Telefon z androidem z chin gdzie?

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Lee »

A jaki jest sens rwać się na telefony z 3GB ramu?
Nawet 2GB i każda gierka pójdzie na full bez ścinek...
Ja mam 2 i wszystko jest git, nigdy nie dobijałem do 100%
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: piwko »

Moim zdaniem trzeba też zwrócić uwagę czy oba sloty SIM na pewno obsługują 3G/4G (jeśli ktoś korzysta z dwóch kart i transmisji danych).
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: MorF »

Kupowal ktos moze tego Umi Iron Pro z aliexpress?
Jakies opinie dot samego mobile i zamowienia (rzekomo gwarantowanej ceny)?
Madfly
Posty: 491
Rejestracja: piątek 08 cze 2012, 12:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Madfly »

Może lekko odbije od tematu.
Może ktoś polecić tablet, najchętniej 7-9", głównie do czytania i przeglądania neta, ale czasami też do gier? Koniecznie slot na SIM.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

Madfly załóż (albo odnajdź) wątek o tabletach.
Ja tymczasem znowu zmieniłem koncepcję :-) Przemyślałem tego UMI i jednak za duże sie robią jak dla mnie te domofony ;-) i wracam z przemyśleniami do max 5"
Obecnie moim rodzynkiem jest: DooGee F3 PRO
Obrazek
Ma te same plusy i minusy (i wszystkie w zasadzie parametry z wyjątkiem bajerów typu czytnik palca czy nowy typ USB-C) co UMI ale jest pięciocalowy i ma gorillę glassa szkiełko z obu stron, z tyłu też. A ramka metalowa.
No i do zdobycia w Europie za 173$... http://www.aliexpress.com/store/product ... 93302.html ... i za tydzień w ręku. Chyba muszę być grzeczny bo Mikołaj patrzy ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
bania333
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 11:27

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: bania333 »

Kilka miesięcy temu kupiłem takiego chińczyka Mlais M7 5.5-inch MTK6752 1.7GHz 64 Bit Octa-core Smartphone i muszę powiedzieć że telefon pierwsza klasa. Perfekcyjnie śmiga, nic się nie zacina 3GB ramu, 16GB pamięci rozszerzone o 64GB kartą pamięci, szkiełko gorilla 3, 2 karty sim, czytnik lini papilarnych i tylko 178 euro. Co prawda bateria nie wytrzymuje długo ale nie ma z tym problemu bo bateria jest wymienialna a można dokupić chyba za 10 euro dodatkową baterię z ładowarką do baterii i w razie czego mieć ją przy sobie, gdy potrzeba otwierasz klapkę wymieniasz baterię i bawisz się dalej. Za markowy telefon o takiej specyfikacji musiał bym zapłacić 3 razy tyle. Powiem tyle że chiński sprzęt jest naprawdę dobry pod warunkiem że jest to normalna chińska marka a nie firma która podrabia znane marki.
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: airjack »

Rurek zobacz ten telefon http://www.banggood.com/UMI-ROME-5_5-in ... ?utmid=245 119$, będzie promo 99$.
2xsim + karta SD. Szukam takiego od jakiegoś czasu. Jedyne co mi się nie podoba to waga 177g. F3 Pro 170g, powinno być minim 30g mniej.
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Szymon »

Ja od 2 miesięcy mam Lenovo Vibe P1 i zapomniałem co to znaczy ładowanie :)
Awatar użytkownika
Kwasiu
Posty: 1548
Rejestracja: niedziela 12 gru 2010, 15:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Kwasiu »

To ja mam troszke inne pytanie ;P

Orientuje się ktoś czy jakiś z tych cińskich kombajnów ma w sobie barometr??
Ciężko to w specyfikacjach znaleźć a niestety potrzebuję mieć baro na pokładzie :/

Ktoś coś może wie w tym temacie??
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

airjack pisze:Rurek zobacz ten telefon http://www.banggood.com/UMI-ROME-5_5-in ... ?utmid=245 119$, będzie promo 99$.
Toś zabił mi ćwieka :roll: :roll: :roll:
Z minusów - nie jest HD1080 tylko półhade 720 - dlatego taki tani - szukałem haczyka i znalazłem :-) , reszta parametrów identyczna jak UMI iron czy ten doogee. No tylko znowu problem że cegła 5,5 cala i co ja mam począć... cena kusi... a właśnie kiedy te promo i dlaczego tak tanio 99$ ?
Z plusów - mocniejsza niż u wymienionych pretendentów bateria 2500mAh :idea: no i niezależne SIMy od SD karty.
Kusi ten złoty mimo że nie mam [jeszcze hi hi hi] złotego zęba ;-)

