RCX H250CF PCB + CAM 5V

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mmar
Posty: 70
Rejestracja: sobota 24 wrz 2011, 20:27
Lokalizacja: Gdansk

RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: mmar »

Witam

Własnie zacząłem budować swoją pierwszą 250-tkę na ramie ZMR250 + RCX H250CF PCB
http://www.myrcmart.com/rcx-h250cf-pcb- ... -8919.html

Na pokładzie mam microOSD, BEC 5v i 12V. Zasilanie - pakiet 4s

Niestety nie wiem jak poradzić sobie z podłączeniem kamery, która mam zasilanie 5v
http://rctimer.com/product-1276.html

Zasilanie kamery jakie jest na PCB to 12v a ja mam kamere 5 V. Jak podłączyć ją pod OSD?
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: daze »

Jak zależy ci na użyciu dedykowanych do kamery styków to użyj np. pololu step down pomiędzy gniazdkiem a kamerką. A jeżeli nie to są inne miejsca na pdb które podają 5V (np. pod FC) - wprowadź tylko video w miejscu przy osd a zasilanie weź z innego gniazdka. Polecam miernik i posprawdzać gdzie jakie napięcie.
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: ocean_wro »

I przemyśl czy te bece nie dać na krótkich przewodach zamiast wprost na pcb. Ja niby poucinałem rogi i bardzo dokładnie przylutowałem a po krecie straciłem w locie 5v dla nazy i bum.
Zamówiłem drugą pcb i tam na pola lutownicze dam króciutkie przewody i do nich dopiero bece. A same bece na jakąś piankę. Wtedy naprężenia z ramy nie idą wprost na twarde połączenia bec-pcb.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: daze »

ocean_wro pisze:I przemyśl czy te bece nie dać na krótkich przewodach zamiast wprost na pcb. Ja niby poucinałem rogi i bardzo dokładnie przylutowałem a po krecie straciłem w locie 5v dla nazy i bum.
Zamówiłem drugą pcb i tam na pola lutownicze dam króciutkie przewody i do nich dopiero bece. A same bece na jakąś piankę. Wtedy naprężenia z ramy nie idą wprost na twarde połączenia bec-pcb.
Ja też uciąłem rogi i przykleiłem bec na mocną taśmę dwustronną. Polutowane tradycyjnie - bez przewodów. Build świeży także ciężko się wypowiadać, ale wygląda na solidne rozwiązanie.
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: ocean_wro »

Tylko chodzi o to ze w razie dzwona pcb podlega różnym siłom w tym skręcającym i wtedy taśma nic Ci nie da bo same połączenia z pcb są sztywne. No może ja miałem pecha ale mi po krecie zerwało całe pole lutownicze. Musiałem +5v zapodać wprost z beca do pcb. Na szczęście jest tam miejsce z wyprowadzeniem.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
herman
Posty: 147
Rejestracja: wtorek 26 maja 2015, 12:56

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: herman »

Ja miałem taki sam problem na tej płytce z bec 5v. Nagle straciłem w locie zasilanie FC.

Luty wydawały się solidne, ale po czasie i kretach, zrobiło się cos w stylu zimnego lutu, wyglądał na przylutowany, ale jednak nie kontakciło do końca.
Poprawiłem i działa.. no ale przypadek się zdażył podobny jak u ocean_wro
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: daze »

ocean_wro pisze:Tylko chodzi o to ze w razie dzwona pcb podlega różnym siłom w tym skręcającym i wtedy taśma nic Ci nie da bo same połączenia z pcb są sztywne. No może ja miałem pecha ale mi po krecie zerwało całe pole lutownicze. Musiałem +5v zapodać wprost z beca do pcb. Na szczęście jest tam miejsce z wyprowadzeniem.

Kilka lotów, twarde lądowanie i jeden z lutów beca 5V pękł w połowie. :) Zwracam honor. Kabelki to 'must have' przy tej pdb.
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
meny
Posty: 80
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 14:40
Lokalizacja: Kępno

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: meny »

daze pisze:
ocean_wro pisze:Tylko chodzi o to ze w razie dzwona pcb podlega różnym siłom w tym skręcającym i wtedy taśma nic Ci nie da bo same połączenia z pcb są sztywne. No może ja miałem pecha ale mi po krecie zerwało całe pole lutownicze. Musiałem +5v zapodać wprost z beca do pcb. Na szczęście jest tam miejsce z wyprowadzeniem.

