DJI GEOFENCE Wątek ogólny

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

http://www.dji.com/mobile/flysafe/geo-system/unlock

Serio, mój p3p jedzie na allegro. O ile teraz nie mogłem latać koło lotnisk czy stadionów, to generalnie spływało to po mnie, bo i tak tam nie latam bo nie mam poco, a tych miejsc wiele nie ma.
Tak teraz, każdy jeden mój lot będzie wymagał autoryzacji. I większość lotów w PL również.

Nie chcę żeby ktoś śledził moje loty. Mam ich gdzie. Sprzedaję ten syf, pytanie czy ktoś teraz w ogóle to zechce, i sobie złożę customa gdzie nikt o nic mnie nie będzie pytał i nie będe się musiał o nic prosić.
Mam dość ograniczania moich swobód w imię niby bezpieczeństwa. Moja odpowiedzialność, moja sprawa. Jak i to gdzie latam i kiedy.
Firewall
Posty: 188
Rejestracja: niedziela 02 mar 2014, 16:10
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Firewall »

:/ to teraz pojechali po bandzie :/ żeby polatać przed domem będę musiał mieć autoryzacje :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dji Phantom 3 Pro / Martian II 220 F40 II 2400KV/dys xs20A / Coffin 225/ Dys 2207 2600kv/Emax bullet
https://www.facebook.com/zdjeciaifilmowaniezpowietrza
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Adrián »

Kyokushin pisze:złożę customa gdzie nikt o nic mnie nie będzie pytał i nie będe się musiał o nic prosić.
Mam dość ograniczania moich swobód w imię niby bezpieczeństwa. Moja odpowiedzialność, moja sprawa. Jak i to gdzie latam i kiedy.
Taki jesteś pewny? Wobec tego, do czasu. To właśnie dla Ciebie i podobno myślących powstało to ograniczenie. Jestem za.
Skończy się samowolka i nagminne łamanie prawa/bezpieczeństwa mydelniczkami.
michalciura
Posty: 82
Rejestracja: piątek 20 lut 2015, 15:19

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: michalciura »

No pieknie.ale ciekawe czy aplikacje typu litchi i autoflight logic tez to maja-beda miec. Moze wystarczy zeby nie latac na dji go. Ciekawe jak dji chce to zorganizowac,zauzmy ze nie mam neta w tablecie-telefonie,i co wtedy wogole nie wystartuje? to gratulujemy pomyslu.moze nie kazdego stac by miec internet na urządzeniu mobilnym :) ja osobiscie. Sprawdziłem i mam kolo domu strefe żółtą,czyli co moge latac ale musze sie jakos zarejestrować by rozpoczac latanie?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

Adrián pisze:
Kyokushin pisze:złożę customa gdzie nikt o nic mnie nie będzie pytał i nie będe się musiał o nic prosić.
Mam dość ograniczania moich swobód w imię niby bezpieczeństwa. Moja odpowiedzialność, moja sprawa. Jak i to gdzie latam i kiedy.
Taki jesteś pewny? Wobec tego, do czasu. To właśnie dla Ciebie i podobno myślących powstało to ograniczenie. Jestem za.
Skończy się samowolka i nagminne łamanie prawa/bezpieczeństwa mydelniczkami.
Czasami nacinam się na Twoje posty i bardzo przypominasz mi Rudego:
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Jagoda »

Kyokushin - znowu dramatyzujesz i drugi raz sprzedajesz (cosik dawno Tiebia nie było).Sam pisałeś,że lubisz swoje PH3.
Ja to nawet bardzo ucieszyłem się z mapki (może nie jest zbyt dokładna) szukałem czegoś takiego od dawna.
Chodziło mi o Alpy - przepisy po "włosku-gestykulowane" nijak nie panimaju.
Wszystkiego Co Najlepsze w Nowym Roku i więcej optymizmu.
Jagoda - i nie zabutć, że ja facet. :-P
Pozdrawiam. :), :)
eddie_c
Posty: 23
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:55

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: eddie_c »

Czy ktoś sprawdzał organoleptycznie latanie w "Authorization Zone" (żółte) ?
Co się dzieje ? Czy dron po prostu nie startuje ?

Jakiś idiota wrzucił cały Śląsk (radius 50km) do żółtej strefy :roll: ciekawe czym się kierował...

Czy ktoś wie czy Litchi ma to ograniczenie ?
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

eddie_c pisze:Czy ktoś sprawdzał organoleptycznie latanie w "Authorization Zone" (żółte) ?
Co się dzieje ? Czy dron po prostu nie startuje ?

