MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

widze, ze wszystko jest jakby na swoim miejscu, tlyko np zamiast cyfr dla pozycji GPS mam litery i cyfry, itp.

Obrazek
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

Czcionki można wgrać tylko za pomocą ApOsdCfg. Używasz najnowszego ( z wersji 1.09 softu dla remzibiego) ?
Jeśli tak, to niestety ale musisz poszukać peceta z innym windowsem niż 10... Program działa bez problemu na wszystkich starszych windach do win 8.1 włącznie. Nie wiem co M$ znów namieszał w 10...
Pzdr. -----MIŚ-----
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

uzylem softu z Twojego posta z dn 9 lis 2015, o 17:17 w wersji 1.00 z tego watku\
jak pisalem wczesniej, na innym kompie tez z W10 udalo sie uruchomic program
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

No to czegoś nie rozumiem... Wgrałeś te czcionki na tym innym komputerze czy nie ? ApOsdCfg połączył się z minimem ?
Pzdr. -----MIŚ-----
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

tak. tak, nawet ustaweinia moglem pozmieniac
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

To tak z ciekawości, czym różnią się te dwa pecety że na jednym działa a na drugim nie. Bo rozumiem że winda i interfejs ten sam.
Pzdr. -----MIŚ-----
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

Dwa rozne laptopy z Win10, ale inny build. FTDI to samo, soft Twoj ten sam.
W kazdym razie, na tym starszym laptopie ze starszym build'em podlaczylem sie, komunikacja byla, wgrac fonty tez sie dalo (migaly obie diody - Tx i Tx- na FTDI), ustawienia tez dalo sie zmienic.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

To jeszcze jedno pytanie. Masz tam antywitusy ? Jak tak to takie same ? Bo być może jakiś nadgorliwy antywirus blokuje ten mój program...
Pzdr. -----MIŚ-----
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

to byl strzal w 10, po deaktywacji antywirusa, program sie uruchomil. OSD dalej nei dziala
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

xDigYx pisze:OSD dalej nei dziala
No to teraz już całkiem zgłupiałem... Jak to nie działa ? Piszesz tak chaotycznie ze nie mogę się połapać. Dałeś fotkę z działającym OSD, potem na pytanie czy wgrałeś czcionki odpisałeś "tak. tak, nawet ustaweinia moglem pozmieniac" a teraz piszesz że OSD dalej nie działa. Ręce mi opadły.
Pzdr. -----MIŚ-----
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

miś, ja rozumie, ze dzis sobota I o tej porze juz mozna byc po paru piwkach :)
przypatrz sie fotce, bo moim zdaniem widac ze srednio to wyglada na dzialajace (o czym tez pisalem we wczesniejszym poscie). Wczytywanie czcionki poszlo niby dobrze (bo nie dostalem zadnej wiadomosci ze cos poszlo nie tak, no I obie diody od Tx I Rx mrygaly, czyli komunikacja 2-stronna byla) ustawienia niby tez sie zapisaly, jednak efekt jest jak na zdjeciu. Nie wiem jak Ty, ale ja nie moge sie tam niczego doczytac :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

miś pisze:miś, ja rozumie, ze dzis sobota I o tej porze juz mozna byc po paru piwkach :)
Nie, dopiero teraz jestem w trakcie ssania. Może po dawce będę mógł zrozumieć Twój tok myślenia.

A więc rozumiem (po dawce) że aktualizacja czcionek poszła bez błędu, ale zestaw się nie zmienił i nie pasuje ?
Jak tak to przyczyny mogą być dwie:
1. Ładujesz nie ten zestaw czcionek - właściwy był w paczce z softem.
2. Podróba MAX'a na OSD która ma na stałe wbite fonty i ma w głębokim poważaniu próbę ich zmiany.

Pytanie dodatkowe - czy po załadowaniu czcionek OSD wyświetliło załadowany zestaw (cały ekran zapakowany wszystkimi 255 czcionkami), i czy w trakcie wgrywania czcionek OSD znikło (zostało szare tło albo obraz z kamery) ?
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: volender »

A sprawdziłeś napięcie, jakim jest zasilany MAX? Upewnij się, że ma podane prawdziwe 5V, nie np. 4V5. Może nie chcieć zaprogramować swojej pamięci z tego powodu.
xDigYx
Posty: 804
Rejestracja: środa 02 paź 2013, 14:38
Lokalizacja: Wroc

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: xDigYx »

Wczoraj pozna noca po tym jak probowalem przeprogramowac kolejnych 3szt minim'ow, ktore konczyly sie tym samym efektem, zaczalem sie zastanawiac wlasnie nad napieciem. Chociaz przeprogramowywalem tym FTDI juz wiele minimow (wiec nie spodziewalem sie zeby tutaj bylo cos nie tak), to jednak okazalo sie ze napiecie bylo nie cale 4,7V. Po zasileniu zewnetrznym zasilaniem, udalo sie wgrac czcionki.
Szkoda ze soft informuje ze upload sie powiodl kiedy tak nie jest. Moze jest mozliwosc zeby atmega sprawdzila czy w ogole jest odzew od MAXa i taka informacje przekazac do aplikacji?

Troche walki, ale sie udalo. Dziekuje miś za aktywne wsparcie techniczne :)

P.S. Proponuje troche przeczyscic temat i skompensowac wypowiedzi.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: MinimOSD dla eLeReS AutoPilot

Post autor: miś »

Nie wiem gdzie Wy kupujecie te parszywe minimy... Mój micro z Aliexpress wyświetla obraz już od 4.4V, a prawidłowo ładuje czcionki od 4.5V zasilania. Testowane na zasilaczu laboratoryjnym.
Nie ważne...

AP_OSD_for_Minim_v101
Nowy soft do OSD i konfigurator. Dodana weryfikacja zapisu eeproma od MAX'a. Weryfikuje w locie każdy zapisany znak. Jak jest błąd to próbuje 10x zapisać ten sam znak, jak się nie uda to wypisuje stosowny komunikat i przerywa ładowanie czcionek.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