Alternatywa dla googli FPV Quanum

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Karool
Posty: 55
Rejestracja: piątek 12 gru 2014, 21:15
Lokalizacja: Opole

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: Karool »

Żeby poczuć wiatr we włosach jak będziesz leciał :-D
"Z góry świat lepiej wygląda"
___________________________________________________________________
QAV250 na Pancake i emax RS2205, Skrzydło SwiftMaxi1400, FunCub Multiplex
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: Adrián »

Im szybciej lecisz, tym mocniej się kręci :-D
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: tombstone »

zauważcie ,że w zestawie dają 3 takie wiatraki :)
Package included:
1 x 4.3 inch glasses goggle
1 x mushroom antenna
2 x 2S 7.4V 450mAh battery
3 x USB mini fan
rudy20
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 16 lis 2014, 18:28
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: rudy20 »

Im szybciej latasz tym więcej wiatraków używasz :)

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
lisam210: SP Pro Racing F3 - Betaflight 2.6.1, emax rs2205 2300kv, LittleBee 30A, Foxeer XAT600M (hs1177), Eachine ET200
HEXA Tarot 680PRO: Pixhawk Lite, Turnigy Multistar 4822-690Kv, ESC Sunrise BLHELI Multi-30A Slim
Turnigy 9XR + FrSky DJT
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: radokizi »

Czy ktoś w praktyce sprawdził już czy jest sens przerabiać coś w stylu cardbox (raczej w wydaniu plastikowym) do celów fpv? Ja myślę nad przerobieniem takowych pod ekran 5" (nie telefon) ale nie wiem czy jest sens się za to brać...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: mikun »

Kupiłem gogle SHINECON VR pod telefon, noszę się z zamiarem przeróbki. Myślę o 2 ekranach 3,5 cala żeby nie rozwalać ścianki działowej. Jeśli to nie wypali, trzeba będzie ją wywalić oraz soczewki i dać szkło korekcyjne od maski spawalniczej. Ekran pewnie 5 cali 800x480 taki jak w goglach quanum v2.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: Pinio »

nie znam się na optyce, zastanawia mnie jednak czemu trzeba wywalać oryginalne soczewki? czy po wywaleniu przegrody i wsadzeniu w środek ekranu np 5`` nie da rady ogarnąć oryginalnymi soczewkami? Przecież te z lupy nagłownej, lub spawalnicze to też dwie soczewki obok siebie?
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: radokizi »

Pinio pisze:nie znam się na optyce, zastanawia mnie jednak czemu trzeba wywalać oryginalne soczewki? czy po wywaleniu przegrody i wsadzeniu w środek ekranu np 5`` nie da rady ogarnąć oryginalnymi soczewkami? Przecież te z lupy nagłownej, lub spawalnicze to też dwie soczewki obok siebie?
Ale te oryginalne ogniskują bodajże na połówki i dalej nie ogarniają chyba. Muszę sprawdzić z kartonowymi bo takie mam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
mate
Posty: 134
Rejestracja: piątek 01 lis 2013, 14:19
Lokalizacja: Zgierz/Wroc

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: mate »

Pojawiły się gogle cardboard w wersji FPV
http://www.banggood.com/FPV-Cardboard-f ... 40069.html
Awatar użytkownika
KwiatuFPV
Posty: 192
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 23:50
Lokalizacja: Szczecin

Re: Alternatywa dla googli FPV Quanum

Post autor: KwiatuFPV »

radokizi pisze:Czy ktoś w praktyce sprawdził już czy jest sens przerabiać coś w stylu cardbox (raczej w wydaniu plastikowym) do celów fpv? Ja myślę nad przerobieniem takowych pod ekran 5" (nie telefon) ale nie wiem czy jest sens się za to brać...
ja próbowałem z wersja kartonowa co prawda i w zasadzie tylko dla testu czy to wgl. Sie sprawdzi ... Powiem tak pomijając fakt wykonania tych kartonowych gogli (soczewki przy ruchac głowa zmieniają położenie )to jak się to porządnie zmontuje w polaczeniu z Xperia z2 wyglądało to spoko obraz mi się podobał ;) jednak szło to przez easycap i juz przy samym poruszaniu maszyny ręką (w locie nie sprawdzałem)widać opóźnienie tak wiec do racerow to się nie nada niestety ... Obecnie zakupiłem eachine vr-007 fakt rozdzielczość ekranu mala ale prawde mówiąc obraz jest lepszy niż się spodziewałem w tej cenie jako pierwsze gogle do nauki latania osobiście mogę polecić ;)
ODPOWIEDZ