SJCAM SJ5000x Elite

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: pompoko »

Witam calkiem interesujaca kamerka juz dostepna.

http://www.sjcamhd.com/sjcam-sj5000x-el ... pre-order/

Nowe lepsze ceny :)
SJ5000x elite
http://www.gearbest.com/action-cameras/ ... ?vip=60375
Firefly 6s
http://www.gearbest.com/action-cameras/ ... ?vip=57169

Mam nadzieje ,ze bede mogl niedlugo przetestowac 5000x elite i porownac z Firefly 6S.
Do tego czasu moze chlopcy z Hawkeye sie postaraja i nowe oprogramowanie dla 6s bedzie gotowe.
Pozdrawiam Pawel
Ostatnio zmieniony sobota 14 lis 2015, 22:04 przez pompoko, łącznie zmieniany 1 raz.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

Zakupiłem,
Chciałem kupić Sony AS200v ew mniejszą AZ1VR z uwagi na stabilizację obrazu. Wg mnie w zestawieniu nawet z najlepszą gopro to naprawdę sporo daje. Oczywiście dla kogoś może nie mieć znaczenia, ale jazda na rowerze, narty, spacery, … jest różnica. Sony niestety jest większa i mniej poręczna. Nie można mieć wszystkiego i już byłem zdecydowany. Ale żeby nie było za wesoło, ktoś podesłał mi filmik full HD SJCAM 5000+.
Filmik naprawdę ostry, szczegóły, kolory itp jak zobaczyłem to myślałem, że mnie wkręcał, że to nowa gopro.
Przepatrzyłem porównania i muszę powiedzieć, że filmy są porównywalne jakościowo do najlepszego gopro. Ale nie chodziło mi o porównania do gopro, ale o stabilizację. I się okazało, że w tych najnowszych SJCAM jest stabilizacja :0
Wybrałem SJCAM M10+ Plus 2K bo mała, czekałem tylko na jakieś filmiki z porównaniem stabilizacja on/off.
Ale gość z sjcam poradził mi SJCAM SJ5000x Elite ze wzgl. na Sony sensor.
No i kupiona w pre-orderze, więc chwilę muszę poczekać.
Dodam, że jeszcze do niedawna nie wiedziałem, że jest coś takiego jak SJCAM.
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: pompoko »

Tez czekam by przetestowac ...na chwile obecna testujemy Firefly 6s.Watek dostepny tu na forum.Wiec jak cos zapraszam.Te Kamerki maja ten Sam sensor I chipset.Reszta to kwestia oprogramowania.
Pozdrawiam Pawel
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: oko »

Do zastosowań RC stabilizacja niekoniecznie jest dobra. Kupiłem aparacik ze stabilizacją sprzętową i okazało się to bezsensownym rozwiązaniem: drgania i pęd powietrza powodowały że obraz był bez porównania gorszy niż przy braku jakiejkolwiek stabilizacji. A stabilizacja programowa powoduje konieczność stosowania droższych procesorów, które i tak niekoniecznie wyrabiają. W przeciwieństwie do biegaczy i rowerzystów my możemy korzystać z gimbali, i dobre działanie gimbala jest moim zdaniem ważniejsze niż stabilizacja.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

ok, jeżeli nie potrzebujesz albo zawsze używasz gimbala to jak najbardziej. Ale jeżeli używasz kamerkę np na rowerze, spacerze, czy nurkując to wg mnie bardzo przydatna funkcja. Nie potrzebujesz to zawsze możesz wyłączyć w opcjach.
Jak zobaczyłem kilka filmików na YT, porównanie włączonej i wyłączonej stabilizacji w action cam Sony to naprawdę byłem pod wrażeniem.
Ostatnio widziałem takie porówanie z Firefly 6s:
https://youtu.be/e5JOX4kbTyU
nie ma co gadać, jest różnica.
Mam nadzieję, że w SJCAM SJ5000x Elite będzie podobnie to działało.
pompoko
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 18:37

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: pompoko »

Akurat to porownanie jest naciagane ;) I znamy Jego szczegoly.Ta kamerke
Firefly testuje juz ponad tydzien ...i lista grzechow do poprawienia to 12 znanych...Jestem w kontkcie z producentem i zostaly wziete pod uwage prosby I sugestie osob z tego forum ale jeszcze dluga droga i wiele do poprawienia.Wiec po tej SJ5000x elite Nie spodziewalbym sie wiele wiecej.Dostane Ja niedlugo to porownam...http://youtu.be/NyNMdna2feM To nagranie z gimbalem ...moim zdaniem niezle jest pomiar swiatla dziala nieprawidlowo...
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

Naciągane? Tzn gość podrasował efekt stabilizacji? Jak dla mnie wyglądało na prawdziwe, nawet pokazał jak 2 kamerki są umieszczone.
Co do SJCAMów ze stabilizacją to nie mogłem znaleźć porównania. Napisałem na jakiś kontakt z oficjalnego kanału na YT żeby wrzucili coś takiego (gyro on/off). Obiecał, że wrzucą, ale jak na razie nic nowego się nie pojawiło.
Jedyne co znalazłem to to:
https://youtu.be/QwGYiy50Ys4
widać, że działa, tzn nie jest to jakiś max czy jak z dobrego gimbala, ale efekt poprawy jest.
Filmik z Firefly 6s, który wrzuciłeś jest jak dla mnie bardzo dobry. Jak z SJ5000x elite będzie taki i stabilizacja będzie w miarę działała to jak dla mnie nic więcej nie potrzeba.
Jak przyjdzie i potestuję trochę to dam znać jakie odczucia.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Rurek »

Zastanawia mnie jedno - czemu ta kamera jest tańsza od SJ5000+ ? Skoro nowsza, lepsza, doskonalsza....
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

hej,
SJ5000+ ma chyba chyba lepszy i zapewne droższy sensor 16MP, elite ma 12MP.
A może w preorderze dali promocyjną cenę.
Ja widziałem filmik full HD z SJCAM 5000+ i obraz był wg mnie naprawdę żyleta.
Tu znalazłem jeszcze jakieś porównanie z gyro on i off:
https://youtu.be/lGaaIoorOZE
tu chyba gość nie oszukuje, a widać, że fajnie to działa.
Obraz jak widać jest przycięty lekko w poziomie i pionie, ale to chyba raczej normalne przy programowej stabilizacji.

