eleres mod

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Re: eleres mod

Post autor: michal_e »

przy okazji, na swoim kilka razy zauważyłem sporadyczne ale znaczne spadki mocy. Do dziś nie wiem czy to wrażenie, antena ( tx czy rx) , czy coś z modem.
Michał
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: eleres mod

Post autor: bagger »

Jakie to były spadki (procentowo)? Podczas lotu? Jak długo trwały? Co było objawiem spadku mocy?
Pozdrawiam, Jarek
michal_e
Posty: 632
Rejestracja: niedziela 08 sty 2012, 14:18
Lokalizacja: mazowsze

Re: eleres mod

Post autor: michal_e »

za nic nie mogłem znaleźć jakiejś powtarzalności, dalej latam i nie wiem czy to wina moda czy anteny czy zakłóceń, czy modelu.
Na zlocie w Skoczowie zgłosiłem podejrzenia Misiowi, podpiął miernik kabelkiem, poruszał przy gnieździe anteny moda i zaczęło bujać wskazówką. Diagnoza zimny lut itp, ale zamienił kabelek stronami i problem znikł - no to , że jednak kabelka wina, przekręciliśmy jeszcze ze dwa razy i już nie udało nam się uzyskać spadku mocy.
Obecnie nie mam nic dalekiego zasięgu ( się rozbiło) . wcześniej zmieniałem anteny na modzie ( mam 2 Zorby, dipole swojej roboty, Rmilca i 77cośtam prosta i łamana nagoye) i w modelu ( zrobiłem kolejnego dipola) i czasem mi się wydawało że jest lepiej a czasem gorzej. Nie mogę stwierdzić czy to wina moda.
Objawy były takie, że na komplecie Zbiga i Pitlaba RSSI skakało od 0 do 25-30. ( jak znajdę filmik to zapodam)
Michał
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: eleres mod

Post autor: Kowal »

Nie bijcie :mrgreen: Nie przebrnąłem przez cały temat :-P
Mam problem z podłączeniem eLeReS MOD do kompa, a konkretnie, nie łączy za pomocą kabelka Prolific :-/
Odbiornik eLeReS-a połączył "od strzała", a MOD-a nie chce i już :evil: Oczywiście zasilanie podpięte pod nadajnik :-P
Używam, a właściwie miałem zamiar uzyć najnowszy eLeReSConfigurator1_25a... Może to błąd :roll:
Tak wygląda "zrzut" z podłączenia RX-a (żeby nie było, że ściemniam :mrgreen:):

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: eleres mod

Post autor: bagger »

Jeśli nie sprawdzałeś, sprawdź RX, TX. Czy odpowiednio podlączone. Jeśłi zasilasz z aparatury powinieneś podłączyć RX,TX i GND.
Pozdrawiam, Jarek
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: eleres mod

Post autor: Kowal »

Zasilam z "zewnętrznego zasilania beteryjkowego" czyli 4x1,5V w "koszyku", który podaje 6V na eLeReS-a.
Podłączenie do komputera kablem Prolific, czyli RX/TX/GND
Nie merdałem kablami RX/TX, bo skoro z odbiornikiem eLeReS się łączy, a opisy są takie same.... :roll:

EDYTA: Zamiana RX z TX w Prolific nie pomogła, więc "nie tędy droga" :-/

EDYTA 2: Tak to u mnie wygląda, i ni chusteczka nie chce się połączyć :evil:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
starszy
Posty: 151
Rejestracja: środa 09 lis 2011, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: eleres mod

Post autor: starszy »

Po kliknięciu w connect nadajnik powinien się przełączyć w tryb serwisowy, jeśli to się nie udaje
należy założyć zworkę pomiędzy piny 3 i 4 w złaczu BIN (zaznaczone na zielono na rysunku),
po czym wyłączyć i ponownie załączyć zasilanie nadajnika.

cytat z instrukcji moda
starszy
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: eleres mod

