będzie lepiej wyglądało niż bezpośredni zapis tą samą kamerką w FHD.
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

No to mi dokopałeś. Ale nie tylko mnie bo i głupim Japończykom także bo debile wprowadzili tv 4K.
Ale pozwolę sobie zostać przy swoich głupich pomysłach bo jednak moje oczy widzą różnicę między 720, 1080 i 4K. Ale widać tylko głupi tak mają.
A tak na marginesie gdzie Ty widzisz filmy 720p w TV. Często sprawdzam co nadają i większość, tak na oko 80% materiału jest w 1080i. Reszta jest w starej technologii.
No i twoje pojęcie o jakości materiału jest jakieś inne niż moje. Ale może mnie oświecisz. Ile szczegółów będzie wyraźnych na obrazku o rozdzielczości 8 mln pikseli a ile zniknie po zmniejszeniu go do 2 mln. ?. Czy matematyka też jest taka głupia jak ja ?.
No i tak na koniec, po co w kinach swego czasu zmienili standart kliszy z 16 na 32 mm. ?. Po co w aparatach zwiększa się ilość pikseli skoro Ty uzyskasz ze zdjęcia 1 Mp w raw lepsze zdjęcie niż ja w jpeg w 16 czy 24 Mp ?.
I na koniec, jeżeli się komuś mówi, że plecie głpoty to wypadałoby najpierw przeczytać cały temat. Wyczytałbyś tam, że mam telewizor 4K i dlatego chcę filmować w tej rozdzielczości i nie wyszedłbyś na aż tak bardzo mądrego fachowca.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: notgroove »

Nie twierdzę że nie masz telewizora 4K, że nie widzisz różnicy między 4K a FHD czy SD jak również nie twierdzę że zakup Panasonica G7 był błędem.

Nie chcę teraz tu robić wielkiego wykładu na temat rozdzielczości ale np. Twój przykład:
"Po co w aparatach zwiększa się ilość pikseli skoro Ty uzyskasz ze zdjęcia 1 Mp w raw lepsze zdjęcie niż ja w jpeg w 16 czy 24 Mp"

I tu właśnie udowadniasz że nie masz o tym pojęcia.
Zastanów się dlaczego Body Canon EOS-1DC ma 18Mpx i kosztuje 34tyś zł...
Czemu Body Nikon D4s ma 16 Mpix i kosztuje 20tyś zł...
A czemu kompakty co mają po 20 i więcej Mpix kosztuję od 400zł?? przecież mają więcej "megapixli"??
Albo czemu można kupić body z 50Mpix taniej niż Nikon D4s z 16Mpix??

Rozdzielczość to nie wszystko. Bo nawet dwa takie same obrazki o tej samej rozdzielczości ale z innych aparatów po powiększeniu do 100% dopiero pokazują swoją jakość.

Dlatego są aparaciki i kamerki co kręcą tylko w FHD ale kosztują tyle co auto a obraz jest zdecydowanie lepszy od nagranego kamerką 4K średniej klasy.

Po prostu nie brnij uparcie że 4K jest zawsze lepsze od FHD czy HD bo tak nie jest.

Takie porównania mają tylko sens gdy porównujemy bardzo dobrej jakości obrazki.

Kolego Palpatine właśnie na to chciał Tobie zwrócić na to uwagę.
Lotnik54 pisze:No to mi dokopałeś. Ale nie tylko mnie bo i głupim Japończykom także bo debile wprowadzili tv 4K.
I na koniec, jeżeli się komuś mówi, że plecie głpoty to wypadałoby najpierw przeczytać cały temat. Wyczytałbyś tam, że mam telewizor 4K i dlatego chcę filmować w tej rozdzielczości i nie wyszedłbyś na aż tak bardzo mądrego fachowca.
Kompletna kompromitacja z Twojej strony.

Obrazki statyczne owszem to i z kiepskiego aparatu fajnie będą wyglądały.
Ale by zachwycać się dobrym nagraniem video byle jaka kamerka nie da rady.

Jakość to nie tylko rozdzielczość...