Jakiś idiota wrzucił cały Śląsk (radius 50km) do żółtej strefy :roll: ciekawe czym się kierował...

Czy ktoś wie czy Litchi ma to ograniczenie ?
A to juz sa te obostrzenia aktywne?

Wysłano z Asus Zenfone 5 przy użyciu Tapatalka
Lukasio
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 17 sie 2014, 09:51
Lokalizacja: Leg

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Lukasio »

Firewall pisze:Częsty problem z phantomami w zimie :) aktualizowałeś do najnowszego software? Lot był z 100% naładowaną baterią? Czy przed lotem rozgrzałeś baterię wisząc około 1 min przed intensywnym lotem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie aktualizowałem, bateria nie używana przez ok 2 tyg., miała 63% pojemności, nie rozgrzewałem. Aha czyli wiadomo. Po pierwsze, latałem potem z naładowaną w pełni baterią i było ok. Już teraz wiem żeby tego błędu nie popełniać. A co do aktualizacji, czy warto? Czasem niektóre aktualizacje wcale nie polepszają działania sprzętu.
eddie_c
Posty: 23
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:55

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: eddie_c »

jacek666b pisze:A to juz sa te obostrzenia aktywne?
Ja miałem taki efekt - nie latałem od konca października (firmware chyba jeszcze 1.3.2) - uruchomiłem drona, brak obrazu, aplikacja krzyczy "upgrade required", wystartować i latać sie da, przeleciałem ok 500m w jedną stronę i z powrotem i wylądowałem.
Film się nagrał, jednak brak przekazu obrazu na dół, aplikacja poprawnie pokazywała położenie drona na mapie.

Jak się okazało APP się "zupgrajdowało" samo do 2.4.3 czyli wersji najnowszej.

Pytanie czy
- padła mi komunikacja kamera<>dron,
- aplikacja jest niekompatybilna z starszym firmware
- jednak restricted zone (żółte) ?

Czy ktoś wie skąd pobrać starszego DJI Pilota na IOS ?
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

Adrián pisze:
Kyokushin pisze:złożę customa gdzie nikt o nic mnie nie będzie pytał i nie będe się musiał o nic prosić.
Mam dość ograniczania moich swobód w imię niby bezpieczeństwa. Moja odpowiedzialność, moja sprawa. Jak i to gdzie latam i kiedy.
Taki jesteś pewny? Wobec tego, do czasu. To właśnie dla Ciebie i podobno myślących powstało to ograniczenie. Jestem za.
Skończy się samowolka i nagminne łamanie prawa/bezpieczeństwa mydelniczkami.

Taki jestem pewny.

Samowolka? Masz jakiś dowód że łamię prawo? Słyszałeś o czymś takim jak domniemanie niewinności?
Nie mierz innych swoją miarą.

Łamanie prawa mydelniczkami? Wow, niezła hipokryzja. Na tym forum każdy ma do lotów BVLOS strefę EA i uprawnienia :lol:

Otóż jak to działa w praktyce.

Otóż tak, że aktywuję sobie strefę by polatać, tego dnia jakiś zjeb z tego czy innego forum, będzie sobie latał FPV nad budą sąsiada, któremu się to nie spodoba, tudzież spadnie sąsiadowi na łeb lub narobi innej szkody, oczywiście nikt się nie przyzna.
Policja zgłasza się do DJI, DJI daje listę osób które autoryzowały strefę, i mimo że mój Phantom leżał w szafie, to zostanę wezwany ja, jak i wszystkie inne osoby które autoryzowały strefę na przesłuchanie, a sprzęt zostanie skonfiskowany do analizy. I po kilku miesiącach okaże się, że to nawet nie mydelniczka, tylko jakiś inny śmieć.

Tak samo jak z gościem na okęciu. Gość niewinny, w ogóle to nie był on, swojego i1 do tej pory nie odzyskał, a media jeszcze kłamią że 'znaleźli' kogoś. I w tej sytuacji znajdzie się kilka innych osób.

To moja prywatność i moja sprawa. Operator UAV jest zobowiązany znać prawo, przestrzegać go i jest odpowiedzialny. A prawo nie wymaga posiadania żadnego systemu śledzenia lotów.
W dodatku. Jakim prawem firma trzecia, będąca gdzieś w Chinach, ma zbierać i analizować dane dotyczące tego gdzie latam, kiedy i ewentualnie jakich mam klientów? Nie ich sprawa.

