CCD3 a OpenPilot

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

yops-info
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 17:55
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

CCD3 a OpenPilot

Post autor: yops-info »

Nie startuje mi dron (Tarot 250) - silniki się nie załączają i nie ma reakcji na wychylenia drążka (aparatura Flysky FS-i6).
CCD3 jest zaktualizowany, radio podpięte wg. instrukcji z wcześniejszych tematów. Open Pilot pokazuje dwa komunikaty:
Obrazek
Obrazek

Gdzie popełniłem błąd? Czy problem tkwi w połaczeniach? Czy problem do rozwiązania w Open Pilot?

(to mój pierwszy dron w życiu, proszę o wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
leonbubu
Posty: 311
Rejestracja: sobota 18 kwie 2015, 12:16
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Re: CCD3 a OpenPilot

Post autor: leonbubu »

A podczas konfiguracji setup wizard załączają się? może coś źle robisz podczas pierwszej konfiguracji open pilota...
https://www.youtube.com/watch?v=eYtkGfBE3Hs
copter 210
kanał YouTube
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

Re: CCD3 a OpenPilot

Post autor: wrepinski »

Czy wykonałeś:

1. Bindowanie odbiornika z aparaturą ?
2. Czy skalibrowałeś odbiornik w GCS (wizard)
3. Czy masz ustawiony właściwy typ komunikacji między cc3d a odbiornikiem ?
4. Czy zasilanie pojawia się na odbiorniku ?
yops-info
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 17:55
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: CCD3 a OpenPilot

Post autor: yops-info »

leonbubu
Podczas kalibracji nie załączają się. Moją uwagę zwróciły czerwone ostrzeżenia z Open Pilota :) Wg. mnie powinno to wszystko hulac :)

wrepinski
1. Radio już poprawnie zbindowane (widoczne w aparaturze) - ciągle świeci dioda (istnieje połączenie)
2. Kalibracji nie udało się dokończyć, krzyczał o manualne wgranie firmware, co też zrobiłem.
Spróbuję jeszcze raz przejść wizard.
3. Tzn.? Z tym zagadnieniem nie zetknąłem się na tutorialach z youtube.
4. Zasilanie pojawia się (inaczej dioda by nie świeciła).

Jestem o krok od wylutowania wszystkich połączeń z ramy PCB i przerobienie na wtyczki do CC3D :D stąd moje pytanie.

Jak z konfiguracją kabli w nadajniku? Bazować na schemacie (co zrobiłem) czy opinii np. z abc-rc.pl gdzie zalecają przepięcie 3 żyłowego kabla z CC3D na 3 kanał FS-i6b.
Awatar użytkownika
wrepinski
Posty: 319
Rejestracja: niedziela 10 maja 2015, 13:44
Lokalizacja: Kaszuby

CCD3 a OpenPilot

Post autor: wrepinski »

Najpierw trzeba zlikwidować błąd/ostrzeżenie o problemie z odbiornikiem .... Ja na swoim cc3d juz jakiś czas wywaliłem OpenPilot/GCS na rzecz CleanFlight (miałem dziwne resetowania kalibracji ESC w czasie lotu co gwarantowało kreta ....na CleanFlight nie mam tego problemu). W związku że nie mam pod ręką czystego cc3d to nie pomogę od ręki .... Jak chcesz to może któregoś wieczoru via TeamViewer ale to na PW.
Awatar użytkownika
zefir
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek 19 paź 2015, 19:13
Lokalizacja: Poznań

Re: CCD3 a OpenPilot

Post autor: zefir »

yops-info pisze:...
CCD3 jest zaktualizowany...
Przy mojej pierwszej konfiguracji w CC3D użyłem tylko opcji "Upgrade" i teraz nie pamiętam ale pojawiły mi się jakieś problemy z działaniem.
Pomogło gdy usunąłem soft i wgrałem go jeszcze raz.

Silniki przez chwilę też mi się nie załączały ale na tutkach video które oglądałem nie było pokazane, że "trzeba" podpiąć lipo podczas konfiguracji dwukrotnie... a trzeba :) później już działało wszystko :)
Nauka In Progress... :)
ZMR 250 - CC3D, EMAX 1806
Turnigy 9XR + FrSky
yops-info
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 17 sty 2016, 17:55
Lokalizacja: Glasgow
Kontakt:

Re: CCD3 a OpenPilot

Post autor: yops-info »

Spróbuję jeszcze raz na sofcie, który jeszcze jest zainstalowany... Jak to nic nie da, wgram wg. rad nowy i mam nadzieje, że zadziała.
Jak nie to dam znać :) i przy okazji dziękuję za pomoc a nie wyśmiewanie się. Niestety hejterstwo czasami pojawia się zbyt często.
Awatar użytkownika
sitas
Posty: 39
Rejestracja: środa 04 mar 2015, 18:49
Lokalizacja: W-wa

Re: CCD3 a OpenPilot

Post autor: sitas »

komunikat w GCSie wskazuje na problem w linku RC.
sprawdź:
a) fizyczne połacznie odbiornika z CC3D - w Twoim odbiorniku każdy kanał to oddzielna linia sygnałowa PWM
b) konfiguracja w GCS linku t.j. tryb połączenia ->PWM oraz ustawienie / przypisanie fizycznych kanałów do logiki tzn. który kanał do Roll/Pitch/etc
Jak będziesz mieć dalej problem to zrzuć screeny to wyjdzie co możesz mieć nie tak ustawione.
pozdrawiam,
SitasRC

_______________________________________________________________
6 x 250 Race FPV z kontrolą CC3D <> Naze <> APM, Taranis 9D + OpenLRS by MarcinB
ODPOWIEDZ