Jak przewieźć drona w samolocie ?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Rurek »

Czy jest gdzieś napisane dla jakiego napięcia są wyliczone te Wh do przewożenia? Pewnie nominał czyli 3,7/celę ale czy jest to gdzieś wyraźnie zdefiniowane w przepisach najnowszych?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: pawelsky »

Rurek pisze:Czy jest gdzieś napisane dla jakiego napięcia są wyliczone te Wh do przewożenia? Pewnie nominał czyli 2,7/celę ale czy jest to gdzieś wyraźnie zdefiniowane w przepisach najnowszych?
Bierze sie napiecie nominalne
http://www.iata.org/whatwedo/cargo/dgr/ ... 016-en.pdf
You can also arrive at the number of watt-hours your battery provides if you know the battery’s nominal voltage (V) and capacity in ampere-hours (Ah):
Ah x V = Wh
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

Witam
Wybiram sié w przyszlym tygodniu na Muritiusa. Chce zabrac swojego Mavica i miec go bagazu podrecznym. W samolocie nie bedzie z nim problemu z tego co sie dowiedzialem jednak obawiam sie kontroli w Dubaju gdzie mam przesiadke. Czytalem gdzies, ze kazdy dron w Emiratach musi byc zarejestrowany i trzeba miec licencje. Tylko, ze ja nie chce tam latac tylko miec go przy sobie ze wzgledu ze bedzie w bagazu podrecznym. To znaczy chcialbym polatac ale ze wzgledu na te licencje moge to sobie odpuscic.

Znalazlem gdzies formularz rejstracyjny drona ale czy to wystarczy?

https://www.gcaa.gov.ae/en/eLicensing/P ... ation.aspx
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: waltz »

A czy w czasie przesiadki opuszczasz strefę tranzytową ? Bo jeśli nie, to jeśli się nie mylę (nie znam dokładnie tego lotniska) nie przechodzisz żadnych kontroli.
DronNOOB

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: DronNOOB »

Jeśli będziesz w strefie tranzytowej to nie musisz obawiać się kontroli celników. Natomiast w Dubaju owszem bardzo restrykcyjne przypisy co do małych latających statków powietrznych. Z ostatnich wydarzeń dość znany Rosyjski reżyser aresztowany w Dubaju i oczekuje na sąd za filmowanie mydelniczką wesela kolegi. Obecnie jest pod aresztem domowym ( wpłacona duża kaucja) grozi mu minimum 50k USD kary i 3 miesięcy odsiadki.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

No to kurcze niefajnie.
W sumie to w tamtą stronę nie będę opuszczał lotniska ale jak będę wracał to będę miał 9 godzin i chciałem wyjść na miasto. Może na lotnisku spróbuję się dowiedzieć jak będę leciał w tamtą stronę.
Pozdrawiam, dzięki


Meczyl mnie ten temat i dowiedzialem sie, ze najlepiej bedzie zostawic bagaz podreczny w ktorym bedzie dron w przechowalni bagazu na lotnisku w terminalu 3. Cena za zwykly bagaz to okolo 25AED a za bagaz wartosciowy 30AED. W takim razie zostwie wszystko poza dokumentami i bedzie luz.
arczi
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 lip 2015, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: arczi »

Przewoził ktoś Emirates lub Qatarem w podręcznym na trasie Warszawa Tajlandia lub Warszawa Malediwy?
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

Wczoraj wróciłem z Emiratami z Mauritiusa przez Dubaj i nie miałem nigdzie, żadnych problemów. Mavic w torbie z trzema bateriami ale nigdzie ich nie wyciągałem, tylko całą torbę na taśmę. Miałem torebki na akumulatory ale luzem tak na wszelki wypadek, ale nie nie interesowało ich to. Żadnych pytań.
ciekawski
Posty: 3
Rejestracja: środa 30 sie 2017, 07:31
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Spark

Post autor: ciekawski »

Kupiłem Sparka kilka dni temu - głównie z zamiarem wykorzystywania go na wyjazdach/podróżach. Jutro lecę do Meksyku. Czy mogę bez żadnych problemów zabrać Sparka ze sobą? Planuję mieć go w bagażu podręcznym.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Spark

Post autor: potrek »

Wrzuciłbym go na twoim miejscu do bagażu który zdajesz.
Niektóre linie lotnicze nie pozwalają na zabieranie dronów na pokład. Np. Germania...
ciekawski
Posty: 3
Rejestracja: środa 30 sie 2017, 07:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: ciekawski »

OK, a baterię dać wtedy do podręcznego?
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

W Meksyku mialem ze soba Hover Camera Passport i nie polatalem nim, po pierwsze ze wzgledu na wiatry a po drugie z obawy przed prawem bo widzialem kilka znakow z przekreslonym dronem. Wiemy co to oznacza.
ciekawski
Posty: 3
Rejestracja: środa 30 sie 2017, 07:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: ciekawski »

Jeżeli można wiedzieć to w jakiej dokładnie miejscowości byłeś? Zdaję sobie sprawę, że przy obiektach typowo turystycznych są zakazy latania dronami, ale czy podobne obostrzenia są na plażach przyhotelowych? Głównie tam chciałem polatać i porobić pamiątkowe zdjęcia i filmy (podróż poślubna) :).
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

Plaze to nie wiem. Bylem na polwyspie Yukatan i w kilku miejscach tam widzialem znaki glownie w okolicy miasta Tulum.
Sanvean
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:19
Lokalizacja: Gda

Re: DJI Mavic

Post autor: Sanvean »

Czy ktoś z Was przewoził już drona samolotem?
Bo znalazłem gdzieś info, ze baterie muszą być w takich torebkach https://www.tomtop.com/p-rm3953.html
Podobno większość linii tego wymaga, ale z kolei na żadnej stronie linii lotniczych nie znalazłem takiej informacji. W weekend lecę WizzAirem do Norwegii i nie chciałbym mieć jakichś niespodzianek na lotnisku.
Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
ODPOWIEDZ