Jest ktoś z łodzi ?

Tu umawiamy się na spotkania a potem opisujemy jak było ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: rufffus »

Zgłasza się do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej do Warszawy: mailowo, z min. 3 dniowym wyprzedzeniem. Dopiero po otrzymaniu pozwolenia należy każdy lot (loty) uzgadniać z wieżą telefonicznie.

http://latajzglowa.pl/

http://ulc.gov.pl/pl/uav
EDIT

Nie bywam na śmieciarze ale jak się będę następnym razem widział z Hermanem to mu wszystko wytłumaczę co i jak a on wam przekaże.

EDIT 2

Jeszcze jeden przydatny link: https://droneradar.eu/
"Optymista i pesymista to osoby w gruncie rzeczy do siebie podobne. Obaj uważają, że świat stoi przed nimi otworem. Tyle, że pesymista zdaje się wiedzieć który to otwór."
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: anita »

Ok.
Od ponad roku jestem uziemiony, pamiętam czasy kiedy modelarze latali na terenie lotniska przy treningach szybowników
pomiędzy startami Wilg, Antków i Gawronów,ale Jaskółki i Wicherki nie miały w nazwie "dron"
Obecnie moja przestrzeń powietrzna jest ograniczona ścianami mojego mieszkania, Hubsan Fpv i MJX 300CFPV dają radę
choć doskwiera monotonia obrazu.Jestem w kontakcie z modelarzami z Sieradza ,Oni nie mają takich problemów
(Siradz, Strońsko troszkę daleko , ale tereny bajeczne).
herman
Posty: 147
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:56

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: herman »

Ja już wcześniej mówiłem że śmieciara to złe miejsce typu 'podjazdówa'. No i sam sie przekonałem na własnej skórze.
Zeby najbliżej latać legalnie - tzn nie w ctr, to trzeba jechać gdzieś na pola za ul. kolumny. Z tego co patrzyłem tam nie ma CTR, a jest jeszcze stosunkowo blisko.
Ale jesli chodzi o 250-tki nie wymagające wysokości do latania to znajdą się inne fajne miejsca/tory jak parki itd. Wyżej w poscie wspominałem o paru.
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 300
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 08:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: rufffus »

Nie mam Panowie dla was dobrych informacji... Nowelizacja przepisów jest już na finiszu, niedługo zostanie ogłoszona i wejdzie w życie. A to oznacza, że w miastach będą mogli latać tylko i wyłącznie operatorzy ze świadectwem kwalifikacji. Jeśli chodzi o respektowanie tych przepisów to już się przekonaliście, że nie jest to bujda.

Tak czy siak, mówiąc jeszcze o obecnych przepisach zapomniałem wspomnieć o dwóch pozwoleniach, które są potrzebne w mieście (dotyczy to również lotów hobbystycznych - w sensie nie komercyjnych): pozwolenie Prezesa ULC oraz prezydenta/burmistrza na loty nad miastem o liczbie mieszkańców powyżej 25tyś. (to też jest opisane na stronie ULCu).
"Optymista i pesymista to osoby w gruncie rzeczy do siebie podobne. Obaj uważają, że świat stoi przed nimi otworem. Tyle, że pesymista zdaje się wiedzieć który to otwór."
asyriusz
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 11 cze 2015, 22:10

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: asyriusz »

W takim razie. Kto chce kupić droga? :-D
Awatar użytkownika
Czopek
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 19 sty 2016, 10:54
Lokalizacja: Łódź

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: Czopek »

herman, Wspominałeś wcześniej o opuszczonym budynku przy Dąbrowskiego. Wrzucił byś jakieś fotki z tego miejsca??
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: Valdi »

Hej,
Z tego co wypatrzylem na dronradar to jedyne wolne miejce blisko Łodzi to w strone ptaka wylot na Katowice.
Niestety praktycznie cała Łódź jest zamknieta dla lotow.
Trzeba by poszukac jakiejs bezpanskiej laczki w tym rejonie.
A swoja droga pewnie zaraz po pirwszych lotach pojawi sie wlasciciel.