Edicao: aa widzę kolejne minusiki - kamerka 8mpix zamiast 13mpix (chociaż tu to trzeba poczytać obiektywne i miarodajne testy porównawcze bo wg bełkotu marketingowego UMI wychodzi że ten sensor 8mpix - SONY IMX179 jest lepszy od 13megowego SONY IMX135....) no i przede wszystkim tego telefoniku ... jeszcze nie ma - będzie na 3ch króli raczej :-( :-? z tego co widać w innych sklepach....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
airjack
Posty: 212
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 18:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: airjack »

W komentarzach jest info, że ta cena będzie od 30-06. Na głównej od jakiegoś czasu jest reklama.
Z tym złotym to bym uważał, żeby nie złaził :)
720 to i szansa na dłuższą pracę na baterii, no i amoled. Na razie jest faworytem.

Szymon, czas pracy na pewno komfortowy, ale czy waga nie przeszkadza?
Potrzebuję telefonu do pracy + priv, sporo rozmawiam i gramy mają znaczenie.
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Lee »

Ja bym jednak odradzał telefon z wyświetlaczem 5,5 cala bo taki jest nieporęczny, niby mała różnica w cyferkach w porównaniu z 5 calowymi bo tylko 0,5 ale jednak robi to dużą różnice.
No chyba że ktoś ma wielką łapę to jeszcze...
Od kiedy stałem się posiadaczem telefonu zbudowanego w stylu 2x szkło oraz metalowa ramka nie jestem ich zwolennikiem, może ładnie to wygląda, ale takie telefony są bardzo śliskie a po dłuższym użytkowaniu lub upadku schodzi anoda na krawędziach i jest to mocno widoczne.
Więc mimo wszystko wolę plastikowy telefon ew. metalowa ramka i plastikowe plecki.
W tych czasach plastik może okazać się zwycięzcą, w sumie to tak jest...
Taki np. oneplus one miał plastikową obudowę z gumiastą powłoką, to jest dobry wybór.

Jeśli chodzi o markę - "UMI" to nie mam z nią dobrych doświadczeń, bo po kilku miesiącach spuchła bateria, odchylając tylne szkło, prześladowała mnie myśl że będzie trzeba się pożegnać z telefonem na kilka miesięcy i narazić się za drugim razem na VAT, na szczęście chińczyk z BG zgodził się wysłać mi części zamienne bym mógł naprawić telefon we własnym zakresie, czyli w jakieś 2 godziny :D
Powodem była wadliwa, pierwsza partia ogniw.

Jak bym miał teraz brać nowego fona, to bym wybrał oneplus 2.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Rurek »

airjack pisze:W komentarzach jest info, że ta cena będzie od 30-06
No tak promocja cenowa przez tydzień 30.11 - 6.12 będzie ale dalej to będzie preorder z datą wypustu na koniec grudnia :roll: czyli z choinkowej frajdy nici :cry:
airjack pisze:no i amoled.
Nie znam się więc spytam - amoled to jakiś zebeściak w wyświetlaczach jest obecnie?

Lee pisze:Ja bym jednak odradzał telefon z wyświetlaczem 5,5 cala bo taki jest nieporęczny, niby mała różnica w cyferkach w porównaniu z 5 calowymi bo tylko 0,5 ale jednak robi to dużą różnice.
Całkowicie się zgadzam, niby pół cala ale to w końcu ponad centymetr!!! Robiłem przymiarki i w mojej rączce która nie jest bochnem chleba - różnica jest dosyć poważna.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Marciniasty »

Amoleda montują we wszystkich flagowcach samsunga i bodajże to ich wymysł . powinno wystarczyć za rekomendacje .
Lee
Posty: 1828
Rejestracja: niedziela 23 paź 2011, 22:02
Lokalizacja: UK

Re: Telefon z androidem z chin gdzie?

Post autor: Lee »

W moim "zero" jest super amoled, fajny wyświetlacz, super ostość, super jasność, a fullhd 1080p to chyba aż za dużo jak na 5" hehe, super kąty widzenia a ponieważ szkło jest klejone loca do lcd to dobra widoczność na mocnym słońcu.
Raz bawiłem sie txt readerem który pozwalał ustawić bardzo małą czcionkę, ustawiłem taką co miała 0,2mm wysokości i pixeli dalej było wystarczająco, dałem jeszcze mniejszą i trzeba było patrzeć przez soczewkę 30x dopiero tu już kończyły się pixele :p
Gdy spojrzymy na wyłączony wyświetlacz pod kątem to będzie on koloru szafirowego/granatowego tak samo jak w sgs5, czyli umi daje rzeczywiście samsungowe displeje, na necie widziałem teardown, na wyświetlaczu było logo szajsunga.
ODPOWIEDZ