Silnik po małej przewrotce drga.

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Predaterio

Silnik po małej przewrotce drga.

Post autor: Predaterio »

Witam, tak jak w temacie, silnik zachowuje się losowo i się grzeje wraz z esc. Losowo tzn. czasami kręci się normalnie ale w większości prób drga i powolutku się kręci. Co mogę z tym zrobić ? Wymiana esc / silnika powinna pomóc ale na razie szukam rozwiązania problemu w inny sposób.
Silniki : emax 2204 2300kv
ESC: emax 12a blheli 14.2


Mało przewrotka tzn. fiknął mi na dywanie do tyłu. :-P
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik po małej przewrotce drga.

Post autor: Verid »

A faza ci gdzieś nie odpadła? Utrącony kabelek przy uzwojeniu, zimny lut na goldach etc.
Ten wredny...
Predaterio

Re: Silnik po małej przewrotce drga.

Post autor: Predaterio »

Jutro sprawdzę i zajrzę pod termo-kurczkę czy tam jakiś kabelek od silnika nie odpadł i jak coś dam znać. Czyli wina esc to raczej nie jest ?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Silnik po małej przewrotce drga.

Post autor: Verid »

Na odległość na 100% niczego nie można wykluczyć. Zawsze możesz pozamieniać miejscami silnik i esc z innego ramienia i zobaczyć czy i gdzie problem się powtórzy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: Silnik po małej przewrotce drga.

Post autor: daze »

Predaterio pisze:Witam, tak jak w temacie, silnik zachowuje się losowo i się grzeje wraz z esc. Losowo tzn. czasami kręci się normalnie ale w większości prób drga i powolutku się kręci. Co mogę z tym zrobić ? Wymiana esc / silnika powinna pomóc ale na razie szukam rozwiązania problemu w inny sposób.
Silniki : emax 2204 2300kv
ESC: emax 12a blheli 14.2


Mało przewrotka tzn. fiknął mi na dywanie do tyłu. :-P
Miałem kiedyś podobny problem na tym samym sprzęcie, ale bez kreta - wymiana esc pomogła. W tym wypadku rzeczywiście może też być uszkodzony/zimny lut na fazach.
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Predaterio

Re: Silnik po małej przewrotce drga.

Post autor: Predaterio »

Problem rozwiązany. Po podłączeniu do innego esc silnik działa normalnie, a więc esc do wymiany.
ODPOWIEDZ