Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adziu
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 06 sie 2015, 13:53

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Adziu »

Faktycznie... A już miałem zamiar zamawiać :f. Można by też zrobić moda polegającym na wymianie baterii na większą, ale wtedy byłby okropnym nielotem przez wagę...

Apropos. Zauważyłem, że mojemu cheersonowi spuchła delikatnie bateria i czas lotu zmniejszył się o jakieś 30 sekund... Zjawisko w lipolach zazwyczaj normalne, ale po niecałych 2 tygodniach użytkowania?? :shock:
Syma x3
Cheerson cx-10
Syma x11c [brata ;)]
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Adrián »

W zależności jak długo latasz i czy naładowany, leży sobie nieużywany. Ja tam ładuję przed lotem. U mnie do dnia dzisiejszego bateria nie spuchła. Chociaż czas lotu się zmniejszył, ale bateria ma kilka miesięcy he
manyg1
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 13:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: manyg1 »

Witam Szanownych Kolegów.
Jestem kolejną osobą zarażoną zabawą z CX 10 :-)
Mam na początek pytanie do znawców technicznych tematu.
Do czego służy kondensator połączony równolegle z silnikiem?
Pytam, ponieważ na mojej płytce przy silniku (tył prawy), który nie chce pracować go nie ma i nie wiem czy był.
Silnik przestał pracować po zablokowaniu śmigła i oczywiście wcześniejszym upadku, który dodatkowo spowodował rozdzielenie obudów na ramieniu tego silnika.
Po oględzinach mam wrażenie, że ten kondensator (jeżeli tam był) mógł być zaciśnięty do PCB przylgnią przez, którą przechodzi śruba w dolnej obudowie. Jest widoczny na owej powierzchni przylegania ślad, który jak ulał pasował by do odcisku kondensatora.
Podsumowując. Czy silnik może pracować bez tego kondensatora a jeżeli nie jakie mogą być tego konsekwencje?
Jeżeli kondensator jest konieczny do pracy, jaki powinien być? Niestety nie miałem odpowiedniego szkła żeby cokolwiek więcej podejrzeć - jeżeli są tam w ogóle jakieś oznaczenia widoczne, bo obudowa to zdaje mi się rozmiar 0402.
przemolinko
Posty: 23
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 20:58

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: przemolinko »

przemolinko pisze:Witam. Dotarł h8 mini, niestety 3 pakiety przeleciał i teraz robi takie cyrki.

Wiecie może co jest nie tak? Do banggood już napisałem z reklamacją.






Edit:

Kontroler powinien tak reagować? Wydaje dźwięki jak przy gotowym zbindowaniu, mimo wyłączonego quadcoptera.



Teraz dodatkowo odwala tak:



Ktoś wie co może to powodować? Mógł bym spróbować tą część wymienić.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Adrián »

A co BG na to powiedział?
przemolinko
Posty: 23
Rejestracja: środa 15 lip 2015, 20:58

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: przemolinko »

Adrián pisze:A co BG na to powiedział?
Kasa ma być w ciągu 3 dni z powrotem. Zamówię ponownie ten sam model. W końcu będą części zamienne.

A mi ten pilocik coś śmierdzi, myślę że copter jest sprawny i z nową aparaturą by poleciał. Przyjdzie nowy h8 to się okaże jaka jest prawda.
manyg1
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 09 sie 2015, 13:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: manyg1 »

manyg1 pisze:Witam Szanownych Kolegów.
Jestem kolejną osobą zarażoną zabawą z CX 10 :-)
Mam na początek pytanie do znawców technicznych tematu.
Do czego służy kondensator połączony równolegle z silnikiem?
Pytam, ponieważ na mojej płytce przy silniku (tył prawy), który nie chce pracować go nie ma i nie wiem czy był.
Silnik przestał pracować po zablokowaniu śmigła i oczywiście wcześniejszym upadku, który dodatkowo spowodował rozdzielenie obudów na ramieniu tego silnika.
Po oględzinach mam wrażenie, że ten kondensator (jeżeli tam był) mógł być zaciśnięty do PCB przylgnią przez, którą przechodzi śruba w dolnej obudowie. Jest widoczny na owej powierzchni przylegania ślad, który jak ulał pasował by do odcisku kondensatora.
Podsumowując. Czy silnik może pracować bez tego kondensatora a jeżeli nie jakie mogą być tego konsekwencje?
Jeżeli kondensator jest konieczny do pracy, jaki powinien być? Niestety nie miałem odpowiedniego szkła żeby cokolwiek więcej podejrzeć - jeżeli są tam w ogóle jakieś oznaczenia widoczne, bo obudowa to zdaje mi się rozmiar 0402.
Maszyna ponownie działa.
Znalazłem na podłodze w pokoju kondensator - fart niesamowity :mrgreen:
Niestety pewności czy jest potrzebny nie mam, bo po przylutowaniu podlutowałem jeszcze nogi tranzystora.
w którymś z postów był opisany przypadek pracy silnika przy wyłączonym przełaczniku zasilania.
Niechcący odkryłem przyczynę. Może być to zwarcie punktu lutowniczego kondensatora z sąsiadującym punktem tranzystora sterującego silnikiem (tak było w moim przypadku) lub zwarcie (uszkodzenie) trazystora. Wygląda na to, że trazystor ma podprowadzone permanentnie zasilanie niezależnie od pozycji włącznika.
Może komuś to info się przyda.
Xava2011
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 14 maja 2015, 18:08

