TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: miś »

No i wszystko jasne. Źle ustawione baudrate modułu Bluetooth lub/i w nadajniku eLeReS.
Musisz ustawić BT na 57600 baud, i prędkość uarta w TX też na 57600.
W konsoli musi być widoczny czytelny tekst.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: pepis85 »

Dzięki miś. Miałeś rację teraz wszystko chodzi jak tralala. Czy jest już jakaś opcja żeby mapa była cały czas pokazywana bez włączania transmisji danych w telefonie? Czy musi to brać z neta?
Awatar użytkownika
yelloo
Posty: 145
Rejestracja: środa 11 cze 2014, 12:16
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: yelloo »

pepis85 pisze:Dzięki miś. Miałeś rację teraz wszystko chodzi jak tralala. Czy jest już jakaś opcja żeby mapa była cały czas pokazywana bez włączania transmisji danych w telefonie? Czy musi to brać z neta?
No fajnie by było przede wszystkim mieć mapę satelitarną, o co już prosiłem :-)
Tx 5.8 GHz 200mW + Rx 3-turn helical; FrSky 2.4 GHz + 7dbi patch; eLeReSv2; Bixler 2, RC Logger Xtreme, Turnigy 1:18 Stadium Truck
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: pepis85 »

No to już nie mówię byłby wypas :-)
Awatar użytkownika
JaNoT
Posty: 340
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 13:49
Lokalizacja: Żory

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: JaNoT »

Koledzy mam pewien mentlik w glowie otóż dzisiaj testujac TMRc rssi i rsq bylo praktycznie cały czas na poziomie 100% ale zaś na osd(kfcftb) skakalo do okolo 70%.Ogolnie OSD zaniżalo wskazania.Dodam ze eleresa mam na osobnej płytce schowanego w końcówce skrzydła.
I teraz pytanko ktore wskazania są prawidłowe? Osd czy na trackmyrc?

Pozdrawiam :)

Wysłane z mojego SM-G850F
Futaba 6j,Turnigy 9x,eleres,AV 200mw 5,8,tri,KFC v2,OSD,Hexa,H-quad,skrzydełka,naza v2,fox 800
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: pepis85 »

U mnie jest to samo. Na trackmyrc rssi 100%, a na osd 80 czasami mniej. Również czekam na odpowiedź od Was co jest bardziej dokładne?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: miś »

Te pytania bardziej pasują do wątku o KFC32FTB, bo to on jest odpowiedzialny za rozbieżności.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: komanndos »

Na OSD Zbiga taka sama sytuacja, 10-20% niższy sygnał pokazywany jest na OSD niż w TrackMyRC.
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
pepis85
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Studzionka

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: pepis85 »

miś pisze:Te pytania bardziej pasują do wątku o KFC32FTB, bo to on jest odpowiedzialny za rozbieżności.
No niby tak, ale chodzi o to samo czyli w tym wątku czy TrackMyRc pokazuje bardziej prawdopodobne Rssi, czy nie?
I jeszcze jedno pytanko kiedy można się spodziewać mapy satelitarnej ? I fajnie by było gdyby szło na mapce wstawiać sobie punkty na które później by się kierowało samolot poprzez np. przytrzymaniem danego miejsca palcem wskazuje punk ''A'' itd. Wyznaczało by się najkrótszą trasę z A do B :-). Czy jest to możliwe do zrobienia ?
Coś w tym stylu:
Obrazek
Pozdrawiam.
gpiotr
Posty: 11
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 23:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: gpiotr »

Jak aktualnie wyglada sprawa logowania ? Polatalem dzisiaj kopterem i tracmyrc nawet nie odpalalem. Pozniej polatalem samolotem - ze mam nowe skrzydlo chcialem zobaczyc jakie mam predkosci przelotowe i dystans na baterii a tu lipa - przegladalem cala karte pamieci i urzadzenie i nie mam nic. Predkosci podejzalem na ekranie w czasie lotu ale zadne logi mi sie nie zachowaly. W samolocie mam eleresa v1 z gpsem na porcie rs. Bez kontrolera czy czegokolwiek innego.
Urzadzenie na androidzie 5.02

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
automaciek
Posty: 1035
Rejestracja: wtorek 16 paź 2012, 08:03
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: automaciek »

No właśnie, dziś latałem skrzydłem aż do kreta..... trackmyrc właczone i żadnego loga. Nie wiem czy nie jest to związane z faktem że gdy zamykam klapkę etui telefonu to wygasza się wyświetlacz. Marcinie może powalczysz z opcją pracy trackmyrc w tle, bo gdy ktoś zadzwoni to apka zdycha. Wiem że to strzał w MISIOWE kolano ale może kolejny ekran stricte telemetryczny z dużymi jaskrawymi znakami i możliwością wyboru informacji. Jak szaleć to szaleć, a co!
Zapraszam na: http://automaciek.webhop.net oraz na miniblog modelarza: http://automaciek1.esy.es/
Nowy członek rodziny : PENTAX K-S2 https://www.flickr.com/photos/141377769@N08/
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: oko »

automaciek pisze:może kolejny ekran stricte telemetryczny z dużymi jaskrawymi znakami i możliwością wyboru informacji
Nie ma co pisać od zera, trzeba dodać obsługę protokołu do Tower czyli Droidplannera. Jego wielką zaletą są mapy offline i ogólna solidność. Zrobię to w końcu, choć problemem jest brak dokumentacji, ponoć informacje są podawane jawnie i można je podejrzeć z portu szeregowego? Naprawdę nie ma tego formatu gdzieś spisanego i dostępnego?

