Tanie okulary do FPV

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Kyokushin »

No te cmoar co dałem to polskie przecież są.
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: radokizi »

No to jestem w szoku, natomiast mi chodziło o:

http://napolskimniebie.pl/index.php/skl ... a-5-detail
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Kyokushin »

Hm, też nieźle, ale brałbym chyba cmoar i z tym kombinował.

W takim hełmie jak Colorcross (dla SBS), czy Cmoar 2D (pojedyncza soczewka, bez rozdzielenia per oko, nie dwie), masz soczewkę która ci rzutuje ekran smartfona na mniej więcej obszar wielkościowo ściany, żeby dobrze porównać masz z 90-100 stopni pokrycia kąta widzenia, w wzrok się skupia w innym punkcie niż ekran.

Tu przykład zastosowania Colorcrossa w grach:
https://github.com/opentrack/opentrack/ ... ,-opendive

Analogicznie można zrobić to w przypadku dowolnego wyświetlacza LCD.
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: radokizi »

Kyokushin pisze:Nie, taka tuba to szkoda czasu, będzie widok jak przez dziurkę od klucza i będzie męczyć wzrok.

W takim hełmie jak Colorcross (dla SBS), czy Cmoar 2D (pojedyncza soczewka, bez rozdzielenia per oko, nie dwie), masz soczewkę która ci rzutuje ekran smartfona na mniej więcej obszar wielkościowo ściany, żeby dobrze porównać masz z 90-100 stopni pokrycia kąta widzenia, w wzrok się skupia w innym punkcie niż ekran.

Tu przykład zastosowania Colorcrossa w grach:
https://github.com/opentrack/opentrack/ ... ,-opendive

Analogicznie można zrobić to w przypadku dowolnego wyświetlacza LCD.
Czyli soczewka fresnella ktora jest niezbedna do kazdego helmu fpv z monitorem. I kazdy taka ma.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: Kyokushin »

Zmieniłem swój post w międzyczasie, nie zauważyłem - tam jest soczewka - myślałem że tylko długa tuba, więc będzie OK, zadziała podobnie jak cmoar 2D.
Awatar użytkownika
jervon
Posty: 452
Rejestracja: wtorek 23 cze 2015, 21:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: jervon »

A czemu nie:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=78129

Przecież to jest kwintesencja tanich gogli :)
Myślałem o produkcie na polskim niebie ale z wyświetlaczem wyższej rozdzielczości wcale tanie nie są. Od wczoraj mam quanum goggle v2. Działają obraz ładny. Soczewka wydaje mi się zabrudzona, ale są dwie zapasowe a i tanie w zakupie.
Awatar użytkownika
radokizi
Posty: 159
Rejestracja: piątek 02 sty 2015, 13:45
Lokalizacja: Radom

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: radokizi »

Te są optymalne myślę. V1 miały słaby monitor te są poprawione ale i 2x droższe.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Talon Mini - szykuje się
FX-61 - czeka na klienta
Pioneer 1400, Skrzydło "podkładowe" KFm6, Tarot FY450, AR Drone 2.0 + MiruMod - początki
GingerPan
Posty: 4
Rejestracja: piątek 17 lip 2015, 08:03

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: GingerPan »

Zgadzam się z Tobą.
bizon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota 30 maja 2015, 19:15
Lokalizacja: Navan/Éire

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: bizon96 »

Witam.
Najpierw kupilem cyklopeye w napolskimniebie, po paru miesiacach ukazala sie v2 quanumow. Jako uzytkownik I posiadacz obydwoch zestawow moge powiedziec, ze jezeli bym wybieral jeszcze raz, to na pewno bym wybral quanumy. A to z dwoch powodow.
Po pierwsze quanumy sa o wiele wygodniejsze w noszeniu. Po drugie sa w cenie samego monitora do cyclopeye'i.
Jeszcze na plus moge dodac doskonale rozmieszczenie kieszonek na odbiornik, baterie, mozliwosc podlaczenia zewnetrznej kamery do rozgladania sie co sie dzieje wokolo bez potrzeby zdejmowania gogli (dolaczony przelacznik, niestety dodatkowa kamere trzeba dokupic), no I ostatnia rzecz na plus to wyglad.
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: vaderjk »

A jak z jakością obrazu? Porównanie na polskim niebie z quanum v2? Bo te na polskim niebie latalem i dla mnie była pikseloza. Czy faktycznie quanum v2 mają 800x480?
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
Awatar użytkownika
mmuchomor
Posty: 468
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 20:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: mmuchomor »

Nie liczyłem pixeli, ale jest przepaść w jakości tego monitora względem poprzedniej wersji, więc śmiem twierdzić, że naprawdę mają 800x480!
Zdecydowanie polecam!

Edit: Aaaa, tutaj masz buddyprice kod http://www.hobbyking.com/buddy.asp?code ... 55E123DC84
Gogle będą za 51,18$ z EU
Pozdrawiam,
Maciek
vaderjk
Posty: 383
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 18:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: vaderjk »

Ale masz na polskim niebie i te v2? To jak porównujesz obraz w obu?
VaderJK AXN FPV Eagle Tree
bizon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota 30 maja 2015, 19:15
Lokalizacja: Navan/Éire

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: bizon96 »

Ja mam na polskim niebie (monitor eco) i quanumy v2. Jezeli nawet monitor bez blue screena (299pln) ma faktycznie deklarowana rozdzielczosc, to i tak quanum v2, czyli kompletne gogle z kablami, jest w podobnej cenie jak sam monitor cyclopeye 5" :)
Poza tym i tak uwazam, ze quanum sa bardziej dopracowane pod kazdym wzgledem i maja fenomenalna jak za te pieniadze jakosc obrazu.
Jest to tylko i wylacznie moja opinia i nie kazdy musi sie z nia zgadzac.
Awatar użytkownika
dejv
Posty: 29
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 20:47

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: dejv »

Pozwolę sobie nieco odkopać temat. Na BG pojawiły się takie goggle:

http://www.banggood.com/Eachine-VR-007- ... 60761.html

Co o nich sądzicie? Nie mam żadnego doświadczenie w tym sprzęcie, proszę Was o opinie.
Biedronka V929
Hubsan h107c
...i smaki na więcej :)
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Tanie okulary do FPV

Post autor: maxxxior »

nie lepiej poczekać aż na HK pojawią sie Quannum V2? chyba wyjdą taniej jeśli weźmiesz przez zbiórówkę, a i większy monitorek i większa rozdzielczość...
ODPOWIEDZ