DJI Phantom 2 problem z ostrzeżeniami

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lukktv
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 20:09

DJI Phantom 2 problem z ostrzeżeniami

Post autor: lukktv »

Witam, mam problem z ostrzeżeniami o niskim poziomie baterii w moim Phantomie 2, otóż jakiś tydzień temu zauważyłem, że pierwsze ostrzeżenie pojawiało się przy ok 60-75% poziomu naładowania, a drugie przy 50% po około 6 minutach lotu (wtedy dron zaczął automatycznie obniżać swoją wysokość). Wczoraj zaktualizowałem soft w P2 do najnowszego i sytuacja nieco się zmieniła. Mianowicie pierwsze ostrzeżenie pojawia się po ok. 9 minutach lotu (na baterii świeci się jedna dioda) a po 10 sekundach P2 zaczął lądować i po dosłownie 5 sekundach wyłączyły się silniki (cała akcja od pierwszego mignięcia na czerwono do wyłączenia silników trwała jakieś 20 sekund, czyli na tyle mało, że teoretycznie uniemożliwiłoby to bezpieczne lądowanie). Aplikacja DJI pokazuje żywotność baterii na poziomie 96% (14 cykli ładowania)

Pomóżcie!
JacekMarek
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2017, 23:18
Lokalizacja: Gdansk

Re: DJI Phantom 2 problem z ostrzeżeniami

Post autor: JacekMarek »

sprawdz ustawienia w telefonie tablecie jest do ustawienia w % kiedy ma ostrzegac a kiedy stan krytyczny baterii .chyba tu jest problem pozdrawiam
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI Phantom 2 problem z ostrzeżeniami

Post autor: Verid »

JacekMarek pisze:chyba
Chyba nie. W Mydelnicy (przynajmniej mojej) nie ma możliwości ręcznego przestawienia progów alarmów. Poza tym Nie każdy Ph2 korzysta z telefonu/tabletu. Tylko Vision/Vision+. Golas jest skazany na aplikację na peceta a kolega jakoś się nie wyspowiadał którego Ph2 dręczy.

Mnie to cuchnie zdychającą (i to w zawrotnym tempie) baterią.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