Anteny bartwaw - mała ewolucja

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: marekj »

Cierpliwy jestem i czekać mogę, tylko chciałbym potwierdzenia, że na coś czekam :-). Widzę, że Bartek na forum bywa i moją pocztę odebrał, ale odzewu żadnego. No cóż, poczekam....
Pozdrawiam
Marek
Eli
Posty: 27
Rejestracja: sobota 02 maja 2015, 18:09
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: Eli »

marekj, Pisz bezpośrednio na tego maila: bartek@prodrone.pl Bartek odpisuje praktycznie codziennie, lub jak chcesz to na PW mogę Ci podać jego komórkę. Transakcje u mnie też trochę trwała ale pewne sprawy są ważniejsze niż rc-fpv ;)
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: marekj »

Dzięki, skorzystam z tego maila. Jak nie pomoże to wtedy poproszę o telefon. Znane mi są problemy Bartka i to rozumiem. Nie jest problemem czekanie na antenkę, w końcu mam na czym latać. Jednak wielu może potraktować brak odpowiedzi na maila, jako lekceważenie klienta, a to nie jest dobrym prognostykiem dla żadnego biznesu.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: mmuchomor »

Niestety, ale głucho i przez forum i przez tego maila. Ostatni kontakt z połowy zeszłego tygodnia, kolega napisał, że w poniedziałek bierze się za anteny i cisza...

Tak jak "marekj", nie potrzebuję anten na jutro, ale chciałbym dostać termin, jakąś odpowiedź, że anteny będą za trzy tygodnie, albo że nie ma czasu się tym zająć i byłoby ok. A tak, słabo to wygląda, szkoda.
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
kabturek
Posty: 29
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: kabturek »

Ja swoje ("zestaw startowy") dostałem jakiś czas temu (ok 12.02) i wyglądają świetnie. w domu działa dobrze ale pogoda i wyjazdy nie pozwalają na jakieś testy na zewnątrz :/
Marcin
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: Kowal »

mmuchomor pisze:...ale chciałbym dostać termin, jakąś odpowiedź, że anteny będą za trzy tygodnie, albo że nie ma czasu się tym zająć i byłoby ok. A tak, słabo to wygląda, szkoda.
Opanujcie się wreszcie z tym ciągłym narzekaniem. Jak Wam nie pasuje poczekać cierpliwie na dobre anteny, to nikt Was nie zmusza. Nie chcieli byście mieć takiej sytuacji rodzinnej jak Bartek... Link w podpisie Bartka... polecam przeczytać, i zastanowić się przed napisaniem kolejnego "niecierpliwego" postu :-x
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: Verid »

A ja polecam nie bawić się w byznesy skoro sytuacja życiowa nie pozwala realizować podjętych zobowiązań. Tak jak współczuję Bartkowi sytuacji rodzinnej tak uważam podejście do tematu sprzedaży anten za co najmniej niepoważne. Rozumiem że może się tak złożyć że go odetnie od produkcji na dzień, dwa, tydzień, miesiąc - bywa. Ale to nie oznacza że mu łapy uwaliło czy internety ukradli żeby nie mógł napisać tu na ogóle "sorry chłopaki będę za xxx". A jeżeli nawet na to nie ma szansy bo go zamykają w ołowianej kapsule to w takim razie trudno - dzieciak zawsze ważniejszy i nie pozostaje nie brać się za handel a nie, zebrać zamówienia a potem znikać bez kontaktu, słowa, czegokolwiek.
Tak, nikt nie zmusza - całe szczęście na forum są inni dostawcy porządnych anten którzy nawet jak mają opóźnienia z tej czy innej przyczyny to przynajmniej o tym informują że opóźnienie będzie i circa ile potrwa.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: kamilborkowski »