[MOD - edytuj posty]
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

Absolutnie nie masz racji w tych przykładach z cenami. Płaci się za dużą matrycę z niskimi szumami i dużym użytecznym iso. Płacimy za szybkie ostrzenie i bardzo szybki procesor. Płacimy za doskonałe oprogramowanie no i za profesjonalność, szczelność, szybkostrzelność i za to, że sprzęt służy profesjonalistom i jest produkowany w niezbyt długich seriach. A to wszystko prawie nie ma znaczenia w dobrych warunkach oświetleniowych, przy braku deficytu czasu i bez zwracania zbytniej uwagi na niezawodność. Więc przestań się wymądrzać bo to wszystko w dobrych warunkach do filmowania ma bardzo mały wpływ na jakość zdjęć. Widzę, że chcesz ze mną rozmawiać jak z zupełnym głupcem co nie świadczy o Tobie najlepiej. A Palpatine chciał mi udowodnić, że kieruję się w wyborze aparatu modą która nic nie daje. Bo 720 p jest lepsze od 4K co jest zupełną bzdurą.
Dziękuję zatem i Tobie za dowody wyższości 720 nad 4K. Nie skorzystam.

Edit: Czemu wyciąłeś te swoje mądrości ?. Wstyd, prawda ?. Taki chciałeś być mądry !.
Ale nadal ględzisz swoje. Otóż nigdy nie napisałem, że jakość to tylko rozdzielczość. Następnym razem pomyśł zanim zarzucisz komuś, że pisze głupoty.

Edit2: O tym wycięciu napisałem bo nie zauważyłem, że gostek napisał post pod postem i myślałem, że zedytował poprzedni post. Sorry.

A tak nawiasem mówiąc G7 ma tą samą matrycę, procesor i obiektywy co GH4, czyli mistrz w filmowaniu. Według testów filmy w 4K robi równie dobre. Więc żaden poważny znawca nie powinien napisać podobnych bredni jakie Ty popełniłeś. Radzę wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Pozdrawiam i życzę więcej skromności i powściągliwości w wydawaniu głupich opinii.
Ostatnio zmieniony piątek 01 kwie 2016, 20:00 przez Lotnik54, łącznie zmieniany 4 razy.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
notgroove
Posty: 520
Rejestracja: czwartek 13 mar 2014, 23:24

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: notgroove »

Panie widzisz to i nie grzmisz...

Co Ty za głupoty pleciesz to się nie mieści w głowie...

To kup sobie chińską kamerkę 4K za 50$ i latarkę do dobrego oświetlenia za 6$.

Dyskusja z Tobą jednak nie ma sensu bo masz klapki na oczach ze swoimi dziwacznymi teoriami...co za amatorka...

Sory kolego ale taka ciemnota mnie szokuje...a nie powinniśmy się obrażać na forum bo każdy ma prawo do swojego zdania ale Ty z takimi teoriami przerastasz najlepszych fachowców i doświadczonych fotografów i filmowców...
DJI Mavic Pro - DJI Inspire 1Pro X5 - DJI S1000 - Canon - Sony - Panasonic - Sigma - HiTec - DJI - 3DR - Align
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: Lotnik54 »

No. I co Ci lustro odpowiedziało ?
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Nowy aparat compaktowy

Post autor: IvanM »

Lotnik54 pisze:A tak na marginesie gdzie Ty widzisz filmy 720p w TV. Często sprawdzam co nadają i większość, tak na oko 80% materiału jest w 1080i. Reszta jest w starej technologii.
Cała machineria niemieckich telewizji publicznych zdecydowała się na emisję w 720/50P. ARD jest największą publiczną telewizją na świecie z rocznym budżetem 6,5 milarda Euro i z dziewięcioma "lokalnymi" telewizjami. ZDF to podobnie duża maszyneria.
Lotnik54 pisze:No i tak na koniec, po co w kinach swego czasu zmienili standart kliszy z 16 na 32 mm. ?
Tutaj niestety jesteś mocno niedoinformowany. Coś takiego nigdy nie nastąpiło. Wręcz na odwrót - wystąpiło zmniejszenie do 35mm z większych formatów. 16mm i 8mm były stworzone dla amatorskiego użytku.
Poza tym nie widzę w waszej dziecinnej przepychance sensu.
ODPOWIEDZ