którą kamerkę na początek

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

ppompka
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 cze 2011, 20:33
Lokalizacja: Augustów

którą kamerkę na początek

Post autor: ppompka »

Poszukuję jakiejś kamerki na początek zabawy z FPV.
Mam na oku tą kamerkę
http://www.securitycamera2000.com/produ ... urity.html
Warto taką kupić? Model to AXN.
Druga którą mam na oku to
http://www.securitycamera2000.com/produ ... amera.html


Nie powiem że wolałbym tą pierwszą ze względu na cenę, ale może macie jakieś rady do do wyboru kamerki, jakieś opinie o nich, a może jakieś inne propozycje za max 25$ (tak, wiem że cudów za to nie będę miał)
Turnigy 9X
Axn-floater
Pozdrawiam PAWEŁ
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Tą pierwszą sobie odpuść ...CMOS...będziesz miał galaretkę na video.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
ppompka
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 cze 2011, 20:33
Lokalizacja: Augustów

Post autor: ppompka »

A lepiej zamawiać w sklepie http://www.securitycamera2000.com/produ ... amera.html czy na ebay'u http://cgi.ebay.com/1-3-Sony-CCD-CCTV-P ... 35ae2b4e53 Bo rozumiem że i tu i tu jest darmowa wysyłka. Pomijając te 3 $ różnicy ale może np na ebay'u jest szybsza realizacja zamówienia czy coś takiego? Nie wiem. Rozumiem że jeżeli w sklepie dopłaci się 3$ do przesyłki to będzie ona śledzona z numerem trackingowym, tak jak paczki z hobbycity?
Turnigy 9X
Axn-floater
Pozdrawiam PAWEŁ
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

kurczę, specjalnie dla takich jak Ty stworzyłem i przykleiłem temat, powyżej klik
Po co szukasz czegoś gorszego? Chyba że masz ograniczony budżet...ale to się i tak mści, lepiej odłożyć te 50$ i kupić coś porządnego.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ppompka
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 07 cze 2011, 20:33
Lokalizacja: Augustów

Post autor: ppompka »

Pamiętaj że ja nie mam 40 lat i nie mam jeszcze własnych dochodów. Nie chcę się kłócić na samym początku mojej obecności na forum, ale 25$ to wcale nie jest tak mało. :roll:

PS. Na rynku jest dużo więcej i tańszych i droższych, i większych i mniejszych kamerek niż te 2 które podałeś w tym wątku. Wychodzi na to że jednak "maja racja jest najmojsza" i nic innego nie powinno latać i być sprzedawane.
Turnigy 9X
Axn-floater
Pozdrawiam PAWEŁ
pit202

Post autor: pit202 »

Rurek, a Ty już zrobiłeś jakieś filmiki z kamerki z WDR ?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

@ppompka, krótko podsumuję - :shock:

@pit202 - wiesz miałem ją w rękach (pixim seawolf wdr 690) ale sprowadziłem ją dla kolegi jaco, ja nie miałem czasu na nagrania przy słońcu - pobawiłem się wieczorkiem... ale kolega jaco , poszukaj, pokazał już filmiki z niej. Jest okej, dobrze chodzi w automacie (swoją drogą ma mniej funkcji manualnych w menu niż 540stka lub 600tka SONY) i jest do kupienia wersja bez tej pancernej ciężkiej obudowy na securitycamera.

Edicao: znalazłem szybko post jaco ---> klik
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

PS. Na rynku jest dużo więcej i tańszych i droższych, i większych i mniejszych kamerek niż te 2 które podałeś w tym wątku. Wychodzi na to że jednak "maja racja jest najmojsza" i nic innego nie powinno latać i być sprzedawane.
Jak widzę takie coś to mi natychmiast stają przed oczyma teksty z pfmrc w stylu:

"kcem duzy model na poczatek tak na oko 2m ma byc prosty w pilotarzu latac na 5km w gorei wbok z radiem w komplecie i bateriami do 200zł bo na komunie dostalem od babci i tylko konkretne propozycje prosze a ci co sie nie znajom niech nie piszom."

ppompka - jak sam wiesz lepiej co powinno latać i ile kosztować to po kiego grzyba się pytasz? Jak ci ludzie z doświadczeniem radzą to nie dlatego że mają w tym biznes żebyś wziął droższą kamerę tylko że tak rzeczywiście wyjdzie taniej bo nie będziesz kupował 2 razy.
Jak nie masz kasy to dozbieraj, jak nie możesz zrozumieć dlaczego Rurek radzi ci tak a nie inaczej i dlaczego twoja odpowiedź jest co najmniej niekulturalna - dorośnij.
emzet
Posty: 862
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 17:06
Lokalizacja: Nowogard

Post autor: emzet »

ppompka, ta kamerka na ccd jeszcze ujdzie, ale i tak będzie kicha, a pod światło tragedia. Za kamerkę musisz dać te 50$, dla spokoju, bezpiecznego i przyjemnego latania. Taka Sony 540TVL będzie już ok. Jaki masz nadajnik wideo? osd? Jeżeli nie masz w tym momencie tych 25$ więcej to się wstrzymaj z zakupem kamerki, lepiej poczekać, później zacząć.
ODPOWIEDZ