Valdi
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
spoon
Posty: 31
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 22:36

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: spoon »

Valdi pisze:Hej,
Z tego co wypatrzylem na dronradar to jedyne wolne miejce blisko Łodzi to w strone ptaka wylot na Katowice.
Niestety praktycznie cała Łódź jest zamknieta dla lotow.
Trzeba by poszukac jakiejs bezpanskiej laczki w tym rejonie.
A swoja droga pewnie zaraz po pirwszych lotach pojawi sie wlasciciel.

Valdi
zimną zimą wyjeżdżałem w kierunku Aleksandrowa, na zmrożonych polach okolic Wola Grzymkowa-Izabelin, nikt z właścicieli nie ganił że po ich niebie latamy, bardziej wyszli w pole się poprzyglądać

tapped by TCL 3S
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: maxxxior »

rufffus pisze:Tak czy siak, mówiąc jeszcze o obecnych przepisach zapomniałem wspomnieć o dwóch pozwoleniach, które są potrzebne w mieście (dotyczy to również lotów hobbystycznych - w sensie nie komercyjnych): pozwolenie Prezesa ULC oraz prezydenta/burmistrza na loty nad miastem o liczbie mieszkańców powyżej 25tyś. (to też jest opisane na stronie ULCu).
czy któraś z tych zgód kosztuje 800zł(gdzieś tutaj na forum to wyczytałem)? jednorazowo/czy za każdym razem?
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: Valdi »

A wybierasz sie moze w najblizszy weekend na jakies wietrzenie sprzetu jak bedzie pogoda?


Valdi
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
spoon
Posty: 31
Rejestracja: środa 25 lis 2015, 22:36

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: spoon »

Valdi pisze:A wybierasz sie moze w najblizszy weekend na jakies wietrzenie sprzetu jak bedzie pogoda?


Valdi
niestety nie wybieram się, przewidywany wiatr 16-17km/h, za lekki jestem, poniżej 10km/h dopiero coś mogę myśleć, do tego teraz tam grząsko bo to pole uprawne, sam jeżdżę i szukam polanek bo wiosną tam nie bardzo

tapped by TCL 3S
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: Valdi »

spoon pisze:
Valdi pisze:A wybierasz sie moze w najblizszy weekend na jakies wietrzenie sprzetu jak bedzie pogoda?


Valdi
niestety nie wybieram się, przewidywany wiatr 16-17km/h, za lekki jestem, poniżej 10km/h dopiero coś mogę myśleć, do tego teraz tam grząsko bo to pole uprawne, sam jeżdżę i szukam polanek bo wiosną tam nie bardzo

tapped by TCL 3S
Na sobote i niedziele zapowiadaja tylko 5 m/s.
Wiec pewnie wyrusze na poszukiwanie jakiegos pola w okolicach Łodzi.

Valdi

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: maxxxior »

Valdi jak byś znalazł coś w sobote to w niedziele mogę podjechać polatać... myślę że najlepiej szukać gdzieś właśnie koło PTAK'a...
bajer0
Posty: 449
Rejestracja: poniedziałek 04 sty 2016, 20:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: bajer0 »

A my ostatnio z kumplem lataliśmy tutaj: https://www.google.pl/maps/@51.8806962, ... a=!3m1!1e3
Blisko Strykowa, dobry dojazd, na górce, bez ruchu.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 65
Rejestracja: piątek 15 sty 2016, 11:19

Re: Jest ktoś z łodzi ?

Post autor: Valdi »

A to jakas piaskownia jest ?
Co prawda mam blizej w strone Ptaka ale jak nic nie znajde ciekawego to przejade sie zobaczyc ta miejscowke.
Jak cos wypatrze to wkleje linka w poscie.

Wypatrzylem cos podobnego na mapie tylko od mojej strony.

https://www.google.pl/maps/place/Rzgów/ ... 1a9df84a2b


Valdi
Valdi

Syma X8, TBS Discovery, QX90, Racer by Jackuzy / NAZA Lite/ FPV Boscam/Vuzix/Xiaomi YI/Misio-OSD
ODPOWIEDZ