cc3d "pompuje"

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Tsp
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 09 cze 2015, 14:58

cc3d "pompuje"

Post autor: Tsp »

Witam
Koledzy prosze o pomoc jestem totalnie świeży w temacie copterów posiadam quada na cc3d atom.
Dokładnie tego : http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&t=29475
niby wszystko ok latac sie da ale prosze podpowiedzcie gdzie w openpilocie pogrzebac zeby powalczyc ze stabilnoscia zawisu.
Wszystko na ustawieniach stanradowych. quad pompuje juz od najmniejszego wzniosu a kazde wieksze obroty tylko go wynosza a nie stabilizuja.
Pozdrawiam
P.S darujcie sobie odpowiedz typu w stabilizacji, proszę o dokładniejsze info, bo nic mi z tego jezeli zmienie cos co nie wiem do czego sluzy a sprzet jest i tak nie sabilny wiec moge nawet nie zauważyć ze cos sie zmienilo.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: cebulator »

CC3D nie ma barometru, więc jak ma Ci stabilizować wysokość?
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Tsp
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 09 cze 2015, 14:58

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Tsp »

Witam. Może inaczej , nie tyle co do żądanej wysokości co do stabilności ciągu bo nie powiesz mi chyba ze nie można poprawić tak żeby nie był w stanie lecieć w poziomie bez wznoszenia z małymi przystankami?
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: yoseph »

Spróbuj ustawić krzywą gazu, tak żeby w okolicach punktu w którym model zawisa odpowiedź na drążek była łagodniejsza
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Fiszbin »

Przyczyną mogą być też słabe pidy (ostre) i pewnie tak jest skoro piszesz ze jest mało stabilny. Nie będzie trzymał też wysokości.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 24 sie 2015, 08:21 przez Fiszbin, łącznie zmieniany 1 raz.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
kac_zor
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 20 mar 2014, 21:55
Lokalizacja: Będzin

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: kac_zor »

yoseph pisze:Spróbuj ustawić krzywą gazu, tak żeby w okolicach punktu w którym model zawisa odpowiedź na drążek była łagodniejsza
dokładnie tak jak napisali -- ustaw sobie pod przełącznikiem rożne krzywe gazu i sprawdź jak najlepiej ci się lata .
Ja mam zawis na 35-40% drążka potem w miarę płasko ale tak żeby w czasie lotu nie opadał tylko szedł do przodu, a pow.80% rwie do góry
Tsp
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 09 cze 2015, 14:58

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Tsp »

Ok super ze są chętni do pomocy ale proszę ściślej :). Krzywe od gazu które to i co ma jaki wpływ na co ? Zmieniając daną na co zwracać uwagę?
Tsp
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 09 cze 2015, 14:58

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Tsp »

Może jakiś screenshot z ustawieniami ? :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Verid »

Tsp pisze:Ok super ze są chętni do pomocy ale proszę ściślej :)
To już jest bardzo ścisło tylko kolega nie zapoznał się z instrukcją swojej aparatury. O co chodzi z tymi krzywymi (EXPO) masz przykładowo tu:

http://www.youtube.com/watch?v=skU51E5ilG0

I teraz cały bajer polega na tym żebyś ustawił sobie takie EXPO dla gazu (krzywa gazu) by w tej okolicy gdzie ci quadro wisi była możliwie płaska - to pomaga w uzyskaniu stabilnego zawisu. Ale JAK to zrobić - to zależy od modelu aparatury jaki posiadasz.
Ten wredny...
Tsp
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 09 cze 2015, 14:58

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Tsp »

O widzisz teraz jest ściślej bo co do krzywej to w openpilocie widziałem takową w stabilizacji ale nie bardzo wiedziałem co będzie miało jaki wpływ. A co do aparatury turnigy 9x oryginalny Soft.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Verid »

Tsp pisze: co do krzywej to w openpilocie widziałem takową w stabilizacji ale nie bardzo wiedziałem co będzie miało jaki wpływ.
A bo widzisz - nie wszystkie aparatury tą krzywą mogą ustawić więc sprytne ludzie które piszą soft na te latające wynalazki dopisały takiego cosia od siebie. Aparaturę mam inną więc nie pomogę - musisz sobie szpernąć manual i poeksperymentować.
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: yoseph »

Ustaw sobie w Open Pilocie krzywą, screena mogę podesłać jak wrócę do domu:)
Awatar użytkownika
cebulator
Posty: 1432
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 08:16
Lokalizacja: Mielec

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: cebulator »

A czy w ogóle jest sens, żeby taką krzywą próbować stabilizować wysokość?
Bo z tego co zrozumiałem to autorowi chodzi o coś w stylu altholda.
Wydaje mi się, że wypadało by się poprostu nauczyć operować gazem.
Pozdrawiam Sławek

... jeśli nie wiesz co robić, nabieraj wysokości. Jeszcze nikt nie zderzył się z niebem...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Verid »

cebulator pisze:Wydaje mi się, że wypadało by się poprostu nauczyć operować gazem.
A przy okazji sprawdzić PIDy - niektóre FC (rodzimy Cyberdrones np.) tak miały że jak PIDy były za wysoko to zrobienie zawisu było niemożliwe. Co prawda kolega pisze że jest " totalnie świeży" więc są spore szanse że etapu Hubsana/Biedronki/CX-10 nigdy nie przeszedł i precyzyjne operowanie gazem przychodzi mu z trudnością aczkolwiek niekoniecznie on musi być "przyczyną" nietrzymania wysokości.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Fiszbin
Posty: 885
Rejestracja: niedziela 19 sty 2014, 17:21
Lokalizacja: Lublin

Re: cc3d "pompuje"

Post autor: Fiszbin »

Jeżeli kolega jest świeży to warto podglądać innych jak operują gazem w 250e.
Chyba że ma coś większego, wtedy wypada mieć baro.
TAROT Ironman FY650 - 3DR Pixhawk - MT3510 - Skywalker 4in1 - T-2D - Boscam 5.8GHz
Thingiverse: http://www.thingiverse.com/Eldrid/designs
ODPOWIEDZ