EDIT - scalenie

gyro on i off tym razem dla sjcam m10+:
https://youtu.be/dQfVqw7PTaY
KuBa 98
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 09 lis 2015, 17:37

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: KuBa 98 »

Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem SJ5000X lub SJ5000 Plus lub Firefly 6s 4K (wszystko na aliexpress.com)
Kamery będę używał do robienia zwykłych zdjęć oraz bardziej "ekstremalnych" rzeczy takich jak: jazda na rowerze, nurkowanie, gokarty, mocowanie do modelu RC (samochód,a w przyszłości także drony), czasami do samochodu i w wielu innych sytuacjach - jednym słowem kamerka do wszystkiego :D . Sporadycznie akcje nocne ;)
Kamerka będzie w niedalekiej przyszłości używana w dronie wyścigowym (czy można tego typu kamerki używać do okularów FPV?).
Która z nich będzie najlepsza?

Pozdrawiam
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

@KuBa 98, nikt z fachowców Tobie nie odpisał, to może ja 3 grosze ...
FIREFLY 6S GYRO image stabilization testing - wkleiłem wyżej linka do filmiku, ale kolega pompoko napisał, że efekt jest naciągany. Poza kilkoma filmikami to z parametrów ma węższy kąt widzenia chyba 140st, pojemniejsza bateria.
SJ5000 Plus - nie ma stabilizacji i nie nagrywa 2K czy 4K, ale ma za to 16MP sensor full HD. Widziałem filmik nagrany HD SJCAM 5000+.
Filmik naprawdę ostry, szczegóły, kolory itp jak zobaczyłem to myślałem, że kolega mnie wkręcał i że to nowa gopro.
Chciałem kupić SJCAM M10+ Plus 2K bo mała i ze stabilizacją, ale gość z sjcam poradził mi SJCAM SJ5000x Elite ze wzgl. na sensor Sony.
No i kupiłem finalnie SJCAM SJ5000x Elite z licznymi dodatkami. Wczoraj dostałem powiadomienie, że wysłali. Ciekawie ile z Chin będzie szła przesyłka.
Elite nie ma jeszcze filmików/testów bo dopiero teraz wysyłają, więc tak naprawdę jakość zweryfikuję jak przyjdzie.
Powinny się już na YT pokazać jakieś filmiki SJCAM SJ5000x Limited i SJCAM M10+ Plus 2K bo te już jakiś czas są dostępne.
Tu chyba 1szy filmik SJ5000X Limited test stabilizacji:
https://youtu.be/TTLiuHNZ_xI
fajnie gość zaznaczył linie odniesienia.

Napisz co wybrałeś.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Adrián »

Zapowiada się ciekawie, poczekam na testy i może też dokupię :-)

robertd, jak już dojdzie to zrób kilka filmików i wrzuć gdzieś na serwer bez obróbki. Jak możesz to sprawdź też fps, bo w zasadzie na tym mi najbardziej zależy.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Mitar »

Jest już trochę filmików z Elitką, ale trochę się zawiodłem, jakieś takie nie ostre te filmiki, kolory wyblakłe. Poczekamy jeszcze na testy forumowe, ale jakoś 6s zrobił na mnie większe wrażenie.
Plusem SJ może być to ,że pewnie oprogramowanie szybciej będzie poprawiane bo jest bardziej popularna.
6s w promocji była ostatnio za 406zł, SJ Elite to obecnie ~580zł , jak Panowie z 6s podpieszczą soft to moim zdaniem będzie to lepszy wybór.
robertd
Posty: 84
Rejestracja: wtorek 27 paź 2015, 01:42

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: robertd »

@Mitar,
hehehe, trochę filmików :)
Ja znalazłem 2, no 3 bo jest jeden z biura
https://www.youtube.com/channel/UCBM7_q ... zNg/videos

Zobaczcie ten filmik z biura i rower po prawej stronie. Uchwyt z 8 kamerami :)
Ten filmik z biura 1080p jest całkiem dobry, tzn nie jestem jakimś specem w tej materii.
Te 2 outdoor na rowerze są kręcone z tego co YT pokazuje 4K i pewnie żeby to dobrze ocenić trzeba by na jakimś TV 4K obejrzeć.
Przed kilkoma min wrzucili filmik z SJ5000+ i chyba ta ma najładniejszy obraz. Pewnie gdyby miała stabilizację to kupił bym właśnie SJ5000+.
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: SJCAM SJ5000x Elite

Post autor: Mitar »

Trochę pojecie względne :) ale powstaje ich od wczoraj tyle, że jak ktoś to przeczyta to pewnie będzie ich nie tylko trochę a nawet dużo :)
Ja widziałem 5 z czego 2 z kanału sjcam, dwa z zagranicznego forum (jak znajdę linki to podam) no i ten twój z biura teraz.

Zobaczymy, sam się waham jeszcze ale widzę ,że elitka ma podobne problemy co 6s więc chyba nie będę przepłacał.
ODPOWIEDZ