Quanum Nova PNF w Hobby King EU Warehouse - 140 USD

ciekawe oferty sklepów, co, gdzie kupujemy...

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
doubleud
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Quanum Nova PNF w Hobby King EU Warehouse - 140 USD

Post autor: doubleud »

Przeglądając stronę HobbyKing znalazłem Quanum Novę w wersji PNF (bez aparatury i baterii) za 131 Euro (140 USD). Zważywszy na jej zwyczajną cenę myślę, że to naprawdę dobra okazja: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ff=1393897
Quadrocoptery dla początkujących - http://4smigla.pl
QAV250 FPV i paręnaście "biedronek" ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Quanum Nova PNF w Hobby King EU Warehouse - 140 USD

Post autor: Adrián »

Też tak myślałem, do mementu kiedy nie zacząłem liczyć podzespołów. Wyszło, że lepiej złożyć samemu. Zrobisz na lepszych, bardziej dostępnych podzespołach. Chciałem kupić dla dzieciaka.
Awatar użytkownika
doubleud
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 06 lis 2014, 13:31
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Quanum Nova PNF w Hobby King EU Warehouse - 140 USD

Post autor: doubleud »

Hmmm, trochę zgasiłeś mój entuzjazm. Zgadzam się co do jakości podzespołów, bo te akurat nie powalają jakością. Z drugiej strony, jak robiłem przymiarki do zbudowania większego koptera (na razie latam 250-tkami) to wyszło na to, że już sam kontroler lotu z GPS to prawie 200 zł, jeśli zdecydujesz się na wariant budowany w oparciu o MultiiWii. Pójście w APM, czy Nazę w ogóle w tym zakresie cenowym nie wchodzi w grę. Niewyszukane silniki oscylują w granicach 60 zł za sztukę, a do tego ESC, zakładając że weźmiemy te na 20A. Może niezbyt uważnie szukałem na Banggood, ale zamknięcie się w 550 zł mimo wszystko zdaje mi się trudne.

Fakt, zapomniałem, że trzeba jeszcze dołożyć własny odbiornik, ale mimo wszystko wydaje mi się, że to nienajgorsza oferta. Jesteś w stanie zaproponować jakąś alternatywę w tym zakresie cenowym ?
Quadrocoptery dla początkujących - http://4smigla.pl
QAV250 FPV i paręnaście "biedronek" ;)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Quanum Nova PNF w Hobby King EU Warehouse - 140 USD

Post autor: Adrián »

Gotową raczej nie. Z gotowców, to chyba najlepsza oferta. W środku siedzi jakaś kopia apm 2.6. Taki kontroler możesz już kupić za 25$ , do tego znacznie lepszy gps m8n za 17. Z neo-6m to koszt ok 35$. Myśle, że emaxy,lub multistary 2213 są lepsze od tych co siedzą w novie.
Z jednej strony to dobra oferta dla kogoś, kto nic nie ma. Ale częśc z nas, już coś posiada i pewne rzeczy odchodzą.
Tutaj możesz zmienić ramę w przyszłości, ale regle będa droższe w zakupie, niż tradycyjne.

Zalezy od punktu siedzenia. Jak masz chęci poskładać i dołozyć kilka $, to lepiej składac. Jak Ci si nie chce, nie masz czasu, to nie jest to zła propozycja.
Ma już w zasadzie wszystko co potrzeba.
Tylkorama to dla mnie minus. Jest w zasadzie w jednym kawałku.
Musisz to przemyśleć.
Zdecydowałem, że jednak poskładam po swojemu z zaufanych podzespołów.

Łatwiej rozbudowac swoją konstrukcję, niż tą nove. Tutaj kupujesz coś gotowego i w zasadzie lepiej więcej nie ruszać, jedynie warto gps lepszy zakupić, a po za tym nic.

Składając samemu, możesz nie oszczedzać na silnikach i reglach, a zakupić na początek np naze32/flip32 bez gps i dokupić resztę w przyszłości z ewentualną wymianą fc jak będziesz chciał bajery jakie oferuje apm/pixhawk.

Podsumowując, nova na chwilę i bez rozbudowy będzie ok. Ale ja patrzę trochę przyszłościowo.
ODPOWIEDZ