Pomoc w wyborze drona

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Lukasz-dron
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 10:55

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Lukasz-dron »

Na początek polecam też mojego pierwszego niezniszczalnego drona WLtoys V262, cena tez ok . 320 zł w sklepach internetowych.
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Radauskas »

Witam wszyskich. Własnie się zarejestrowałem i już mam pytanie :)
Przepraszam, że nie przetrzepałem najpierw całego forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale mam swoje lata i bywam na kilku forach i wiem, że na pozukiwania odp. strace dni lub tygodnie, a i tak być może nie znajdę. Więc proszę o wyrozumiałość i może ktoś podpowie.
Oferta na rynku jest "kosmicznie" szeroka. Chciałbym kupić drona porządnego z GPSem, funkcją tzw. "follow me", jakimś zabezpieczeniem przed przeszkodami, żeby w czasie "follow me" nie rozbił się o drzewo :) i oczywiście z możliwością montażu gimbala i GoPro. Jako, że póki co ma to być zabawka dla starego dziada ( dla mnie ) chciałbym zacząć selekcje w.g. ceny od dołu :) Czyli dobry dron ze sporymi możliwościami do zastosowań amatorskich. Plis!
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: gregson »

Mysle, ze musisz jeszcze poczekac na swojego drona pare lat bo poki co nie ma chyba na rynku ptaka w rozsadnej cenie ktory by mial opcje antykolizyjna. No chyba, ze masz do wydania parenascie i wiecej tysiecy...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Verid »

Jedyny komercyjny kopter z systemem antykolizyjnym, jednocześnie na tyle duży by cokolwiek podnieść jaki mi przychodzi na myśl to DJI Matrice

http://store.dji.com/product/matrice-100

Plus moduł wykrywania przeszkód

http://store.dji.com/product/guidance?f ... d_products
Ten wredny...
gregson
Posty: 181
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 22:27
Lokalizacja: Torun

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: gregson »

Verid pisze:Jedyny komercyjny kopter z systemem antykolizyjnym, jednocześnie na tyle duży by cokolwiek podnieść jaki mi przychodzi na myśl to DJI Matrice

http://store.dji.com/product/matrice-100

Plus moduł wykrywania przeszkód

http://store.dji.com/product/guidance?f ... d_products
He he, myslalem o tym samym.

Ale chyba Radauskasowi nie do konca o to chodzi. Pewnie nie zdawal sobie sprawy, ze system antykolizyjny nie jest jeszcze w powszechnym uzyciu.
I chyba dlugo jeszcze nie bedzie...
Co do pytania Radauskasa- mysle, ze najlepszym miejsce na ten watek bedzie dzial: Dla Poczatkujacych
http://rc-fpv.pl/viewforum.php?f=42
Radauskas
Posty: 209
Rejestracja: czwartek 26 lis 2015, 00:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Radauskas »

Dziś rozmawiałem z Panem z firmy zajmującej się dronologią w szerokim zakresie, min. warsztaty budowy dronów. Chyba się zgłoszę i coś zbudujemy :) Uświadomił mnie, że wykrywanie przeszkód to wysoka półka technologiczna. Nie zdawałem sobie z tego sprawy bo w dosyć tanim dronie, o którym też myslałem jest wzmianka o omijaniu przeszkód więc myślałem, że to nie jest takie skomplikowane. Dzowniłem do serwisu dystrybutora tych dronów i powiedziano mi, że rzeczywiście coś takiego jest w tym dronie ale nie wiedzą jak to działa :)
W momencie 1:22 jest o tym wzmianka https://www.youtube.com/watch?v=NhnimsKHryQ
Klon Symy 5 ( wiele razy na drzewach wieszanej ), IRIS+
rafalf911
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 30 lis 2015, 20:55

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: rafalf911 »

Witam wszystkich,

Jak zapewne widzicie - jest to mój pierwszy post. Na wstępie zaznaczę, że czytałem inne wątki, lecz rynek się zmienia a ja nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Czy mogę prosić użytkowników o radę w zakresie wyboru drona?
Szukam urządzenia w cenie poniżej 500 zł, więc zapewne coś najprostszego pod Słońcem. Od razu wyjaśniam, że ma to być prezent dla syna (10 lat), który oczywiście "pasjonuje" się takimi rzeczami. Nie będzie latał bez mojego nadzoru. Biedronki i inne zabawki już przerobił. Jest jeszcze jedna sprawa - mam kamerkę GoPro Hero 3 Black (jest trochę cięższa niż Hero 4). Jakiego drona w ww. budżecie i z możliwością uniesienia ww. kamerki szanowni użytkownicy mogą 'polecić' - o ile w tej cenie da się coś polecić?
Z góry mówię, że to jasne, że to pewnie zabawka na rok i nic jakkolwiek profesjonalnie nagrywane tym nie będzie. Widziałem na youtubie, że taką kamerkę GoPro potrafią podnieść jakieś np. Syma X6 czy Syma X5C, oczywiście bez stabilizacji itd.
Czy użytkownicy są w stanie polecić mi coś innego? Ile kosztowałaby budowa takiej zabawki od zera byle unieść te 150g? Z elektroniką nie mam problemu...tylko na dronach się kompletnie nie znam :)

