Monitorowanie stanu naładowania bateri

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Monitorowanie stanu naładowania bateri

Post autor: lodilirian »

Witam,

pojawił się u mnie problem z informacja o stanie naładowania baterii (bateria 6s 16000mAh). Za każdym razem gdy uruchomię drona i aplikację 3dr Tower telemetria w tej aplikacji wskazuje 99% naładowania baterii. Podczas lotu ta wartość spada (wydaje się że prawidłowo). Po ponownym uruchomieniu (bez doładowywanie baterii) znowu pokazuje 99%.
Ostatnio było ok 80% a Pixhawk po wylądowaniu dawał sygnał battery failsafe. Przy jakim procencie naładowania baterii taki sygnał się uruchamia?
Gdzie jest problem? Bez tego trochę "straszno" latać dłużej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Monitorowanie stanu naładowania bateri

Post autor: arek2081 »

lodilirian pisze:Po ponownym uruchomieniu (bez doładowywanie baterii) znowu pokazuje 99%.
Wszystko jest ok. Aplikacja traktuje ponowne podłączenie pakietu jako pakiet naładowany wiec jeśli podłączyć rozładowany pakiet to pokaże niższe napięcie ale i 99% pakietu nastepnie algorytm zaczyna odpowiednIo liczyc i odejmowac % z pokemnosci pakietu , u mnie dziala identycznie.

Sygnał baterii czy FS uruchamiam się napodstawie napięcia a nie ilości % pakietu
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
lodilirian
Posty: 55
Rejestracja: środa 30 kwie 2014, 11:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Monitorowanie stanu naładowania bateri

Post autor: lodilirian »

arek2081 pisze:
Wszystko jest ok. Aplikacja traktuje ponowne podłączenie pakietu jako pakiet naładowany wiec jeśli podłączyć rozładowany pakiet to pokaże niższe napięcie ale i 99% pakietu nastepnie algorytm zaczyna odpowiednIo liczyc i odejmowac % z pokemnosci pakietu , u mnie dziala identycznie.

Sygnał baterii czy FS uruchamiam się napodstawie napięcia a nie ilości % pakietu
Z tego co zrozumiałem to po ponownym włączeniu powinien pokazać 99% i po prostu algorytm po niższym napięciu szybciej zacznie spadać z 99% do faktycznego stano tak? U mnie to było inaczej:

Za pierwszym razem polatałem do stanu baterii pokazywanego przez telemetrie 75%. Drugi raz włączyłem i polatałem do stanu baterii 80% wylądowałem i usłyszałem sygnał battery failsafe.
Prawidłowe zachowanie?
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Monitorowanie stanu naładowania bateri

Post autor: arek2081 »

lodilirian pisze:Za pierwszym razem polatałem do stanu baterii pokazywanego przez telemetrie 75%. Drugi raz włączyłem i polatałem do stanu baterii 80% wylądowałem i usłyszałem sygnał battery failsafe.
Prawidłowe zachowanie?
Prawidłowe zachowanie.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