250 Racer - CC3D Problem .

Dział specjalnie dla tri, quad, hexa, okto (i co tam jeszcze wymyślą) kopterów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

Witam. Problemy mam z cc3d. Żyroskop głupieje po odpaleniu.Dopiero po którymś starcie działał prawidłowo żyroskop i dron trzymał poziom. Teraz z pojawił się drugi problem. Dron wisi w miejscu i jak wykonuje obrót w lewo lub prawo wyłącza się stabilizacja drona. Oddawać na gw czy to może nie być wina wadliwego sterownika.
Awatar użytkownika
MilesOne77
Posty: 19
Rejestracja: poniedziałek 14 wrz 2015, 21:51
Lokalizacja: Toruń

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: MilesOne77 »

Czy wcześniej latałeś i nie było problemu czy to pierwsze próby ? ... Może to nie stabilizacja się wyłącza a latasz w Trybie RATE/ACRO zamiast np attitude bądź rattitude. CC3D na openpilocie czy cleanflight ?
LT210 4s Beast!
Nighthawk 250
DJI F550
Dominator V3
kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

OpenPilot. To sa początki z dronem a wiec ciężko cokolwiek mi powiedziec. Odesłałem sterownik na gw wiec zobaczymy. Ewidentnie cos jest nie tak pierwsze 5 cykli latałem łagodnie wszystko ok jedynie przy starcie głupiał. Teraz ciągle powtarzający się problem przy obrocie w lewo. Wczesniej byl problem gdy dawałem gaz na fula to jeden silnik ewidentnie słabszy jakby. Możliwe ze uszkodzony regulator. Poczekam do jutra na werdykt z serwisu. Oto wideo przedstawiający problem http://youtu.be/ySuU8Q92zc4
kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

Kontroler wrócił z gw. Dostałem nowy. Problem nadal jest. Dron nie lata jak powinien.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: Adrián »

Hm dziwnie to wygląda. Na ziemi po dodawaniu gazu, wszystkie silniki równo się wkręcają i kręcą się równo? Może to problem z reglami, chociaż wygląda faktycznie na kolejny defekt płytki.
Sprawdź silniki jak się kręca na ziemi (regle dobrze sklaibrowane?), jak nie będziesz widział niepokojących objawów, to oddaj fc do sklepu i poproś o zwrot gotówki. Kupisz naze32, jest teraz w hk promocja, kosztuje z wysyłką ok 65zł i problem zapewne zniknie.
kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

Opinie są dobre cc3d i bardzo mało podobno jest reklamacji. Watpie żeby druga sztuka była również uszkodzona. Często jest tak że przy starcie pracują tylko 2 silniki po chwili walki działają kolejne 2. Wymieniłem jeden regulator ponieważ jak latałem ostro przód-tył zagotował się jeden silnik. Przez chwile wszystko było dobrze dopóki nie poleciałem dronem na 30 metrów aż nagle wyłączyły się silniki. Zaobserwowałem również ze przy gaz full zawsze lewy tylny silnik gaśnie i dron pada na plecy. Ten który sie grzał i wymieniłem tam regulator. Jak ktoś może jest z Warszawy i ma chwile wolnego to by mi pomógł ogarnąć zabawkę. Zamawiam dziś rame i pytanie czy zamawiać kolejne silniki/regulatory?
kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

Po wymianie kontrolera wymianie wszystkich przewodów w regulatorach nowych lutach itp dron lata. Jest stabilny nie głupieje. Pierwsze 2 pakiety igła. Teraz nagle problem powrócił. Przy obrocie wokół osi dron traci stabilizacje i przy dodawaniu gazu na maxa nie wszystkie silniki idą równo i dron się przewraca
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: mcmt »

Przykręciłeś go do obudowy, na której masz zbyt duże wibracje. Izoluj kontroler od wibracji.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: mikun »

Ja CC3D dałem na piance kauczukowo-neoprenowej i skończyły się wibracje i dziwne zachowanie koptera.



Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

Dziś wyważyłem śmigła. Zero poprawy. Dron głupieje tylko przy obrocie wokół osi i przy gazie max. Mogę swobodnie pochylać go do przodu tyłu lewo i prawo z pełna mocą i wszystko extra.

Mam aparaturę sanwa sd-6g w menu zmieniłem punkty graniczne - epa i obroty wokół osi mam ustawione na 20% i dron lata normalnie. Czy możliwe ze regulatory są za wolne i nie ogarniają tego manewru
mcmt
Posty: 88
Rejestracja: piątek 26 cze 2015, 16:57
Lokalizacja: Poznań

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: mcmt »

Nie czytasz co napisałem. Nie wystarczy wyważyć śmigła, trzeba go odizolować od drgań. Zamontuj go na kilku warstw pianki zamiast przykręcać.
kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

Kopter wrócił z serwisu. Stwierdzono duzo niuansów. Jeden z regulatorów sie rozkalibrował. Podobno zimny lut na dystrybucji. Za długie przewody od regulatorów. I stwierdzono że silniki są za słabe. Lecz brak poprawy. Nadal nich chwieje po gwałtownym obrocie. Specjalista robił pid-y- zrobił sie strasznie narowisty. Nie bardzo chce ustać w miejscu. Jak czegoś prędko nie wymyśle to udostępnię film jak dron odlatuje i już nie wraca bo tracę cierpliwość
kamilolo
Posty: 10
Rejestracja: piątek 13 lip 2012, 10:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: kamilolo »

Sam się naprawił lata ładnie. Tylko ma dziwne akcje związane z odwracaniem sie na plecy. Robi to samoczynnie. Podczas lotu odwraca sie i wali w ziemie.
Awatar użytkownika
psposki
Posty: 59
Rejestracja: wtorek 08 gru 2015, 17:40

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: psposki »

kamilolo pisze:Sam się naprawił lata ładnie. Tylko ma dziwne akcje związane z odwracaniem sie na plecy. Robi to samoczynnie. Podczas lotu odwraca sie i wali w ziemie.
Spróbuj czy z podkładką antywibracyjną też tak będzie.

Naskrobane z tapatalka na moto G 2
duble2
Posty: 31
Rejestracja: sobota 12 gru 2015, 14:48

Re: 250 Racer - CC3D Problem .

Post autor: duble2 »

po 1:
Porób fotki i wrzuć
po 2:
Opisz co tam masz za sprzęcik.
ODPOWIEDZ