A ja myślę, że Bartek jedyny błąd jaki popełnia to właśnie to, że nie informuje o tym że kontakt z nim może być utrudniony, że terminy realizacji są odległe i po prostu On tak ma - jak jesteś tego świadomy to zamawiaj anteny, jak nie to szukaj gdzieś indziej.
Poza tym zachowuje się całkiem w porządku - robi dobre rzeczy, kasę bierze dopiero jak zrobi i później wysyła.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: Verid »

Mnie trafił jeszcze jeden - po bardzo długim czasie "niebycia" resetują mu się zamówienia. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Już wszystko miałem ugadane, jakie anteny, jakie złącza, ile, za ile, ostatnie PW z prośbą o dane do przelewu - cisza. Po jakimś czasie zacząłem rozpytywać na forumie co u licha to mnie chłopaki uświadomili że tak bywa. Ok, trochę dziwne że sam sprzedający nie raczył napomknąć "słuchaj stary, może się zdarzyć że będę musiał zniknąć" ale spoko. Przynajmniej wiem że nie dał dzidy a kasy nie zdążyłem wpłacić to stresu nie było. Minęło miech, dwa - faktycznie data ostatniego logowania bez zmian znaczy na poważnie. W końcu patrzę - JEST. Coś nawet w jakimś wątku skrobnął. No to se myślę - w końcu dobijemy targu, będę miał antenki po wypasie. A tu leepa Panie, zlew i zero sygnału co jak dalej. Także anteny piękne i, z tego co mówią ci szczęśliwi którzy ich dostąpili, świetne ale dobrać się do nich to gorzej niż swego czasu do produktów OnePlus.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: mmuchomor »

Kowal pisze:
mmuchomor pisze:...ale chciałbym dostać termin, jakąś odpowiedź, że anteny będą za trzy tygodnie, albo że nie ma czasu się tym zająć i byłoby ok. A tak, słabo to wygląda, szkoda.
Opanujcie się wreszcie z tym ciągłym narzekaniem. Jak Wam nie pasuje poczekać cierpliwie na dobre anteny, to nikt Was nie zmusza. Nie chcieli byście mieć takiej sytuacji rodzinnej jak Bartek... Link w podpisie Bartka... polecam przeczytać, i zastanowić się przed napisaniem kolejnego "niecierpliwego" postu :-x
Czytanie ze zrozumieniem to zbyt wiele? Mogę poczekać, tylko chciałbym wiedzieć jak długo. Kolega odbierał prywatne wiadomości, nie zapadł się pod ziemię, nie napisał że teraz nie może zająć się antenami, wręcz przeciwnie, napisał, że się nimi zajmie w zeszły poniedziałek... i co? Nic, bez odpowiedzi. Napisałem też do niego na maila i też cisza.

Edit: Kolega odpowiedział na maila.
Pozdrawiam,
Maciek
bartwaw
Posty: 1258
Rejestracja: sobota 05 mar 2011, 20:39
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: bartwaw »

Panowie,
faktycznie mam "małe" problemy. Powiem tak, kiedyś się śmiałem kto wymyśla scenariusze seriali typu "Ukryta prawda" itp.
Życie ostatnio napisało mi taki scenariusz. Walczę o rodzinę, żonę. Źle się złożyło to z rozpoczęciem działalności, która jest jedynym źródłem utrzymania naszego domu.
Jednak powoli składam się do kupy. Głową muru nie przebiję a z czegoś trzeba żyć, tym bardziej to co robię jest czymś co sprawia mi przyjemność.

Dobra koniec tego uzewnętrzniania się. To moje problemy i zapewne mało kogo interesują.

Będzie teraz coraz lepiej - bynajmniej w biznesach.

Żeby ułatwić komunikację proszę pisać na maila.
bartek@prodrone.pl

Jeżeli chodzi o porady, a mam sporo takich mail. Proszę mi wybaczyć, ale chwilowo nie mam na to czasu. Nie znam też częstotliwości kanałów różnych odbiorników ani złącz jakie posiadają.
Proszę o konkretne zamówienia.

