Czy chcecie krótkofalówki 433mhz na zlocie?

Miejsce gdzie możemy wpływać na kształt i sprawy bieżące forum

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Czy chcecie krótkofalówki 433mhz na zlocie?

Tak
19
70%
Nie
8
30%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Czy chcecie krótkofalówki 433mhz na zlocie?

Post autor: diem »

Ankieta, bo nie każdy się wypowiada w temacie.

Na plus - komunikacja, informacje na bierząco
Na minus - Częstotliwość LRS'ów
Ostatnio zmieniony środa 25 maja 2011, 21:25 przez diem, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Ja bym chciał bo wtedy można faktycznie stwierdzić czy jest zakłócany
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Wiesz, można wziąść na testy, ale nie używać podczas imprezy - mi tylko chodzi o używanie tego podczas lotów. Ja nie mam zamiaru sprawdzać czy moja hexa z ps1 i kamerą będzie podatna :mrgreen:
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
kefir
Posty: 4871
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 08:39
Lokalizacja: skąd

Post autor: kefir »

Nie no zgadza się mi chodzi o testy tylko pod kontrolą
Kurna nie miales brac hexy
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

No to ankieta jest niepotrzebna...skoro sam piszesz żeby wziąć na testy, o czym wczoraj dawałem znać - zrobić z rana testy i podjąć decyzję. Albo obligatoryjnie, poza testami - umawiamy się że nie używamy i już. Skoro temat jest niezbadany przez fachowców naszych od radiówki.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
diem
Posty: 5825
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 02:25
Lokalizacja: Radzionków

Post autor: diem »

Ja wychodze z takiego założenia........... po co kusić los? Duża impreza, drogie modele.... po co ryzykować? Najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO, cała reszta musi moim zdaniem do tego być dopasowana.

Kefir - hexe jednak chyba wezmę bo chcemy zrobić fajną relacje dla forumowych kolegów którzy nie mogą być na zlocie. Zawsze będzie mogl Rurcio puścić to "na telewizorze" :D


Możemy pogadać bez ankiety zresztą - usunąłem.
pozdrawiam
Michał
pit202

Post autor: pit202 »

wziąć można , samo bez używania zakłócać nie będzie , nikt nie każde robić konkursu karaoke przez nie

przecież można się umówić , że nosimy aby słyszeć "ojca prowadzącego" ;-P w razie jakiegoś ważnego komunikatu , te parę gram na pasku przeszkadzać nie będzie.
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

W podniesieniu poziomu bezpieczeństwa pmr'y mogą właśnie pomóc. Troche testów na początku imprezy powinno wszystko wyjaśnić. Jestem prawie pewny że wyjdą pomyślnie. Cóż może się stać kiedy nawet 2 osoby będą coś krzyczeć ze 100mW na jakimś kanale gdy LRS ma 1000mW i zajmuje o wiele więcej kanałów.
Awatar użytkownika
marceli
Posty: 1586
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 12:44
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: marceli »

Moga być.
I tak problemem będą kanały i częstotliwości video - dla latających FPV.

Ja dlatego nie planuję w tym roku lotów przynajmniej jeśli chodzi o cenne platformy ;)
Awatar użytkownika
jelcyn
Posty: 3417
Rejestracja: niedziela 23 sty 2011, 16:56
Lokalizacja: B-stok

Post autor: jelcyn »

Ja też nie nastawiam się na latanie. Jeśli chodzi o video na 2,4 to swobodnie latamy we 2. Jeden na 4 drugi na 8 kanale.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

A tak już gwoli ścisłości to PMR'ki chodzą na 446MHz a nie na 433MHz. Więc nie wiem o co ten krzyk. To jest poza zakresem LRS'ów.
Pzdr. -----MIŚ-----
pit202

Post autor: pit202 »

a piloty do bram i alarmów nie są na 433 ? to co ? nie będziemy mogli zamykać samochodów ? ;-P
Awatar użytkownika
sigreg
Posty: 1008
Rejestracja: piątek 12 mar 2010, 14:54
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: sigreg »

No są są, dlatego tez niektorzy koledzy pisza ze jak "dosypia do pieca" w swoich lrsach to sasiedzi bram nie moga otworzyc :lol:

Grzesiek
FPV - Your world from my perspective :)
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Pit, żebyś wiedział że nie :mrgreen: Jak odpalisz LRS'a to zapomnij o zamknięciu samochodu znajdującego się parę metrów dalej z pilota. Po prostu LRS zagłusza te piloty skutecznie.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

pit202 pisze:a piloty do bram i alarmów nie są na 433 ? to co ? nie będziemy mogli zamykać samochodów ? ;-P
no nie będziemy :-)
jak odpaliłem LRSa w domu to mi zasięg pilota do bramy spadł z 200 do 2 metrów....ledwo dałem radę dostać się do domu wracając z testów naziemnych ;-)

A Miś znowu dobrze prawi ;-) kurczę jak coś ma częstotliwość 4xx to już lament, szczególnie takiego jednego narzekacza ;-)
Równie dobrze, poprzez analogię - wszystko co lata na 2,4 powinno spadać jak tylko WiFi ktoś w komórce odpali :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