Post autor: Kowal »

Dobra, działa :-D Mój błąd :-P Jednak złącza eLeReS i MOD nie są ze sobą kompatybilne :evil:
W eLeReS jest GND/VCC/RX/TX a w MOD VCC/GND/RX/TX :shock:
Po przepięciu GND :-P, zadziałało bezproblemowo :-D

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Re: eleres mod

Post autor: Balirc »

Hej!
Mam problem z moim Modem :cry:
Otóż połączenie z odbiornikiem jest 'urywane' non stop i nie da się niczym sterować. Po włączeniu nadajnika i odbiornika sygnał jest przekazywany i jest połączenie, ale jest ono tak jakby przerywane.
Używam aparatury Futaba T10CP na której przy włączonym modzie napięcie skacze non stop o 0.5V. Po odłączeniu moda aparatura pracuje normalnie i napięcie jest stałe. Odłączyłem wszystkie dodatkowe akcesoria (BT i połączenie na BIN13), i próbowałem wgrać najnowszy soft, ale nic to nie pomogło niestety :cry: :cry:
Zastanawiam się czy to coś stało się z moim modem, czy bateria w aparaturze nie wydala? (co byłoby dziwne, bo wcześniej bez problemu dawała sobie radę...)

Pozdrawiam! I liczę, że uda mi się rozwiązać problem przed zlotem 8-)
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: eleres mod

Post autor: kamilborkowski »

Tak Ci się dzieje z każdym odbiornikiem? Miałem podobnie (w sensie zrywane połączenie) jak mój pigtail w KFC32FR był złamany na tyle że w ogóle nie przewodził.
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Re: eleres mod

Post autor: Balirc »

Hmmmm.... W sumie możliwe, bo sprawdzalem na 250 gdzie jest pigtail ;)
Zobaczę jeszcze na skrzydełku z KFC
Ale wciąż pozostaje problem skaczącego napięcia na nadajniku, co raczej nie jest normalne :-?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eleres mod

Post autor: miś »

Jak zachowują się diody świecące na nadajniku a jak na odbiorniku ?
Na każdej pozycji mocy w MOD'ie jest tak samo ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Balirc
Posty: 477
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Mielec

Re: eleres mod

Post autor: Balirc »

Tak, na każdej pozycji mocy skacze napięcie w tym samym zakresie (9.6-10.1) i z taką samą częstotliwością(ok 1s) Po połączeniu z komputerem napięcie jest okey, ale stawiam, że po prostu wtedy wyłącza się nadawanie(?).
Na nadajniku dioda zielona(na najmniejszej mocy) ciągle świeci, a czerwna nie świeci. Na eleresieMINI czerwona dioda świeci.
Spróbuje jeszcze sprawdzić zaraz na innym odbiorniku, bo może to rzeczywiście coś z pigtailem....

EDIT - scalenie

Na innym odbiorniku wszystko wydaje się być w porządku... Ale niepokoi mnie to skakanie napięcia na aparaturze ;)
Do zlotu po prostu wstrzymam się z lataniem i najwyzej jeśli będzie chwilke czasu to zobaczymy co to i czemu się tak dzieje ;)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eleres mod

Post autor: arek2081 »

Balirc pisze:Ale niepokoi mnie to skakanie napięcia na aparaturze ;)
Mam to samo od samego początku, nadajnik Hitec Optic 6 napięcie skacze o około 0,4V, następny nadajnik, Walkera DEVO 10, tu napięcie skacze prawie o 1V. Kupiłem teraz Taranisa i napięcie też pływa ale o 0,1V. Poza tym Mod działa idealnie, myślę że jest to problem z nadajnikami.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: eleres mod

Post autor: PiotrSz »

Bartek, zasil moda z oddzielnego zasilania. Może tak być że radio nie daje rady zasilić dodatkowo modułu nadawczego i stąd masz te problemy.
ODPOWIEDZ