Mam nadzieję, że to zrozumiecie.

Zamówienia myślę, że od połowy przyszłego tygodnia ruszą płynnie.

Jeżeli chodzi o terminy. Najszybciej realizowane są zamówienia na anteny na 5.8GHz. Mam narzędzia, które mi to mocno usprawniają i tutaj to jakieś 3-4 dni.
Podobnie zresztą z antenami Vee - tutaj bez znaczenia na zamawianą częstotliwość.
Koniczyny na 1.2Ghz to jakieś 4-6 dni oczekiwania.

Myślę, że z biegiem czasu wszystko się poprawi.

Każda antena, która wychodzi ma naklejkę z zakresami oraz zmierzonym vswr. Mam też pytania co to :)

Powtórzę także, że jeżeli chodzi o 5.8Ghz to przewody mają ~7-8cm. Koniczyny mogą być na RG316 lub RG402. Helikalne tylko RG402. Tutaj nie ma kombinacji. Mam to sprawdzone i nie zamierzam kombinować gdyż zmiana długości to pogorszenie parametrów anteny.
Chociaż koniczyna odbiorcza z przewodem RG402 ~14cm jest możliwa - Kamil taką posiada.

Mam nadzieję, że jak odpalę sklep wszystko się usprawni. Jednak jak widać, tego tematu jeszcze nie ruszyłem a wyłożyć 3-4k za przerobienie templatki pod wordpressa to chwilowo mnie nie stać.


EDIT:
Koledzy, proszę pamiętać przy składaniu zamówień o rodzaju złącz. Dla przypomnienia:

Złącze typu SMA
Obrazek
Obrazek


Złącze typu RP-SMA

Obrazek
Obrazek


Na fotkach też widać, kluczyki SMA. Powiem, że się przydają :)
Strona mojej kochanej córeczki:
http://www.igunia.pl
Jak nie wiesz na co przeznaczyć 1% odpisu z podatku - zajrzyj.
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: mmuchomor »

Dzisiaj dostałem zamówione antenki vee, dwie na 1.280 GHz i jedna na 435 MHz. Wszystkie trzy w wersji flex.
Jeszcze ich nie testowałem, ale jeżeli estetyka idzie w parze z jakością, to mucha nie siada.
Wyglądają dokładnie tak, jak na zdjęciach Bartka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Super antenki, trzymam kciuki!
Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: Jambo »

Hejka,

Polecam anteny Bartwaw ,
Jeżeli ktoś się zastanawia czy kupić chinolka to rozwiewam jego rozterki.
Na zdjęci antena bartwaw a po prawej stronie chinolek , w testach domowych (narazie) zasięg jest około 30% większy od chinolka.
pozdrawiam
http://imgur.com/a/DYg9D
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: marekj »

Mam i ja swoje antenki. Bardzo estetyczne i perfekcyjne wykonanie. Każda sztuka opisana i podany jest SWR dla częstotliwości pracy i sąsiednich kanałów. Nie miałem jeszcze okazji ich przetestować w modelu, bo pogoda nie rozpieszcza, ale jestem przekonany, że będą pracowały lepiej od moich wypocin, nie mówiąc już o stockowych bacikach, które okazały się znacznie gorsze nawet od moich samoróbek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czekam jeszcze na kolejną antenkę Vee, tym razem do eleresa.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Anteny bartwaw - mała ewolucja

Post autor: marekj »

Dzisiaj nareszcie pogoda poprawiła się i była okazja przetestować antenkę Vee. Poleciałem na 5300m i obraz był bez zakłóceń. Zimno było więc wróciłem ale spokojnie jeszcze można było lecieć dużo dalej. Jako antena odbiorcza pracowała GP z 4 przeciwwagami, którą zrobiłem kiedyś wg kalkulatora, ale nie miałem możliwości pomierzenia. Nadajnik to Fox 800, odbiornik LawMate.

Obrazek
Pozdrawiam
Marek
Zablokowany