Ale do logowania lepszy byłby eldisp, gdyby to robił porządnie. Zakończyłem już rozkminianie sprzętu i też będę to pisać, i dla mavlinka, i dla formatu eleresa. Lepiej unikać łącza BT, które może się zerwać.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: Rurek »

oko pisze:lepszy byłby eldisp, gdyby to robił porządnie
Mam pomału dość twoich zgryźliwych subiektywnych komentarzy. Łaskaw byłbyś pisać w swoim imieniu i na tyle czytelnie aby wszyscy mieli jasność że to jest twoja odosobniona opinia?
Np zamiast pisać to co zacytowałem, wysil się proszę i następnym razem napisz:

Kod: Zaznacz cały

lepszy byłby eldisp gdybym go zaprogramował pod moje indywidualne potrzeby które nie są zaimplementowane w oryginalnym firmware
Brzmi po ludzku? Nie krzywdzi autora i innych zadowolonych użytkowników? Można? można...
oko pisze:ponoć informacje są podawane jawnie i można je podejrzeć z portu szeregowego? Naprawdę nie ma tego formatu gdzieś spisanego i dostępnego?
Kolejny bardzo niesympatyczny tekst....czy Ty masz jakieś podświadome uprzedzenie do MMsów? Bo tak to wygląda ponieważ protokół eLeReSa był podawany wielokrotnie w wątku o nim a także we wszystkich wątkach o urządzeniach z nim współpracujących.
Napisz że nie umiesz znaleźć/nie chce Ci się czytać i tak będzie uczciwiej wobec nas, czytaczy jak i autorów i właścicieli patentów zawartych w eLeReS'ie. Może też pora przypomnieć że eLeReS nie jest projektem opensourcowym i nie powinieneś w ten sposób okazywać jawnej dezaprobaty wobec Marbalona i Miś'ia za hipotetyczną niechęć do udostępniania szczegółów technicznych rozwiązań na publicznym forum...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: oko »

Rurek pisze:Mam pomału dość twoich zgryźliwych subiektywnych komentarzy. Łaskaw byłbyś pisać w swoim imieniu i na tyle czytelnie aby wszyscy mieli jasność że to jest twoja odosobniona opinia?
Pisałem wiele razy o tym, straciłem przez to drona. Chodzi o logowanie w stałych 5-sekundowych interwałach i brak zachowania ostatniej odebranej próbki, która mogła przyjść poza tymi interwałami (pojawia się komunikat o zaniku telemetrii i koniec). To jest obiektywna ocena czy nie?
Rurek pisze:Napisz że nie umiesz znaleźć/nie chce Ci się czytać
To prawda, nie umiem/nie chcę tracić czasu na przeszukanie wielostronicowych wątków.

To, tak wielbione tu przez wielu rodzime projekty nie osiągną nigdy sukcesu choćby STorMa32 (który zresztą wcale nie jest open source), wynika w ogromnym stopniu z chaotycznej dokumentacji. Ale to nie jest mój problem, ja sobie piszę alternatywę eldispową, można się naśmiewać z tempa tego procesu i słusznie, bo nie mam na to zbyt dużo czasu. Tyle że wnioski od użytkowników, nie tylko laurkowe, powinny być cenne - a może nie?
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: TrackMyRC czyli dodatek do eLeReS na Androida

Post autor: oko »

Rurek pisze:Może też pora przypomnieć że eLeReS nie jest projektem opensourcowym i nie powinieneś w ten sposób okazywać jawnej dezaprobaty wobec Marbalona i Miś'ia za hipotetyczną niechęć do udostępniania szczegółów technicznych rozwiązań na publicznym forum...
Nie rozumiem tego agresywnego ataku, sam Miś pisał że protokół jest jawny, i że można go sobie podejrzeć, co mam zamiar zrobić. Ale wygodniej by mi było to sobie przeczytać, choćby dlatego żeby nie wynosić na balkon sprzętu by się złapała ważna próbka. Bardzo często protokoły dla zamkniętego softu są jawne, to są dwie różne sprawy. Zresztą udostępnienie protokołu zwiększa szanse na to, że się ktoś podłączy, coś dopisze i powstaje ekosystem.
ODPOWIEDZ