Kilka lotów, twarde lądowanie i jeden z lutów beca 5V pękł w połowie. :) Zwracam honor. Kabelki to 'must have' przy tej pdb.

Mam taką samą PDB i mam tylko luty...czy klejem na gorąco jestem w stanie wzmocnić konstrukcje? Nie bardzo chciałbym wszystko przerabiać :cry:
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: daze »

meny pisze:
daze pisze:
ocean_wro pisze:Tylko chodzi o to ze w razie dzwona pcb podlega różnym siłom w tym skręcającym i wtedy taśma nic Ci nie da bo same połączenia z pcb są sztywne. No może ja miałem pecha ale mi po krecie zerwało całe pole lutownicze. Musiałem +5v zapodać wprost z beca do pcb. Na szczęście jest tam miejsce z wyprowadzeniem.

Kilka lotów, twarde lądowanie i jeden z lutów beca 5V pękł w połowie. :) Zwracam honor. Kabelki to 'must have' przy tej pdb.

Mam taką samą PDB i mam tylko luty...czy klejem na gorąco jestem w stanie wzmocnić konstrukcje? Nie bardzo chciałbym wszystko przerabiać :cry:
Wg mnie za wiele to nie zmieni - przy pechowym krecie najpierw zerwie się lut a klej pewnie zostanie. :|
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
meny
Posty: 80
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 14:40
Lokalizacja: Kępno

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: meny »

No to dzisiaj lutole trzeba będzie znów nagrzać, kabelek chyba nie musi być pokaźnego przekroju? Myślę żeby beca po podlutowaniu kablami przykleic na rzepa plus klej na gorąco ewentualnie.
Awatar użytkownika
daze
Posty: 225
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 14:49
Lokalizacja: 3city

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: daze »

Wg mnie nie potrzebujesz jakiegoś konkretnego przekroju - beci pobierają prąd rzędu kilkaset mA. Zależy w sumie co masz na pokładzie.

A co do sposobu montażu - ja zrobię na taśmę dwustronną (taką wyższą, piankową 3M).
Garaż:
+ Chilli Kelpie 250
+ DemonRC NOX5 210
+ DemonRC Fury 5X
+ DemonRC Fury 2X
Awatar użytkownika
meny
Posty: 80
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 14:40
Lokalizacja: Kępno

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: meny »

daze pisze:Wg mnie nie potrzebujesz jakiegoś konkretnego przekroju - beci pobierają prąd rzędu kilkaset mA. Zależy w sumie co masz na pokładzie.

A co do sposobu montażu - ja zrobię na taśmę dwustronną (taką wyższą, piankową 3M).
Niestety nie udało mi się odlutować mojego beca:/ więc poprawiłem te luty które są i mam nadzieje że nie odpadnie tak szybko...
skatkier
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 24 sie 2014, 15:05
Lokalizacja: Oświęcim

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: skatkier »

Ja mam z odciętymi rogami przylutowane (długo się z tym męczyłem, żeby to dobrze przylutować ehh), na razie tak zostawie (wierze w swoje luty hehe), nie ma się co martwić na zapas, jak puści to raczej przy dzwonie, a nie w locie, więc nieoczekiwanych strat to raczej nie spowoduje.

@meny - ja z początku lutowałem bez odcinania rogów, ale słabo to trzymało, więc musiałem odlutować... No nie jest to proste, spróbuj zalać styki większą ilością cyny (jak próbowałem plecionką zbierać, to czym mniej cyny było tym trudniej było podgrzać i to odlutować - dlatego zalej to bardziej cyną) potem weź kawałek papieru i spróbuj włożyć pod bec'a, jak roztopisz luty, to wsuń ten papierek między piny beca i pcb, powinno się ładnie odizolować. Powodzenia. :-D
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: ocean_wro »

No ja bym na wiarę tego juz nie brał. Mi po krecie latał, a na drugim pakiecie w locie się wyłączył bo mu właśnie odcięło 5v.
Ja będę montował nowego beca na nowej pcb na taśmie i przewodami. Radykalnie ale nie chcę znów przeżyć tej przyjemności :-)
Przelutowanie, klejenie ok ale do czasu.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: RCX H250CF PCB + CAM 5V

Post autor: ocean_wro »

A tu moje mocowanie beców z przed chwili. Nie ma bata by przy krecie coś odleciało. Mogę śmiało ruszać bece z amplitudą około 1mm i jest git.

ObrazekObrazekObrazek
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
ODPOWIEDZ