Z góry dziękuję za okazaną wyrozumiałość i wszelką pomoc.
lolek111
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 03 gru 2015, 08:26

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: lolek111 »

Spam.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Verid »

I jak konkretnie informacja o konkursie firmy od wycieraczek samochodowych ma pomóc w wyborze drona?
Poza tym że jest tanią próbą naganiactwa na fanpage?
Ten wredny...
ipac1888
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 11:57

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: ipac1888 »

Witam jestem nowy w temacie dronów. Kupiłem około tydzień temu drona SYMA X8W trochę polatałem spodobało mi się i chcę kupić coś FPV najlepiej z minimum zasięgiem 1km (mam tu na myśli zasięg wizji FPV).


Znalazłem taką używkę. Ktoś może powiedzieć czy warto zaopatrzyć się w taki sprzęt?

http://allegro.pl/dron-dji-phantom-2-go ... 00626.html


PS. Ewentualnie mogę kupić jakąś używkę jak ktoś ma powiedzmy coś w granicach 4k żależy mi na jak największym zasięgu wizji FPV i prędkość chociaż te 50-60km/h



Za jakiś czas będę chciał kupić inspire ale to wszystko po kolei i w swoim czasie
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Verid »

ipac1888 pisze:Znalazłem taką używkę. Ktoś może powiedzieć czy warto zaopatrzyć się w taki sprzęt?
Tak, to dość dobra maszyna jeżeli nie chce się dłubać samemu.
ipac1888 pisze:prędkość chociaż te 50-60km/h
Napomknę tylko że linkowany PH ma maksymalną prędkość w poziomie ograniczoną do 15m/s
Ten wredny...
ipac1888
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 11:57

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: ipac1888 »

Jeszcze nie pytałem jaki ma zasięg FPV ten dron ale niedługo zadzwonię.

15m/s to wychodzi 54km/h czy się mylę?


Interesuje mnie również maxowanie drona pod względem zasięgu FPV. tzn dalsze loty np 10km (nie wiem czy do tego nie byłaby potrzebna stacja naziemna) W każdym razie wiadomo po jak najniższej cenie ale żeby było skuteczne.

Patrzyłem na zagraniczny sklep to cena jest już bardzo wysoka ale myślę, że jakby po prostu jakiegoś przerobić żeby był daleki zasięg 10km na przykład to dlaczego by nie.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Verid »

ipac1888 pisze:15m/s to wychodzi 54km/h czy się mylę?
Tak, przy czym należy zaznaczyć ze to nie jest rekomendowana prędkość przelotowa tylko maksymalna.
ipac1888 pisze:Interesuje mnie również maxowanie drona pod względem zasięgu FPV. tzn dalsze loty np 10km
Zapomnij. Nie starczy ci paliwa. Jak chcesz latać daleko to samolot. Koptery nie są długodystansowcami. Jest kilka konstrukcji dalekiego zasięgu ale to wyżyłowane sprzęty i DIY.
Ten wredny...
ipac1888
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2015, 11:57

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: ipac1888 »

Dlaczego zakładasz że nie doleci? Skoro 25minut lotu to nie problem. Dron który leci 60km/h (są też z vmax 80kmh czy 100kmh) pokonuje 1km/minuta czyli przez 10 minut przeleci 10km i spowrotem też 10min 10km. Zostaje 5minut lotu.

Problemem jest jedynie FPV ale jeżeli dron ma udźwig jako taki np 0,5kg to jakieś FPV w tej wadze powinno się znaleźć czy to większy sprzęt jest na taki zasięg?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 07 gru 2015, 13:05 przez ipac1888, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Pomoc w wyborze drona

Post autor: Verid »

ipac1888 pisze: Skoro 25minut lotu to nie problem
W PH2??? Obciążonym??? Gdzieś ty wyczytał te 25min? 15-16min to jest absolutny max z tym wyposażeniem co podane na aukcji.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