Albo sprzedam tego dziada, albo rozwalę to młotkiem i puszczę na jutub w ramach protestu, stać mnie na to. Zamach na wolność i prywatność jest tego wart.
Jagoda pisze:Kyokushin - znowu dramatyzujesz i drugi raz sprzedajesz (cosik dawno Tiebia nie było).Sam pisałeś,że lubisz swoje PH3.
Ja to nawet bardzo ucieszyłem się z mapki (może nie jest zbyt dokładna) szukałem czegoś takiego od dawna.
Chodziło mi o Alpy - przepisy po "włosku-gestykulowane" nijak nie panimaju.
Wszystkiego Co Najlepsze w Nowym Roku i więcej optymizmu.
Jagoda - i nie zabutć, że ja facet. :-P
I od dawna takie coś jest. Było z miliard razy, nawet na tym forum. Tyle że dokładniejsze.
Poza tym jest na stronach ULC, musiałeś widzieć, w końcu zapoznałeś się z prawem jako operator UAV.
Genialne, dawać NFZ na 3/4 kraju, na strefy TSA zaczynające się od FL095, gdzie prawo zezwala latać, bo poniżej jest niekontrolowana, w sprzęcie który ma limit wysokości do 500m. Świetna logika.

Nie chodzi tu o bezpieczeństwo, tylko o zbieranie danych i możliwość znalezienia kozła ofiarnego.
Ostatnio zmieniony piątek 01 sty 2016, 01:41 przez Kyokushin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacek666b
Posty: 266
Rejestracja: piątek 07 lis 2014, 22:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: jacek666b »

Nie każdy ma papiery bo nie każdy nagrywa kotlety wpieprzane na weselu dronem.
Dobrze napisałeś.
Hapi Niu Ir!
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

Nie każdy ma papiery, ale każdy ma znać prawo. Ja papiery mam, zrobiłem sobie dla zasady, kotletów nie nagrywam, a jem ;-) Z kapustą.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Jagoda »

Kyokushin pisze: I od dawna takie coś jest. Było z miliard razy, nawet na tym forum. Tyle że dokładniejsze.
Poza tym jest na stronach ULC, musiałeś widzieć, w końcu zapoznałeś się z prawem jako operator UAV.
Genialne, dawać NFZ na 3/4 kraju, na strefy TSA zaczynające się od FL095, gdzie prawo zezwala latać, bo poniżej jest niekontrolowana, w sprzęcie który ma limit wysokości do 500m. Świetna logika.

Nie chodzi tu o bezpieczeństwo, tylko o zbieranie danych i możliwość znalezienia kozła ofiarnego.
Chybaś do końca nie pokumał com pisał.Co piłeś?Jest Sylwek-toś podlany!
Na ULC jest PL.
A mienia chodzi poza PL - "zagramanica" czyli np.Alpy.Ani myślę łamać cosik w Austrii, albo w Szwajcarii.
Gdzieś czytałem, że przestrzeń PL jest wyjątkowo skomplikowana (czyt.:porąbana) w odróżnieniu do do innych krajów EU.
Jak potrzeźwieję (i pewnikiem Ty też) to walnę do Ciebie pytanko ale chyba raczej na PW.
Ruszam dalej.
Pozdrawiam.
Jagoda -ale tylko facet.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Kyokushin
Posty: 464
Rejestracja: czwartek 04 cze 2015, 01:08
Kontakt:

Re: Phantom 3 premiera

Post autor: Kyokushin »

Zrozumiałem że chodzi Ci PL (defaultowo przyjąłem PL, bo jesteśmy w PL ;) ale rzeczywiście wspomniałeś o alpach, mea culpa). Mapka OK - ale niech to będą strefy zielone warning.... a nie, praktycznie w większości miejsc w kraju, trzeba się autoryzować.
Niby nic, niby fajnie bo sam możesz, a jednak to kliknięcie bardzo wiele zmienia.. ale halo halo. Ja teraz NIC nigdzie nie musze klikać, poza paroma miejscami, z których nie korzystam (co mnie wpienia, dla zasady, bo a może będę chciał, i dostanę zgodę? Bo dostać zgodę to nie problem). Więc poco mi to?

A takie mapki, każdy kraj ma, trzeba więc sobie poszukać. I tak trzeba znać 'lokalne' prawo, bo mimo zasad ogólnych, to UAV mogą być traktowane szczególnie.

No w/g mnie nasza przestrzeń jest OK, reguły jasne, mapy jasne, być może jak ktoś lata czymś dużym to jakies myki są, niewiem, nie latam, ale jeżeli chodzi o UAV to raczej sprawa jest prosta.
ODPOWIEDZ