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Xava2011 »

Mój CX-10 ostatnio miał problemy, po włączeniu kręcił jednym śmigłem na 100% przez kilka sekund, w locie po chwili spadał.


Minęło kilka dni, znalazłem 5 minut więc rozkręciłem drania. To co zobaczyłem to rozlany akumulator na PCB. Biała plama i wypalona dziura. Wyczyściłem spirytusem, lekka plama została ale wszystko działa (mniej więcej..). Baterię zaizolowałem taśmą izolacyjną i wam radzę zrobić to samo nawet jeśli jest nowy, użyć taśmy czy termokurcza (ale tak aby nie spalić akumulatorka) bo nie jest to jedyny przypadek, wcześniej o takim samym problemie czytałem.

Kiedyś zmienię na nowy akumulatorek, ten jeszcze działa a nie chce mi się bo i tak praktycznie nim nie latam.
Awatar użytkownika
Adziu
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 06 sie 2015, 13:53

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Adziu »

Radziłbym Ci odrazu szatana wymienić, bo puści Ci chałupę z dymem... :-?
Syma x3
Cheerson cx-10
Syma x11c [brata ;)]
feder
Posty: 14
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 08:04
Lokalizacja: Gdańsk Osowa

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: feder »

W moim cx10 stało się to samo: spuchnięty pakiet, który uszkodził PCB.
Obstawiałem przeładowanie pakietu, ponieważ ładowałem go dość mocną ładowarką od telefonu, a dołączona ładowarka na USB może nie mieć ogranicznika prądowego.
Cheerson CX-10 | Hubsan H-107L | Syma X5SW | P3A
Xava2011
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 14 maja 2015, 18:08

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Xava2011 »

feder pisze:W moim cx10 stało się to samo: spuchnięty pakiet, który uszkodził PCB.
Obstawiałem przeładowanie pakietu, ponieważ ładowałem go dość mocną ładowarką od telefonu, a dołączona ładowarka na USB może nie mieć ogranicznika prądowego.
Też ładowałem ładowarką 2A, ale nie sprawdzałem ile pobierał. Druga sprawa że latałem do oporu, bo i tak nie widać kiedy bateria rozładowana (na migające małe ledy ciężko zwrócić uwagę)

Chyba zamówię jakąś obudowę za 1,5$ i zrobię mod baterii aby można było je wymieniać.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: Adrián »

Ktoś się orientuje, jakie ledy są zamontowane w fq777? Zapewne w cx10 i pochodnych są takie same. Jakie mają oznaczenia? Chciałbym zrobić mały mod.
duzo
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 sie 2015, 07:48

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: duzo »

hej. mam cx10 A cheersona dwie sztuki . i dziś oby dwa złapały problem, wirniki zaczęły sie kręcić w odwrotnym kierunku ... co może być
? czy to wina upadku ? A wjednym z nich 3 wirniki kręcą się odwrotnie a jeden z nich normalnie
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: misiekkk »

Nie dubluj tego samego pytania w różnych wątkach.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
tb823
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 21:53

Re: Cheerson CX-10 CX10 Mini czyli MEGAmini biedronka

Post autor: tb823 »

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem CX-10, CX-10A, H8 Mini.
Ciekawi mnie czas ładowania tych cudeniek, więc mam małą prośbę. Moglibyście napisać ile trwa czas ładowania i czym je ładujecie (powerbank, ładowarka, port USB). Przy okazji napiszcie ile wytrzymują Wam po ładowaniu.
Z góry dzięki za odpowiedzi. :)
ODPOWIEDZ